Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Da li sam trudna?

Почетак Forum Trudnoća Da li sam trudna?

Ова тема садржи 25 одговора, има 9 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 16 сати, 27 минута раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 26 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #1928 Одговор

BILJANA

Zdravo. Menstruaciju sam dobila 12.11.2015, a zavrsila mi se 17.11.2015 interesuju me kada su mi plodni dani, decko je svrsio u mene 19-og. Imam mensrualni kalendar u telefonu on mi je odredio da su mi plodni dani od danas. Ne znam koliko je tacan taj kalendar. Jako sam uplasena, jer ne znam da li mogu da zatrudnim? Mozete li me molim vas uputiti.

#1932 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Metoda izračunavanja plodnih dana nije apsolutno tačna. Ukoliko ste imali odnos bez zaštite postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko Vam bude kasnila menstruacija uradite betaHCG.

#2378 Одговор

Ninica
    Учесник

Zdravo,poslednju menstruaciju imala sam 26.1 a zavrsila se 30.1. Imala sam nezasticen odnos 9.2. Pa me zanima kolike su mi sanse da ostanem trudna? Inace,imam redovne menstrualne cikluse tacno na vreme dobijam, nekad se desi da dobijem dva dana pre. Od odnosa je proslo tri dana i zanima me kad bih mogla prvo da uradim kucni test jer sam bas nestrpljiva da bih cekala menstruaciju. Moram jos i da kazem da smo i pre pokusavali mada nismo bas redovno radili na tome i medjutim nista ne bude,ja nesto mislim da je u pitanju pogresni dani tj. kad mi nisu plodni dani,nekako se to uvek dogodi par dana pred menstruaciju.

#2380 Одговор

Sladjaa
    Учесник

Postovani, u januaru sam imala menstruaciju 15.1. sada sam dobila 11.2. sto je malo ranije nego inace. Imala sam nezasticene odnose 2.februara ali je ejakulacija bila van . Ova menstruacija mi je dosta oskudna, bolove sam imala samo prvi dan kad sam popila ketanol. Da li je ovo mozda lazna menstruacija, i kada najranije mogu test da uradim? Unapred zahvalna.

#2381 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

@ninica Poštoji mogućnost da se trudni ali se ne može izreci u procentima. Najranije možete uraditi test 2 nedelje nakon odnosa.
    @sladjaa Najranije možete uraditi test 2 nedelje nakon odnosa.

• Овај одговор је промењен 1 година, 8 месеци раније од стране  dr Đorđe Petković.
    #2386 Одговор

Ninica

Htela bih jos da pitam da li pojavljivanje belog kremastog sekteta bez mirisa moze daoznacava trudnocu? S obzirom da se to meni javilo cetvrti dan nakon odnosa a trebalo bih da dobijem menstruaciju 23.2. Citala sam nesto da takva vrsta sekreta moze biti znak trudnoce. I da li ima potrebe da idemo ja i muz na analize ukoliko i sad ne bude nista? Navela sam u prethodnom postu da smo vec probali oar puta medjutim nista ali ipak tad mi nisu bili plodni dani imam i kalendar ovulacije pa i to pratim. Pa me i to malo brine. Unapred zahvalna

#2394 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Pročitajte na našem sajtu tekts Rano utvrdjivanje trudnoće . Što se ostalog tiče potrebno je da se javite ginekologu kako bi se utvrdilo kakav je sekret u pitanju i razloge za izostajanje trudnoće.

#2407 Одговор

Marijana

Postovani imam za vas pitanje.Prosli mesec sam imala nezasticen odnos sa deckom odmah posle menstruacije,vise puta.Isto tako i 7 Dana posle toga.Skoro mesec dana imam svakodnevne mucnine I nagon za povracanjem,imam cudan osecaj u grudima,kao kada treba da dobijem,ceste glavobolje i promene raspolozenja,plus mi se gade neki mirisi i hrana.Pocetkom meseca sam dobila,poranilo mi I manje mi mnogo islo nego inace.Postoji li sansa da Sam u drugom stanju?

#2415 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Uradite test na trudnoću ukoliko je prošlo više od 2 nedelje od rizičnog odnosa.

#2431 Одговор

Marijana

A da li ima ikakve razlike da li se test radi ujutru ili uvece?

#2432 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Da. Bolje je da se radi sa prvom jutarnjom mokraćom.

#2807 Одговор

Sanela
    Учесник

da li se vaginalnim ultrazvukom moze videti trudnoca u drugom mesecu? posto sumnjam vec duze vreme na trudnocu a sada sam isla samo na pregled i vaginalni i da li je moguce da se u tako kasnom periodu vidi preko vaginalnog?

#2808 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Posle 5. nedelje se vidi na ultrazvuku. Ukoliko sumnjate na trudnoću uradite test.

#2900 Одговор

Milica

Poštovani, naime pokušavam da ostanem u drugom stanju tek dva meseca. Iz čiste radoznalosti sam uradila 2 testa, 3 dana pre očekivane menstruacije, pojavile su se dve crte, međutim jedna je bila normalno crvena dok je druga koja bi trebalo da pokaže pozitivno bila skroz bela ali dovoljno vidljiva i utisnuta bas na tom mestu gde bi trebalo da bude pozitivan rezultat. U pitanju je Baby Rapid. Kasni mi za sad 1 dan, imam jako osetljive grudi, sa prekidnim bolovima u stomaku, preksinoć sam imala temperaturu 37.2, pa je kasnije spala. Zanima me da li postoji mogućnost da sam trudna? Zbunili su me testovi, jer nikad do sad nisam videla takav rezultat. Izvinjavam se na opširnosti i unapred zahvaljujem.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 26 укупно)
Одговор на: Da li sam trudna?
Ваши подаци:

,