Zakažite pregled online

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Одговор на: Ginekologija

Почетак Forum Ginekologija Ginekologija Одговор на: Ginekologija

#5352 Одговор

Jelena

Postovani, molim vas za savet . POslednja menstruacija je stigla sa tri nedelje zakasnjenja. Dan pred pocetak krvarenja bila sam kod ginekologa da vidim da nije trudnoca, iako su tri kucna testa bila negativna. Ultrazvucno sam pregledana i trudnoca je iskljucena. Pregledana sam i kolposkopski i nalaz je bio uredan. Ginekolog mi je prepisao tablete da izazove menstruaciju, ali ih nisam uzimala jer sam dobila sledece jutro.
Zatim pocinje krvarenje koje deluje kao obilnija menstruacija i traje dve nedelje, nesmanjenim intenzitetom. Odlazim kod drugog ginekologa koji radi opet ultrazvucni pregled i kolposkopiju .Vidi jako zadebljao endometrijum i predlaze eksplorativnu kiretazu, u dijagnozi pise da nije bila ovulacija i hiperplazija endometijuma. Taj drugi ginekolog vidi i polip endocervikalni.
Ja odlazim sledeceg dama kod onog prvog koji me bio pregledao pre krvarenja, i taj mi tvrdi da nemam polip. Uradi mi kiretazu i sad cekam histopatoloski nalaz.
Ja sam jako zabrinuta sta bi taj nalaz mogao da pokaze,plsim se i najgoreg.
Zanima me da li je taj polip tesko vidljiv i da li je moguce da je slucajno otklonjen kiretazom, ili cu ga morati posebno uklanjati(ako ga uopste imam)? Prvi doktor tvrdi da sam trebala uzeti hormonski preparat i da bi izbegla toliko krvarenje i kiretazu, da li je to moguce?
Inace, imam 41 godinu i dvoje dece. Menstruacije uvek uredne i trudnoce normalne, prirodni porodjaji, nemam nikakve hronicne bolesti. Posto bismo zeleli jos jednu bebu, da li ovo sve moze biti problem, i koliko bi trebalo vremena da prodje da pocnemo raditi na bebi, s obzirom na nase godine?
Hvala vam unapred i izvinite na malo duzem pisanju.

,