Zakažite pregled online

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Одговор на: Dabl test

Почетак Forum Trudnoća Dabl test Одговор на: Dabl test

#9958 Одговор

Jelena
Учесник

Zanima me šta mislite o mom nalazu double testa.
NT:1,38 mm (1,01 MoM)
Nasal bone:present
Bioch.risk+NT:<1:10000
Double test: 1:6437
Age risk:1:197
Trisomy 13/18+NT: 1:8139
fb-hcg: 12,6 (0,31 corr.MoM)
PAPPA: 1,06 (0,77 corr.MoM)

Na prvu ruku sam se vrlo obradovala nalazu jer konačni rizik od 1:6500 je vrlo nizak, ali je ginekolog kod koga sam radila UZ tražio da mu pošaljem nalaz i prokomentarisao da mi ipak preporučuje “detaljniju dijagnostiku” zbog niskog slobodnog hcg. Stvar je u tome da imam vrlo malo poverenja u njega jer sam gotovo sigurna da dobija procenat po preporučenoj pacijentkinji od laboratorije u koju šalje trudnice da rade Veracity prenatalni test. Ja inače živim u Norveškoj gde double test niti bilo kakva prenatalna dijagnostika nije dostupna ženama mlađim od 38 godina, pa sam htela da uradim UZ dok sam na odmoru u Srbiji, a on je, čim sam napomenula da razmišljam o prenatalnom testu umesto double, na svoju ruku nazvao tu laboratoriju i “najavio me”, a kasnije vršio blagi pritisak da im se javim jer je on intervenisao za mene da to bude što brže urađeno, dok sam na godišnjem odmoru. Svakako, vrlo neprofesionalno i ružno.
Pokušavala sam da pronađen informacije o tome na šta nizak fb-hcg ukazuje, ali ne uspevam da pronađem nikakav konkretan podatak. Možete li mi to pojasniti?
Svakako, odlučila sam da ne uradim nikakav prenatalni test, ali nisam sigurna da li sam ispravno postupila.

Call Now Button
,