Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 801 одговор, има 95 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Mirka 5 дана, 13 сати раније.

Гледање 225 чланака - 225 до 238 (од 802 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #3937 Одговор

Tasa

Postovani, imala sam nezasticen odnos pre 3 dana i decko je svrsio (izvinjavam se na izrazu) u mene. Dan nakon toga dobila sam mentruaciju u jutarnjim casovima i popila sam tabletu ‘dan posle’ istog dana, da li ce ta tableta delovati?

#3939 Одговор

Nevena

Zdravo, poslije menstruacije,imala sam zasticen odnos, ali je kondom pukao u pola, momak nije bio ni svrsio u mene. Odnos se desio dva dana pred ovulaciju, j zanima me trebam li upotrebkjavati
    Tabletu za dan poslije ili ne trebam ipak? I kako je koristiti? Odgovorite sto je brze moguce. Hvala.

#3942 Одговор

jovana

Poštovani,
    dečko i ja smo imali zaštićen odnos ali se desilo da je kondom pukao. To smo primetili tek kad je sve već bilo gotovo.
    Ciklusi su mi inače redovni i dobijam baš u dan. Trebalo bi da dobijem za dva dana.
    Prvo pitanje: Da li da pijem pilulu ili da sačekam dva dana? (naišla sam na forumu da ste nekome rekli da sačeka)
    Drugo pitanje: Ukoliko ne dobijem za dva dana (kad bi trebalo) da li da taj dan popijem pilulu (ukoliko predložite da čekam) jer sam pročitala da može najkasnije i 72 sata?
    Hvala unapred

#3944 Одговор

Aleksa

Postovani,imao sam nezasticen odnos sa djevojkom,popila je ovu tabletu escapelle nakon tri sata.trebala je da dobije nakon 9 dana,medjutim dobila je nakon 5,i trajalo je 3 dana..da li je to normalno,i da li ce sad imati normalnu menstruaciju,ili tek sledeci mjesec?

#3957 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

U svakom slučaju javite se ginekologu kako bi se utvrdio razlog kašnjenja menstruacije. Kako bi bili sigurniji uradite i betaHCG iz krvi.

#3958 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@tasa – trebalo bi da deluje. Ukoliko ipak sumnjate uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa.

@nevena – uzmite tabletu kako bi smanjili verovatnoću za trudnoćom.

@jovana – mala je verovatnoća za trudnoćom. Možete popiti tabletu ukoliko ne dobijete menstruaciju za 2 dana.

@aleksa – moguće je da dođe do poremećaja ciklusa od pilule. Verovatno će sledeća menstruacija stići na vreme.

#3964 Одговор

Mls

Postovani, imali smo sinoc odnos devojka i ja. Pukao je kondom na pola, nismo odmah primetili , ali nisam svrsio u nju (izvinite na izrazu). I nisu joj bili plodni dani po njenoj racunici i aplikaciji u telefonu kojom prati. Da li moze biti trudna ? Sta da radimo ?

#3967 Одговор

Tasa

Tabletu sam popila nakon 21h. Mislite li da ce delovati?

#3968 Одговор

123

Postovani, zaista je divno ovo sto radite, kada sam pronasla ovaj sajt nekako mi je laknulo,hvala sto svoje vreme posvecujete ovome. Uzela sam tabletu 7h nakon odnosa pri kom je zastita zakazala. Zabrtinuta sam jer ne osecam nikakve simtptome koji su navedeni kao moguci prilikom uzimanja,takodje ni PMS-a,a krvarenje bi trebalo poceti za tri dana. Pritom sam pre odnosa i uzimanja tablete imala normalne simptome koji mi se javljaju nedelju dana pre prvog dana. Takodje u uputstvu pise da je rok tablete 5godina a na imternetu 4,datum proizvodnje na kutiji bio je 30.05.20013. godine. Da li je moguce da je rok istekao ili da tableta ima smanjeno dejstvo zbog toga? Hvala u napred!

#3972 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@Mls- moguće je. Uzmite pilulu za dan posle kako bi bili sigurniji.

@Taša – Escapelle je moguće popiti do 72 h nakon odnosa. Kao i svi vidovi kontracepcije nijedna nije 100% pouzdana. Uradite test na trudnoću ukoliko menstruacija ne dođe na vreme.

@123 – Poštovana, u najvećem broju slučajeva nikakvi simptomi se ne osećaju. Sačekajte menstruaciju, ukoliko ne dobijete u sledeće 2 nedelje uradite test na trudnoću. Moguće je da se od tablete ponekad pomeri ciklus tako da ne paničite.

#3974 Одговор

S123

Postovani,zanima me,zbog endometrioze bila sam na terapji od 6meseci pijenja Jeanin tableta,u kontunuitetu,bez prestanka.Medjutim u proslu sredu sam prokrvarila,i ginekolog je ultrazvucnim pregledom ustanovio da nema vise ni “cokoladnih” cista i da mozemo da prestanemo sa takvom vrstom pijenja pilula.Znaci prvi dan koji nisam popila pilulu je sreda.Ja nastavljam da pijem pilule u cilju uravnotezene mestruacije i kontracepcije.Danas je prvi dan kad treba da popijem tabletu,nakon 7dana menstruacije.Zanima me da li sam zasticena od trudnoce sutra,ukoluko nocas u 23h popijem tabletu.Ne znam da li je bitno da napomenem da sam pocela proslog utorka novu kutijicu,pa sam prestala zbog iznenadne situacije i sada treba tj od danas da nastavim ostalih 20tableta

#3976 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana, pošto ste malo neredovno pili tablete (utorak jedna pa onda pauza), kako bi bili sigurniji prvih sedam dana koristite dodatnu zaštitu (kondom).

#3988 Одговор

Jelena
    Учесник

Postovani
    Sinoc sam imala nezasticen odnos sa svojim partnerom. Koristimo kondome svaki put ali ovog puta, s obzirom da treba da dobijem za 3,4 dana i menstruacija mi je redovna, nismo koristili zastitu. On ne zna da li je svrsio, rekao je da je nesto cudno osetio “kao da je nesto izaslo” ali nije imao osecaj kao kada ima orgazam.
    Nismo sigurni. S obzirom da treba da dobijem za par dana, treba li mi ova tableta jer sam je vec jednom pila i imala sam krvarnje i bolove pa joj se bas nesto i ne radujem. Ps to se desilo oko 12h uvece, da li je neophodna tableta?

#3991 Одговор

Mara

9. februara sam imala nezasticen odnos, ali moj decko kaze da je pazio, i da se nista nije desilo. Medjutim, na svom polnom organu primetio je belkastu sluz. Posle 8 sati popila sam escapelle tabletu. Oko 23. februara sam dobila menstruaciju koja je trajala normalno, 6 dana. Ali sada mi kasni 4 dana.
    Da li ima razloga za brigu? I ako sam dobila normalno proslog meseca?
    Unapred hvala!

Гледање 225 чланака - 225 до 238 (од 802 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,