Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

bakterije u brisu

Почетак Forum Ginekologija bakterije u brisu

Означено: 

Ова тема садржи 46 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Jovana 1 седмица, 1 дана раније.

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 47 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4960 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Nalaz je uredan, nemate o čemu da brinete.

#4962 Одговор

rezultati briseva

Hvala puno. A cime da poboljsam da mi nema bude manje leukocita? Inace pijem prdventivno urobitrat, macinu travu i uvin

#4963 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana, s obzirom da su rezultati u granicama referentnih vrednosti nije potrebno ništa da poboljšavate.

#5738 Одговор

ema

Postovani, imam pitanje.Naime, nijesam imala odnose vec 7 godina.Pre 5godina sam imala ureaplazmu.Ako sam je jednom imala i uspesno izlecila, da li se ona moze povratiti sama od sebe pri padu imunimuniteta? Nijesam imala odnose od kad sam izlecila. Ali u zadnje vreme imam svrab na venerinom bregu, crvenilo vulve, sekreta nemam, pece me kad sedim…pre par meseci kontrolisala briseve i nijesu nadjene nikakve patogene bakterije. Dr je rekla da ne trebam raditi na ureaplazm.jer nisam polno aktivna.

#5740 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ema,

ureaplazma može biti i normalni stanovnik vagine u malom broju kada obično nije potrebno lečenje. Ukoliko želite možete uraditi i tu analizu.

#6522 Одговор

Milica

Postovani,

Molim za pomoc kod tumacenja rezultata vaginalnog brisa.
    Zasejane podloge su ostale sterilne
    Nije izolovana candida spp.
    U direktnom mikroskopskom preparatu: epitelne celije, kokobacili, polimorfonukleari.

Brinu me kokobacili u polimorfonukleari, odnosno ne znam na sta to ukazuje i da li treba da radim jos neke analize?

Unapred hvala.

#6611 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovna Milice,

nalaz je uredan.

#6962 Одговор

Ivana

Postovani,
    Imamm spoljasnje kondilome.

Brisevi vagine I cerviksa su uredni, bez bakterija I gljivica.
    Papa test je 2 grupa.

Vaginalni sekret je 3 grupa, povisen broj leukocita.
    Da li su vaginalete neophodne u tom slucaju ili ih nije potrebno koristiri, posto ih je ginekolog preporucio?

#6968 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ivana – ukoliko Vam je ginekolog preporučio – poslušajte njegov savet.

#7592 Одговор

Јеја

U cervikalnom i vaginalnom brisu nisu izolovane patogene bakterije ni kandida.
    U direktnom cervikalnom mikroskopskom preparatu izolovane su epitelne celije, pilimorfnukleari, dosta bacila, a u direktnom mikroskopskom vaginalnom preparatu su izolovane epitelne celije, “Clue” celije i polimorfnukleari

#7636 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

koje je vaše pitanje?

#7753 Одговор

diana

Dobro vece postovani Dr.

Imam jednu molbu i pitanje za vas,ako bi mi mozda mogli pomoci.Imam decka i posle 6 meseci javio se problem,jedan dan posle nasih odnosa dobila sam jaku upalu besike i vaginalne bolove.Otisla sam na ginekoloski pregled uzeli su mi bris i utvrdjeno je 2 bakterije Enterococcus Ficalis i Klebsiella p.Nakon lab.rezultata uzela sam 5 vrsti Antibiotika : Ciprofloxacin, Cefurox, Cefaleksin, Amoxic./Clavulansäure, Azithromycin. Od te bakterie ostalo je jos Enterococcus F. I dale osecam bol neznam sta vise.Moja tetka mi donela iz Srbije vaginalne tep.Polygynax te sam uzela 12 kom.uradila opet bris jos svek su tu ali ne u tolikoj meri kao na pocetku.Moj decko je Morao da uzima isto terapiju ,poste njegove terapije kod njega je bilo sve u redu.od pocetka problema mi nemamo odnose.i htela bi da cujem vase misljenje sta sad dalje?Dali da uzimam jos ove vag.tab.Polygynax dalje i koliko dugo?
    Veliki pozdrav Diana ,unapred hvala.

#8102 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Dijana,

potrebno je da ponovite briseve, i nakon toga prema rezultatima odrediti terapiju.

#8234 Одговор

Sandra

Postovani, da li mozete da mi rastumacite nalaz. Pise: Vaginalni sekret – preparat – plocast epitel, gram pozitivne koke i bacili. Inace sam 9ti mesec i do sada su mi svi nalazi bili uredni.

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 47 укупно)
Одговор на: bakterije u brisu
Ваши подаци:

Call Now Button
,