Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Escapelle tableta

Означено: 

Ова тема садржи 11 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 3 дана, 1 сат раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5703 Одговор

Nina
    Учесник

Postovani,
    naime imali smo nezasticen i rizocan polni odnos usled pucanja prezervativa. Zadnja menstruacija je bila 31.03. na 25. dan. Usledio je nezasticen odnos dana 11.03,fakticki dvanaestog dana ciklusa u vreme kad su plodni dani. Tableta Escapelle je popijena u roku od 20 min od trenutka snosaja. Danas, drugog dana od popijene tbl imam blage grceve u donjem delu stomaka kao pred redovan memstrualni ciklus. Informisana sam da do krvarenja moze doci u periodu od 7 -10 dana od popijene tbl,sto znaci da je ona delovala. Zanima me da li i nakon izazvane memstruacije tabletom treba da brinem i da li to znaci da je tbl zastitila od nezeljene trudnoce?

#5710 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Nina,

u svakom slučaju se savetuje da uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5739 Одговор

Ana Jeremic
    Учесник

Zdravo,imam nedoumicu. Zapravo zadnji ciklus je bio 10.04.2018. A problematicni odnos 17.04.2018. Popila sam escapele 6h nakon odnosa ( ne pijem je prvi put pila sam je pre dve godine bez ikakvih promena u ciklusu) i sve je bilo ok do juce uvece kad se pojavgilo kao blago krvarenje prilikom brisanja. Znaci sest dana nakon popijene tablete se pojavilo krvarenje,slabo ali prisutno. Za ciklus mi je rano trebala bi dobiti 5-8 maja,da li postoji mogucnost da je od tablete ovo blago krvarenje ili postoji i mogucnost da je ipak doslo do trudnoce? Ciklus mi je redovan od 25-28 dana,ali svakog meseca je tu. Hvala unapred na odgovoru

#5746 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Ana,

moguće je i jedno i drugo. Za svaki slučaj se savetuje da uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5936 Одговор

Mariposa123
    Учесник

Postovani,
    tokom prvog odnosa je pukao kondom, a tabletu sam popila 8h nakon toga. Sa obzirom da je bio prvi put, postoji malo krvarenja, da li to utice na efekat tablete?

#5937 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Ne.

#6002 Одговор

bajnost1
    Учесник

Poštovani,

Imam 20 godina, i usled seksualnog odnosa se desilo da je mom partneru pukao prezervativ (nije ejakulirao).
    Seksualni odnos se dogodio dan po završetku mog menstrualnog ciklusa (30.05.) koji je trajao od 25. do 29. maja.
    Radi predostrožnosti, popila sam Escapelle tabletu 4h po završetku seksualnog odnosa i 3. juna mi se javilo krvarenje, kao posledica delovanja Escapelle tablete i koje nije obilno.

Ono što mene interesuje jeste kolika je verovatnoća začeća i kada mogu da očekujem sledeću menstruaciju (redovno, na svakih 30 dana, na koliko mi ide ciklus, ili su moguća odstupanja?)

Hvala puno!

#6008 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

nije moguće odrediti verovatnoću – takođe nije moguće odrediti kada će biti sledeći ciklus, ali za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje od popijene tablete.

#6035 Одговор

DMiljana

7 dana posle abortusa popila sam prvu kontraceptivnu pilulu Yasmin (ne na pocetku ciklusa,vec odmah nakon gin. kontrole), isti dan imala sam nezaštićen odnos.
    Da li da popijem Escapelle tabletu? Kakav je uticaj na organizam ako sam već popila jednu pre 2 meseca?
    Kakva su dejstva prve kontraceptivne pilule ako nije uzeta na pocetku men. ciklusa?
    Da li moze doci do komplikacije ako popijem Escapelle i nastavim da pijem anti-baby pilule?

#6045 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Šansa za trudnoćom je mala. Ukoliko ipa želite dodatnu zaštitu uzmite Escapelle i nastavite da pijete pilule.

#6229 Одговор

Jelena Mitrovic
    Учесник

Poštovani,
    Poslednju menstruaciju sam imala 21.06., a juče (13og) sam popila Escapelle 14h nakon rizicnog odnosa gde nije doslo do ejakulacije u meni, ali sam bila uplasena pa sam popila.
    Zanima me nakon koliko treba da dobijem narednu menstruaciju( redovne su mi ) jer mi je u apoteci receno da cu dobiti kad sam i trebala dobiti (dakle 22.07) a na forumima sam citala da treba da dobijem 5-7 dana nakon sto sam popila tabletu. I da li tableta deluje ukoliko imam stolicu posle 24h?Na raznoraznim forumima sam procitala svasta stoga me interesuje misljenje strucnjaka, jako sam zbunjena.
    Pozdrav..

#6274 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Jelena,
    nije moguće odrediti kada će sledeća menstruacija nastupiti nakon popijene pilule (za svaki slučaj se savetuje da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule).

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

,