Da li sam trudna? Hitno - Ginekološka Ordinacija Palmotićeva - Beograd

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Da li sam trudna? Hitno

Почетак Forum Trudnoća Da li sam trudna? Hitno

Ова тема садржи 21 одговор, има 10 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 3 месеци, 2 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 22 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4331 Одговор

Andriana Ana
    Учесник

Zdravo, postovani 🙂
    Imam pitanje. Poslednju menstruaciju sam imala 20.maja. Od 4 juna do petka smo stalno radili na bebi, svakog dana, uvek je u mene. Imam policisticne jajnike, menstruaciju jos nisam dobila, desava se da imam braonkasti iscedak, malopre sam radila test, negativan je. Da li postoji mogucnost da sam trudna? Da li postoji razlog da radim betaCTG iz krvi? Molim Vas da odgovorite

#4334 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Uradite betaHCG – to je pouzdaniji test.

#4986 Одговор

Jelena K

Poštovani,zaštićeni odnos sam imala 23.10. i dva dana nakon toga sam dobila redovnu i obilnu menstruaciju koja je poranila nekih nedelju dana.
    Takodje,za to vreme sam imala nagle promene raspolozenja,koje smatram uobicajenim tokom svakog ciklusa.
    Krvarenje je prestalo pre 2 dana, to uvece nakon vecere,neka 4h kasnije iz sna me je probudila mucnina i dijareja,sto mi se nikada ranije nije desavalo.
    Da li ima razloga za brigu,posto sam cula da se u nekoj trudnoci javlja lazna menstruacija?Ili su ovi simptomi ipak necim drugim izazvani?
    Hvala unapred.

#4988 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Vrlo je verovatno da su nečim drugim izazvani. Uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa kako bi isključili trudnoću za svaki slučaj.

#5032 Одговор

bla bka blakic
    Учесник

Zdravo, zanima me da li mogu da zatrudnim na dan ovulacije iako erekcija nije bila u meni,tj. zapravo da li posle erekcije, ako se nastavi odnos, na polnom organu muskarca ostaje odredjen broj spermatozoida koji moze da oplodi jajnu celiju?

#5048 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Mala verovatnoća postoji.

#5161 Одговор

Jovana7
    Учесник

Poštovani, poslednju menstruaciju sam imala 28.11., redovne su na 31 dan, međutim ja još uvek nisam dobila menstruaciju. Radili smo na bebi, jutros sam radila betu iz krv i na rezultatu samo piše da je rezultat <0.1 meni ništa nije jasno šta to znači. Sekret mi je gust i providan trenutno bez mirisa, a bio je beo takođe bez ikakvog mirisa. I mnogo mi je muka i vrti mi se u glavi. Da li je moguće da je kasnije došlo do oplodnje pa da još ništa ne pokazuje? Da li sam možda ipak trudna? Inače da napomenem da nemam nikakve probleme sa jajnicima, sve je u najboljem redu.
    Hvala unapred na odgovoru, pozdrav!

#5185 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ponovite test za nekoliko dana ukoliko je opet negativan – javite se ginkekologu kako bi se utvrdio uzrok izostanka menstruacije.

#5327 Одговор

Sofija Nemanjic
    Учесник

Pozdrav. Zadnja menstruacija mi je bila 16.12.inace su mi ciklusi redovni.Ovaj mesec mi kasni. Radila sam test beby rapid pokazale su se dve crte. Druga je bila slabija. Ali test je pozitivan. Bila sam na ultrazvuku dokt.kaze da nista jos ne vidi. Pa mi je dala da radim Beta. Rezultat je 207,7 a ref vrednost 1<O. Da li sam trudna?

#5330 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Sofija,

trudni ste.

#5341 Одговор

Sofija Nemanjic
    Учесник

Pozdrav.Doktorka mi je ustanovila ranu trudnocu putem krvi. Ali primetila sam braon iscedak.. Da li je to opasno i da li smem piti utrogestan. Inace dojim bebu od godinu dana. Da li steti bebi. Pozdrav

#5365 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Sofija,

u svakom slučaju javite se ginekologu (ne uzimajte lekove na svoju ruku).

#5384 Одговор

LelaLela
    Учесник

Poštovani,

suprug i ja veoma priželjkujemo bebu. Pre 4 meseca sam prestala sa pilulama za kontracepciju, od kada mi menstrualni ciklus traje 31-33 dana. Poslednja menstruacija je bila 6.01. Od prestanka menstruacije, seksusalni odnosi su bili veoma redovni. Trebalo bi da narednu menstruaciju dobijem 9.02, prema prethodnim mesecima. Uradila sam super rani test na trudnoću ( Viola, koji navodno detektuje HCG veći od 5, već 8.dan od začeća) 3.02. uz jutarnji urin i test je nažalost bio negativan. Da li ipak ima šansi da sam u drugom stanju, te da možda test nije dovoljno sezitivan? Može li činjenica da sam pila pilule za kontracepciju do pre četiri meseca poremetiti dan ovulacije, te da je ovulacija bila kasnije nego očekivano?
    Svakako ću uraditi novi test ukoliko mi menstruacija zakasni, ali mi jepotreban bilo kakav odgovor, kako bih prestala da o tome mislim po ceo dan.

Hvala unapred.

#5386 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Moguće je da ste rano uradili test. Ukoliko Vam izostane menstruacija uradite betaHCG iz krvi.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 22 укупно)
Одговор на: Da li sam trudna? Hitno
Ваши подаци:

,