Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

bakterije u brisu

Почетак Forum Ginekologija bakterije u brisu

Означено: 

Ова тема садржи 20 одговора, има 4 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 2 дана, 5 сати раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 21 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4564 Одговор

saka87
    Учесник

Postovani dr,

Molim Vas da mi odgovorote ns pitanje.PRe 4 godine imala sam mikoplazmu u brisu, uspesnp sam je izlecila.U medjuvremenu nisam imala seks.odnose, samo samozadovoljenja.Prosle godine radila sam sve briseve, uz, kolkoskopiju, papa, sve bilo u redu.Medjutim, pre nekolokl dana u urinokulturi mi je izolovana Proteus mirabilis.Moje pitamje je otkud mi ta bakterija ako nisam imala odnose 5 godina i da li se mikoplazma ili neka druga moze razviti ako su brisevi bili u redu, a nisam imala sek.odnlse zadnjih 5 godina?

#4565 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana,

Proteus mirabilis se ne prenosi seksualnim putem.

#4566 Одговор

saka87
    Учесник

Hvala puno na odgovoru. A kako se prenosi mozete li mi reci? Da li moze od toga kad se uzimao bris ili sa zastitnih rukavica? Ili mi je od peska u mokracnim kanalima to sam imala cesto?

#4567 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Proteus mirabilis pripada fiziološkoj flori intestinalnog trakta (normalan stanovnik creva).

#4569 Одговор

saka87
    Учесник

Doktore, hvala puno na odgovoru. Znaci ne mora biti poseban uzrok da bi se nasle u urinu? A da li mogu imati opet mikoplazmu ili neku drugu infekciju, ako sam usam uspesno izlecena, a nisam
    imala odnose u medjuvremenu?

#4573 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana,

potrebno je da se urade brisevi na mikoplazmu kako bi se utvrdilo da li je prisutna ili ne.

#4658 Одговор

Sanja

Poštovani, da li možete da mi protumačite nalaz vaginalnog brisa koji sam skoro radila? Kada sam pitala svog doktora, rekao je da to tako treba da piše i nije želeo dalje da objašnjava. Ovako: Izveštaj o mikrobiološkom ispitivanju:
    Vrsta uzorka: vaginalni sekret
    Vrsta analize: vaginalni sekret-preparat
    Rezultat analize: pločast epitel, gram pozitivni bacili.
    Zatim:
    Vrsta uzorka: vaginalni bris
    Vrsta analize: vaginalni bris- kultura. Tu je izolovana eserihija i uradjen antibiogram i dobila sam terapiju, to sredila.
    Ono što me buni su gram pozitivni bacili, zatim ovo ,,preparat” i ,,kultura”. Da li gram pozitivni bacili asociraju na eserihiju i zašto mi nije određena grupa sekreta i da li se kulturom vaginalnog brisa mogu otkriti da imam gonoreju ili mora drugačiji bris? Valjda nisam zakomplikovala. Hvala!

#4697 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Sanja,

analizom vaginalnog sekreta bi se otkrila gonoreja. U vaginalnom preparatu su nađene bakterije koje su zatim rasle na veštačkoj podlozi (kultura ćelija). Izolovana Vam je Ešerihija koli za koju ste dobili terapiju.

#4716 Одговор

Sanja

Hvala Vam! Pozdrav!

#4749 Одговор

saka87
    Учесник

Postovani, Koja je terapija za proteus u vag.brisu?

#4756 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Terapija se prepisuje prema antibiogramu.

#4763 Одговор

saka87

ako je ima u urinokulturi znaci li da je i prisutna u vaginal.i cervik.brisu? i da li terapija ako je ima u urinokulturi moze uticati da se izleci i iy vaginalnog brisa?

#4769 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne znači da je ima u druga dva brisa. Terabija bi delovala i u slučaju da je ima u cervikalnom i vaginalnom brisu.

#4959 Одговор

rezultati testova

Rekli su mi da mi je nalaz briseva i sekreta uredan. Sekret je 3.grupa, uz napomenu da ima nekog epitela, polimorfnih, tako nesto leukocita, gram bacili itd. U vag.brisu i cervikalnom nema izolovanih patogenih bakterjja, ali pise masa polimorfnih tih leukocita, kad su radjeni brisevi bila u ovulaciji.Ostalo uzv, papa, uredno sve. Sad me ovo zbunjuje. Medjutim dr rece uredan nalaz. Sta vi mislite?

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 21 укупно)
Одговор на: bakterije u brisu
Ваши подаци:

,