Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 801 одговор, има 95 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Mirka 5 дана, 12 сати раније.

Гледање 281 чланака - 281 до 294 (од 802 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4172 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@Macki – uradite test na trudnoću ukoliko Vam bude kasnila menstruacija.

@ Ljuba – obično se ne javlja dijareja. Uzrok je verovatno neki drugi.

@ Caki – Šanse su male ali kako bi bili sigurniji uzmite tabletu.

@ Isidora – Može da se desi. Uradite test na trudnoću čisto kako bi bili sigurni.

#4178 Одговор

Brinem

Poštovanje doktore, uz izvinjenje na uznemiravanju ali imam par nedoumica koje me opterećuju pa se nadam da ćete mi Vi pomoći. Naime, imao sam odnos sa devojkom 5-6 dana pre njene menstruacije i koristili smo kondom kao zaštitu ali je pukao (napominjem da nije pukao vrh kondoma, već se pocepao sa strane, malo ispod glavića (*izvinite na izrazu*) i to sam primetio tek na kraju odnosa).Međutim, tokom odnosa, čim sam osetio da je orgazam blizu, krenuo sam da izvučem penis napolje (ali nisam siguran da li je ejakulacija počela unutar vagine, možda jeste a možda nije). Cura je 20ak sati nakon toga uzela escapelle. Mene sad zanima kolika je verovatnoća trudnoće kao i to da li ako dobije na vreme (2-3 dana gore-dole jer joj nije skroz redovna menstruacija) znači da nije trudna. Takođe me zanima da li će joj naredni ciklusi biti redovni? Unapred hvala. Srdačan pozdrav.

#4181 Одговор

Slavica

Postovani doktore hitno mi ke potreban savet. Desilo nam se da je kondom pukao a da smo to tek na kraju videli. Ja se moram zastititi od trudnoce jer imamo tromesecnu bebu koju dojim. Smem li popiti escapelle tabletu ili sta drugo preporucujete.

#4182 Одговор

Dijana

Postovani, sinoc sam imala odnos bez zastite i partner je svrsio po mojoj vagini, ne unutra. Ja sam to odmah ocistila maramicom, s’ tim sto je maramica dohvatila i unutrasnji deo vagine. Ostalo mi je jos 11 dana do nove menstruacije. Ima li potrebe za pilulom? Unapred hvala!

#4185 Одговор

Andja

Postovani dr, imam bebu od 8m I dojim je. Medjutim nisam spremna na novu trudnocu, dok se mom dragom “omaklo”. Mozete li mi reci ovo, nakon kog vremena smem dojiti bebu ukoliko popijem pilulu? Da li sledecu menstruaciju da ocekujem okvirno u roku I sve normalno?! (inace imam mestruaciju od 4og meseca nakon porodjaja) U upustvu u kutiji pise nakon 8h da mogu dojiti ali u apoteci kazu da ne bi trebalo malo vise. Pa me to brine zbog nocnih podoja bebe 😊 hvala puno, jedva cekam odgovor

#4186 Одговор

Kaja

Da li ce delovati tableta, ako sam imala nezasticene odnose,ali bez ejakulacije, nakon sto sam je popila?

#4188 Одговор

Maja

Sta znaci kad je rezultat BetaHCG testa 0.40?

#4192 Одговор

zabrinuta

Poštovani, pila sam tablete yazz radi kontracepcije mesec dana. Pošto više nemam seksualne odnose, zanima me da li će mi praviti neki problem ako prestanem da ih pijem.

#4196 Одговор

Nataša Cvijetinović
    Учесник

A.

• Овај одговор је промењен 2 године, 5 месеци раније од стране  Nataša Cvijetinović.
    #4208 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@ Brinem – pročitajte tekst na našem sajtu trudnoća i menstruacija.

@ Slavica – Escapelle u tom slučaju ne bi trebalo da koristite. Verovatnoća je mala s obzirom da dojite. Ipak uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa kako bi bili sigurni.

@ Dijana – Uzmite tabletu za dan posle kako bi imali dodatnu zaštitu.

@ Anđa – Uradite kako piše u uputstvu.

@ Kaja – u uputstvu za koriščenje tableta napisano je sa koliko sigurnošću štite od trudnoće.

@ Maja – negativan rezultat.

@ zabrinuta – ne.

#4209 Одговор

Dijana

Uzela sam pilulu 10 sati nakon odnosa, ali ElleOne, jer nazalost Escapelle tog trenutka nisu imali u apoteci. Nadam se da je i ona deluje kao i Escapelle.

#4212 Одговор

Andrijana Zlatanović
    Учесник

Interesuje me da li escapelle tableta ima uticaja na buduce cikluse?
    Naime ja sam je pila prvi put pre 3 meseca, nisam imala nikakvih problema, tog meseca mi je ciklus zakasnio 2 dana, sledeci je bio redovan, a sada opet kasni, da li postoji mogucnost da je to poremecaj usled escapelle tableta?

#4216 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@ Dijana – trebalo bi da sve bude u redu.

@ Andrijana – Escapelle može da poremeti ciklus ali ne bi trebalo da utiče posle 3 meseca. Javite se ginekologu.

#4217 Одговор

Ivana

Postovani, imala sam zasticen odnos 12.05. i pri odnosu kobdom je pukao. Posle nekih 5-6 sati popila sam tabletu “dan posle”… 13.05. se dogodila ista situacija… Da li ce tableta pokriti i drugi problematican slucaj obzirom da he 13.05. trebala nastupitu ovulacija i da je proslo samo jedan dan od uzimanja tablete? Hvala

Гледање 281 чланака - 281 до 294 (од 802 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,