Zakažite pregled online

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Одговор на: zaboravljena pilula

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks zaboravljena pilula Одговор на: zaboravljena pilula

Dona
Гост

Pozdrav

Pijem Daylette od avgusta prošle godine.
Juče sam zaboravila da popijem četvrtu tabletu u prvoj nedelji. Praktikujem da ih pijem uveče u 21h, a jučerašnju zaboravljenu tabletu sam popila danas u 16:25.
Pre tačno nedelju dana sam imala odnos, ali dečko nije ejakulirao u mene. Dva dana kasnije mi je nastupila redovna menstruacija. Nisam sigurna da li postoji opasnost od one presemene tečnosti i da li treba da se zabrinem?

U uputstvu koje sam dobila u kutiji stoji sledeće:

Ukoliko propustite belu tabletu koja sadrži aktivne supstance (prve 24 tablete na blisteru),
morate da uradite sledeće:
 Ako kasnite manje od 24 sata sa uzimanjem tablete, zaštita od trudnoće nije umanjena. Uzmite tabletu
čim se setite i zatim uzmite sledeće tablete ponovo u uobičajeno vreme.
 Ako kasnite više od 24 sata sa uzimanjem tablete, zaštita od trudnoće može da bude umanjena. Što je
veći broj tableta koje ste zaboravili, veći je rizik od trudnoće.

Rizik nepotpune zaštite od trudnoće je najveći ako zaboravite belu tabletu na početku ili na kraju pakovanja.
Prema tome, treba da se držite sledećih pravila (takođe videti dijagram):
 Zaboravljena je više od jedne tablete u jednom pakovanju
: Obratite se svom lekaru.
 Zaboravljena je jedna tableta između 1. – 7. dana (prvi red): Uzmite zaboravljenu tabletu čim se setite, čak i ako to znači da treba da uzmete dve tablete u isto vreme.
Nastavite da uzimate tablete u uobičajeno vreme i koristite dodatne mere predostrožnosti tokom
narednih 7 dana, npr. kondom. Ako ste imali odnos tokom nedelje pre no što ste zaboravili tabletu morate da shvatite da postoji rizik trudnoće. U tom slučaju, obratite se svom lekaru.

U prvom pasusu uputstva stoji da zaštita od trudnoće nije umanjena ako se kasno manje od 24h.
U drugom stoji objašnjenje ako se zaboravi tableta u prvoj nedelji,a stoji da postoji rizik ako je bio odnos u danima pre zaboravljene tablete.
To me buni, pa ne znam da li postoji rizik od presemene tečnosti.

Dakle, da sumiram.
Zaboravljena je četvrta Daylette tableta u prvoj nedelji (manje od 24h sam kasnila). To je bilo juče (petak) kad je zaboravljena tableta. Pre toga, u ponedeljak sam dobila redovnu menstruaciju. A u subotu pre tog ponedeljka je bio odnos prilikom kog dečko nije ejakulirao unutar mene.

Zanima me koliko je rizična presemene tečnost, ukoliko se desilo da je to ostalo unutar mene..?

Call Now Button
,