Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

bakterije u brisu

Почетак Forum Ginekologija bakterije u brisu

Означено: 

Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 56 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #9788 Reply
    Mila
    Гост

Postovani,
    Koja je cena analize za ureaplazmu?
    Hvala!

#9815 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani,

možete pogledati cenovnik na našem sajtu.

#9974 Reply
    Vesna
    Гост

Postovani,
    Vec godinu dana mi se neizmenicno u vaginalnomi cervikalnom brisu smenjuju
    eserihija, enterococ , i clebsiela, svo vreme sa na osnovu antibiograma dobijala terapiju.
    Zadnjih 2 eseca se pojavluje samo clebsiela, suzava mi se zbog rezistencije broj antibiotika, sad se pojavila i urinarno.
    Uplasena sam zbog mogucih komplikacija.
    Sta da radim da li injekcije kao ipanemem daju rezultate i sta da radim?

Molim Vas za savet i pomoc,

#10548 Reply
    Jovana
    Гост

Dobro vece !Imam pitanje u vezi eserihije koja mi je nadjena u cervi-brisu.Da li moze da izaziva bolove u donjem stomaku po sredini.Ultrazvuk mi pokazuje da nema upale pa me zanima da to moze da bude uzork bola!Koji su simptomi?Hvala unapred pozdrav

#10549 Reply
    Jovana
    Гост

Dobro vece !Imam pitanje u vezi eserihije koja mi je nadjena u cervi-brisu.Da li moze da izaziva bolove u donjem stomaku po sredini.Ultrazvuk mi pokazuje da nema upale pa me zanima da to moze da bude uzork bola!Urin i urino kultura su u redu!Koji su simptomi?Hvala unapred pozdrav

#10759 Reply
    Dina
    Гост

Postovani,
    Na godisnjoj kontroli sve analize i brisevi uredni, do vaginalnog brisa- nalaz:
    •Lactobacillus spp.
    Nalaz u direktnom preparatu:
    •Vaginalne epitelne celije
    •Lactobacilli u srednjem broju
    • Difteroidi u srednjem broju

Cervikalni bris:
    •Lactobacillus spp.

Sta ovi nalazi znace i da li je potrebna ikakva terapija?
    Hvala!

#10850 Reply
    Aleksandra Skrbic
    Учесник

Postovani radila sam bris vagine i pise da nisu izolovane patogene bakterije ni candida spo ali u sekretu ima kokobacila koka i polimorfonukleari i epitelne celije sta to znaci?

#10980 Reply
    Flower Flower1
    Учесник

Postovani,

Da li biste mogli da mi protumacite rezultate vaginalnog brisa i na sta ulazuju?
    Vaginalni bris- bak./mik. aerobno
    Patogene bakterije i gljivice nisu izolovane
    U direktnom mikroskopskom preparatu vidjene epitelne celije, veliki broj Gram pozitivnih i Gram negativnih sitnih bacila, mali broj polimorfonuklearnih leukocita. Odsustvo laktobacila
    Nalaz direktnog mikroskopskog preparata ukazuje na disbiozu vaginalne flore

Srdacan pozdrav.

#11030 Reply
    Dragana Jozevic
    Гост

Postovanje,dali moze neki savet ili sta vec mucim muku sa brisom vagine prvom sam imala ureaplazmu pa sam pila erotromicin i stavljala vaginalete fluomizin to sam izlecila pa sam dobila candidu pila dovicin i stavljala ginadaktanol vaginalete, to sam izlecila pa sa mdobila esherih. pa sam pila cefaleksin i miromor vaginalete, to sam izlecila pa dobila streptococus i pila ciprocinal i biguanlle rastvor za ispiranje pa opei isto pa pila erotromicin i biguane. rastvor i sad ima klebsie.enterobacter i streptoc. molim vas recitemi sta da koristim da mogu da odradim HSG.
    hVALA

#11053 Reply
    Ceca
    Гост

Postovani. Davala sam rezultate papa II NILM. Vaginalni i cervikalni bris nisu izolovane gljivice i patogene bakterije. III grupa sekreta, gram pozitivne koke, kokobacili, gram negativne koke. Inflamacija. Intermedijarna flora po nugentu. Ginekolog ne prepisuje terapiju a ja i dalje imam obilniji sekret zuckaste boje…vodenast. bez mirisa. Koje je vase misljenje

#11246 Reply
    Manuela Savic
    Учесник

Poštovani,
    Nakon vaginalnog brisa ustanovljena mi je bakterijska vaginoza, dakle bakterija Gardnerella. Primetila sam promene u sekretu nakon nezasticenog odnosa, ali verujem da mi je partner bio veran, te da mi nije preneo ovo. Zanima me da li je moguće da se ova bakterija sama stvori kod muškarca, pa da mi bude preneta ili sam sama na neki način narušila svoju vaginalnu floru?
    Unapred hvala.

#11474 Reply
    Natasa Ivanovic
    Учесник

Postovani,
    molim Vas mi recite sta znaci ovaj nalaz.

Vaginalni bris – bak./mik., aerobno
    Rezultat
    Patogene bakterije i gljivice nisu izolovane

U direktnom mikroskopskom preparatu viđene epitelne ćelije, veliki broj Gram pozitivnih i Gram negativnih sitnih bacila, mali broj polimorfonuklearnih leukocita.Redukovani laktobacili.

Nalaz direktnog mikroskopskog preparata ukazuje na disbiozu vaginalne flore.

Cervikalni bris – bak./mik., aerobno
    Rezultat
    Patogene bakterije i gljivice nisu izolovane.

U direktnom mikroskopskom preparatu viđene epitelne ćelije, veliki broj Gram pozitivnih i Gram negativnih sitnih bacila, mali broj polimorfonuklearnih leukocita

Ja licno imam tegoba u vidu drugacijeg sekreta, iako yena koja je uyimala bris kaye da je na oko sve dobro. I po malo ponekada svrbi unutrasnjost vagine. Da li bi ste mi prepisali neku terapiju?
    Hvala unapred

#11788 Reply
    Ana Vujovic
    Учесник

Postovani,
    Da li su okej sledeci nalazi i da li moze da se radi kolposkopija ili mora prvo terapija?

VB – nisu izolovane patogene bakterije
    Direkt mikroskopski preparat – brojni leukociti, clue celije, gram + koke, gram + kokobacili

VS – 3.grupa
    Direkt mikroskopski preparat – brojni leukociti, clue celije, gram + koke, gram + kokobacili

CB – nisu izolovane patogene bakterije
    Direkt mikroskopski preparat – brojni leukociti.

#12132 Reply
    Bix B
    Учесник

Zanima me da li je ovaj nalaz u redu

• Овај одговор је промењен 2 months, 3 weeks раније од стране Bix B.
    • Овај одговор је промењен 2 months, 3 weeks раније од стране Bix B.
Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 56 укупно)
Одговор на: bakterije u brisu
Ваши подаци:

Call Now Button