Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

bakterije u brisu

Почетак Forum Ginekologija bakterije u brisu

Означено: 

Ова тема садржи 46 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Jovana 1 седмица, 2 дана раније.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 47 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #8236 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Sandra,

nalaz je uredan.

#8398 Одговор

Tamara Nešović
    Учесник

Molim Vas,
    Diagnostikovana mi je Ureaplasma urealyticum. Trenutno sam na terapiji. Interesuje me koliko je potrebno sačekati dana posle terapije da bi se ponovio bris? Isto tako, koliko dana pre, odnosno posle menstruacije je potrebno odvojiti bris?
    Hvala

• Овај одговор је промењен 7 месеци, 1 седмица раније од стране  Tamara Nešović.
    #8413 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

POštovna Tamara,

to je pitanje za lekara koji Vam je prepisao terapiju i najverovatnije obavestio kada je potrebeno da se ponovi bris.

#8635 Одговор

Milena 3110
    Учесник

Postovani dr,

Da li je Lactobacillus spp. normalan nalaz u cervikalnom brisu?

#8702 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Milena,

to je normalan nalaz.

#8719 Одговор

Andjica

Postovani, zadnjih mesec dana sam osetila svrab i peckanje u predelu stidnih usana, zatim se pojavilo srvenilo u vidu dve tacke velicine malog nokta i kod ulazu u vaginu isto crvenilo kao i na uzlazu uretre, kod malog pokusaja da pocesem mesto koza pusa kao ziletom da sam zasekla, antibiogram je pokazao eserihiju coli, treturano po antibiogramu prestao svrab i peckanje mazem pantenol kremu ali crvenilo ne prolazo, histeraktomija preventivno uradjena 2001god, nemam sems.odnose, da li tu ima razlogaza srah i ne daj boze nesto strasno

#8777 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Anđice,

potreban je pregled kako bih mogao da Vam odgovorim na pitanje.

#9082 Одговор

Sanja

Postovani,dr

Imam veliki problem sa sekretom,koji utice na moje redovno zivotno funkcionisanje.Mikrobioloskom analizom u rezultat cervikalnog brisa je
    ESCHERICHIA COLI,CANDIDA ALBICANS(veliki broj)
    ANTIBIOGRAM
    Amoxicillin/Clavulanic acid S
    Ampicillin. R
    Ceftriaxone S
    Ciprofloxacin. S
    Gentamicin. S
    Trimethoprim/Sulfamethoxazole S
    Tegobe su mi jako neprijatne i molim za pomoc u savetu.Zakazano mi je vidjenje Sa nasim dr ginekologom u Boru tek 10.06.2019.
    Posto svakog trenutka mogu da udjem u menstrualni redovni ciklus ,da li se terapija preporucuje i u toku ciklusa ili je bolje kada prodje krvarenje.
    S duznim i velikim postovanjem ,vam se zahvaljujem ,
    Sanja

#9190 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Sanja,

ovim putem nemamo prava da prepišemo terapiju.

#9296 Одговор

Slavica Milovanović

Poštovani,
    Danas sam podigla nalaze. Papa 2.grupa. Bris cerviksa je sterilan. Grupa sekreta IIIb. Vaginalni bris – pise da ima epitelnih celija, leukocita i gram pozitivnih bacila.

Zanima me da li treba da koristim neke vaginalete za ovu grupu sekreta? Koliko sam čitala treća grupa se najčešće leči, a meni je ginekolog rekao da je nalaz uredan. Subjektivni osecaj – neko povremeno migoljenje u vagini i nekad me zapece iznenada i jako. Da li bi ipak trebalo lečiti tu grupu sekreta? Ukoliko i Vi smatrate da nije potrebno lečiti, da li bi mi preporučili neke probiotske vaginalete koje bi možda smanjile taj osecaj nelagodnosti u vagini?

#9378 Одговор

Milica

Postovani,

Uradila sam bris, i pise mi da imam veliki broj proteus mirabilis bakterije u vagini, koliko je opasno?

Hvala puno.

#9508 Одговор

tijana.jd
    Учесник

Postovani, da li mozete da mi protumacite rezultat:
    Bris cerviksa:epitelne celije, laktobacili, dosta leukocita
    Bris vagine:epitelne celije,laktobacili, retki leukociti

Hvala.

#9698 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tijana,

nalaz je u redu.

#9741 Одговор

Ivana

Postovani, danas sam uzela rezultate urinokulture i cervikalnog i vaginalnog brisa. Kod urinokulture pise da je sterilna. Sto se tice briseva pise ovako:
    Cervikalni bris- u direktnom preparatu nadjen je veci broj polimorfonukleara.
    Escherichia coli Veci broj
    Vaginalni bris – u direktnom preparatu nadjene su Clue celije.
    Escherichia coli Veci broj
    Ispod oba brisa stoji spisak antibiotika na koje je senzitivna.
    Mozete li molim vas da mi protumacite. Sta to znaci – veci broj? Kako mi je UK onda sterilna?
    Hvala vam unapref na odgovoru
    S postovanjem, Ivana

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 47 укупно)
Одговор на: bakterije u brisu
Ваши подаци:

Call Now Button
,