Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Da li se moze zatrudneti bez seksa

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Da li se moze zatrudneti bez seksa

Ова тема садржи 4 одговора, има 2 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  danijel 4 месеци, 2 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #8362 Одговор

danijel
    Учесник

Dobar dan imam jedno malo smesno pitanje, ali posto mi je ovo prva devojka, rekoh da pitam.
    Ja i devojka nemamo seksualne odnose, ali zadovoljamo jedno drugo prstima.

Zadovoljio sam je tj. penetrirao prstima 3-4 dana pred ovulaciju. Nije bilo ikakve ejakulacije, ali mozda sam imao predejakulat na prstima.
    Pre nego sto sam je zadovoljio oprao sam ruke hladnom vodom i obrisao peskirom.

Moje pitanje je da li moze u tom slucaju doci do trudnoce.
    Koliko sam citao na internetu, predejakulat ima jako mali broj (ne)pokretnih spermatozoida, obicno od prethodne ejakulacije (ja ejakualciju nisam imao 24h+ pre toga), ili nema uopste.

Kako citam, situacije za trudnocu su u ovim okolnostima gotovo nepostojeca, ali bih voleo strucno misljenje.
    Trenutno smo zabrinuti malo jer je ovog meseca menstruacija manje obimna nego inace, jedva nesto malo tecnosti je bilo kako ona tvrdi.

Njoj to nije prvi put, i desavaju joj se te manje obimne menstruacije s vremena na vreme, ali ipak malo brinemo.

Ima li u ovakvim okolnostima realne sanse za trudnocu?
    Moze li predejakulat na prstima izazvati trudnocu?
    Da li ima u predjekaulatu spematozoida koji mogu da oplode jajnu celiju?

Svi clanci koje sam procitao na internetu kazu ne, ili da je sansa jako mala (jedan u milion), ili nepostojeca, ali bi mi strucno misnjenje pomoglo.
    Hvala.

• Ова тема је промењена 4 месеци, 2 седмице раније од стране  danijel.
    #8404 Одговор

danijel
    Учесник

Neko?

#8409 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Pošovani Danijele,

verovatnoća je izuzetno mala.

#8419 Одговор

danijel
    Учесник

Hvala na odgovoru. Mozete li mi samo pojasniti ovo?

Moze li predejakulat na prstima izazvati trudnocu? (Mozda je moja partnerka imala malo na njenim prstima, a da nije obrisala pre nego sto se dodirivala)
    Da li ima u predjekaulatu spematozoida (i u kojoj kolicini) koji mogu da oplode jajnu celiju?

#8431 Одговор

danijel
    Учесник

Bilo ko?

Гледање 1 чланака - 1 до 5 (од 5 укупно)
Одговор на: Da li se moze zatrudneti bez seksa
Ваши подаци:

Call Now Button
,