Zakažite pregled online

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Одговор на: Kontraceptivne pilule nakon pilule za dan posle

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Kontraceptivne pilule nakon pilule za dan posle Одговор на: Kontraceptivne pilule nakon pilule za dan posle

#3671 Одговор

Decibel
Учесник

Poštovani,

22. decembra sam imala prekid trudnoće, 7. januara sam (na Vaš savet) popila eskapel pilulu jer nam je prilikom odnosa pukao kondom. Nakon toga nisam imala nikakvo krvarenje niti bilo kakve nuspojave od pilule. Sinoć sam dobila menstruaciju praćenu skoro celodnevnim bolovima u stomaku i grčevima (kao što je slučaj i inače sa svim mojim menstruacijama). Vremenski se savršeno uklapa u ciklus, međutim u pitanju je iscedak tamno braon boje kakav inače imam tek pri kraju menstruacije, nije obilna kao što mi je inače u prva dva dana i nisam imala osetljive grudi pre toga, kao inače u toku pms-a. Moje pitanje je da li je ovo regularna menstruacija koju mogu da računam kao početak novog ciklusa kako bih mogla da počnem da pijem yaz pilule od danas? Ili je možda ipak samo krvarenje uzrokovano eskapelom kao reakcija na hormone? Dakle da li početi sa yaz-om od danas ili sačekati sledeći ciklus?

Unapred se najlepše zahvaljujem na odgovoru,

,