Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Dabl test

Почетак Forum Trudnoća Dabl test

Ова тема садржи 2 одговора, има 2 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 2 дана, 10 сати раније.

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #7803 Одговор

Darja

13n5d po menstruaciji a 12n6d po uz na dabl testu ultrazvucno vidjena nosna kost i sve bo(plodova voda adekvatna,posteljica na zadnjem zidu,zeludac vidjen,besika vidjena,srcana radnja super,CRL odgovara nedelji trudnoce) a parametar NT je 2.74mm. Na internetu sam videla da je do 3mm ok ali i da se do 2.5 tolerise pa nisam sigurna. Nisu hteli da mi kazu nista dok ne dodju rezultati krvi ali me brine ovaj broj. Druga trudnoca,32 godine imam,pusac(mada prestala sad),prvi porodjaj bio 2017.carski rez,teska 88kg visoka 175cm. Hvala unapred

#7828 Одговор

Maki

Postovani,
    Imam 26 godina, i prvi put sam trudna. Radila sam DABL test u 13. nedelji i 2 dana po amnoreji, a po UZ 14. nedelja.
    Rezultati su mi ovakvi:
    – nosna kost 1,3mm
    – free BhCG 1,94 MoM
    – PAPP-A 1,5 MoM
    Rizik od Daunovog sindroma 1:10.000
    Rizik od pojave Daunovog sindroma na osnovu starosti 1:1263
    Riyik Edward i Patau 1:100.000

Interesuje me da li je potrebno dodatno raditi neki neinvzivni prenatalni test?
    Hvala unapred

#8126 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Darja,

sačekajte rezultat double testa.

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
Одговор на: Dabl test
Ваши подаци:

,