Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Da li sam trudna

Почетак Forum Ginekologija Da li sam trudna

Означено: 

Ова тема садржи 73 одговора, има 20 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Ivana 2 седмице, 5 дана раније.

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 74 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2569 Одговор

gara26
    Учесник

Postovani,

Imam pitanje. Predposlednju menstruaciju sam imala 28.04 a zadnju sam dobila 22.05. Imala sam nezasticene odnose u periodu izmedju ove dvije menstruacije i svaki put je svrsio u mene,pogotovo u periodu kada sam bila u plodnim danima. Zadnju menstruaciju sam dobila 5 dana ranije. Da li postoji mogucnost da sam trudna iako sam dobila? Takodje sam imala blage mucnine,i bolove u grudima.

Hvala

• Овај одговор је промењен 3 године, 6 месеци раније од стране  gara26.
    #2572 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko je bila kao i ostale menstruacije šansa je mala. Uradite test kako biste bili sigurni.

#2588 Одговор

Uplasena11
    Учесник

Postovani,

prvi dan poslednje menstruacije je bio 12.05, 19.05 sam imala nezasticeni odnos,be snosaja.Predvidjena menstruacija bi trebala biti oko 09.06.Bhcg iz krvi sam uradila 06.06 (znaci 18 dan nakon odnosa) i rezultat je 0,330mIU/ml

Molim Vas da li ovo znaci da sam trudna ili ne i koji su mi sledeci koraci?

Hvala unapred

#2591 Одговор

mama
    Учесник

Ja bih rekla da nisi trudna prvo male su sanse u tom periodu a i bez snosaja..pritom koliko se secam referentnih vrednoatti i beta ti je negativna..a i do sad si verovatno dobila…pozdrav

#2668 Одговор

anuska12
    Учесник

Poštovani,
    imala sam menstruaciju 6.6., a zadnji spolni odnos 22.6., međutim dečko nije bio siguran je li kondom pukao pa sam uzela escapellu nakon 12 sati. Menstruaciju sam dobila 5.7., prva 3 dana normalno, a ostala dva oskudnije i tamnije gotovo smeđe pa me bilo strah je li u pitanju možda lažna menstruacija. 12.7. ujutro sam napravila test za trudnoću Geratherm i bio je negativan. Međutim, danas ujutro kad sam popila kavu, koju inače popijem tu i tamo samo, mi se pojavila kao nekakva mucnina i vrtoglavoca pa me sad to prepalo jer čitam po internetu gdje se upravo ovakvi simptomi navode kao prvi znaci. Kava mi je zasmetala i početkom 7.mj kad sam ju popila (8.7. mislim da je tako nekako bilo). To me jako brine pa ako bi mi mogli odgovoriti. inače bila sam kod ginekologa 21. ali mi nije radio ultrazvuk. Hvala

#2669 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Najverovatnije niste trudni!

#2670 Одговор

Lazar
    Учесник

Postovani ,izvinjavam se na smetnji imam mali problem,Devojka mi ima 16 godina nije joj puko himen,stavio sam ga svega 3 cm bez zastite i to je trajalo 5 sekude , to se desilo jedan dan posle prestanka menstruacije,ovo mi je bio prvi odnos devojka se plasi da nisam svrsio ja sam siguran da nisam, sad ne znam sta da mislim potrebna mi je vasa pomoc koliko su sanse da je u drugom stanju,recimo da sam svrsio malo ali ja sam siguran da nisam.

• Овај одговор је промењен 3 године, 3 месеци раније од стране  Lazar.
    #2681 Одговор

Suzana

Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 27.06.i bila je uredna.Pre te menstruacije sam imala nezasticene odnose ali decko nije svrsio u mene.U medjuvremenu nisam imala nikakve odnose,a ovu menstruaciju sam trebala da dobijem poslednjeg dana letovanja,ali i posle 10 dana se nista ne desava.Da li postoji mogucnost da sam trudna?!

#2699 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko sumnjate najjednostavnije je da uradite test na trudnoću.

#2713 Одговор

Nina11.10
    Учесник

Postovanje,

Imala sam poslednju menstruaciju 17.07.a test koji sam uradila u petak 19.08. pokazao je dve crte. Medjutim, juce u toku dana sam prokrvarila, danas i dalje, sve isto kao prava menstruacija. Sta da radim dalje, kad najranije mogu da zakazem pregled jer sam iz malog mesta gde nemamo ginekologa?

#2718 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Nina, već možete da zakažete pregled (ne bi bilo loše da u laboratoriji uradite betaHCG pa sa tim nalazom kod ginekologa).

#2742 Одговор

Marinela955
    Учесник

Zadnja menstruacija trajala od 8.7. do 13.7. “Rizični”, tj.prekinuti snošaj imala sam 25.7. Dotad 3 tjedna nismo imali odnose. Navečer primijetila 2-3 male minijaturne crvene točkice na wc-papiru. Sljedeća tri dana imala smećkasti iscjedak. Ciklus mi inače traje 29-30 dana, menstruacije redovite. Očekivala sam ju negdje oko 6.8., ali evo danas je 2.9. i još je nema. Uradim test Gravignost mini 11.8., 6.dan kašnjenja, negativan. Ponovim Gravignost mini 13.8., 8.dan kašnjenja, negativan opet. I onda 22.8., 17.dan kašnjenja, napravim Clearblue Digital, negativan. Mislim da od tog puta nisam ostala trudna, ali 23.8. dakle 18.dan kašnjenja, nakon prvog zaštićenog dnosa, neka 2 sata kasnije, bez da je on otišao na toalet, započeli smo drugi bez kondoma, kasnije ga je stavio. Otada sam jedino primijetila da moram na wc mokriti često. Što vi mislite, trebam li uzeti u obzir mogućnost trudnoće od 23.8. ili mislite da je riječ o nekoj upali, infekciji? Računam li uopće plodni dani, ovulacija itd. kada menstruacije prethodne nije ni bilo? Kad mogu napraviti test na trudnoću po Vašem mišljenju? Računam da je bilo menstruacije redovite, ovu u 9.mjesecu bih trebala očekivati negdje 5. ili 6.9., pa da ga tada napravim? Nadam se Vašem brzom odgovoru, hvala.

• Овај одговор је промењен 3 године, 2 месеци раније од стране  Marinela955.
    • Овај одговор је промењен 3 године, 2 месеци раније од стране  Marinela955.
    #2752 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko je prošlo više od 2 nedelje nakon odnosa, možete uraditi test na trundoću.

#2763 Одговор

smiljamima
    Учесник

Da li se moze ostati u drugom stanju ako dojite bebu i nemate menstruaciju?

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 74 укупно)
Одговор на: Da li sam trudna
Ваши подаци:

Call Now Button
,