Zakažite pregled online

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Одговор на: Pilula escapelle?

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Pilula escapelle? Одговор на: Pilula escapelle?

#3941 Одговор

Minja
Учесник

Postovani, imala sam zaštićen seksualni odnos. Ali, kada smo završili, primetili smo da je kondom pukao. Meni je to bio 10. dan mens. ciklusa. Nakon 8h sam popilaescapelle pilulu za jutro posle od 1,5mg. Nikakvih kontraindikacija nisam imala. U pakovanju sa tabletom je pisalo da je njena efikasnost 84% i da je proporcionalna brzini uzimanja pilule nakon rizičnog odnosa. Takođe, piše i da ona u sebi sadrži određenu dozu hormona koji utiču na to da ovulacija dođe kasnije. Interesuje me da li one imaju dejstvo ukoliko je meni ovulacija došla ranije ili ukoliko spermatozoidi prezive do ovulacije? Da li ima i spermicidno dejstvo? I da li utiče na grčenje materice? Zapravo, imam li razloga za brigu? Hvala!

,