Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 295 чланака - 295 до 308 (од 844 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4218 Reply
    Milica M.
    Гост

Imala sam nezasticen odnos sinoc, decko je ejakulirao van vagine, ali nije 100 posto siguran da li je izvadio na vreme. Treba da dobijem za 11 dana, iako nikad ne dobijem tacno u dan, uvek 2 ili 3 dana ranije ili kasnije. Da li ima potrebe za tabletom za dan posle, premisljam se da li da pijem zbog nekog poremecaja kasnije..? Hvala u napred

#4221 Reply
    Uplasena
    Гост

Postovani,
    Imala sam odnos sa deckom sinoc, i u dilemi sam da li da popijem tabletu Escapelle. Naime, decko je ejakulirao neposredno pre odnosa, nakon cega je stavio kondom koji je u toku odnosa pukao. Cim se to desilo prekinuli smo odnos. Zanima me da li je moguce da je neki spermatozoid od prethodne ejakulacije ipak ostao, posto sam citala da moze da se desi. I da li smatrate da je potrebno da uzmem tabletu da bismo bili sigurni?

#4222 Reply
    Makicaaa
    Гост

Poštovani
    Zadnju mesečnicu sam imala 30.04 koja se zavrsila 06.05. Ciklusi mi traju 28-30 dana. Ne zaštićen odnos sam imala 07.05, a, escapelle sam popila nakon 12h od odnosa. Naime 13.05 sam primetila taman iscedak koj traje već 3 dana. Zanima me da li je to normalno i kada bi trebala da ocekujem sledeću mesečnicu, kao i da li postoji mogućnost za trudnoću?
    Molim Vas za brz odgovor.

#4226 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@ Ivana – Ne može se sa sigurnošću tvrditi da će delovati i za drugi put u toku ciklusa.

@ Milica M. – Ukoliko želite dodatnu zaštitu uzmite tabletu.

@ Uplašena – Radi veće sigurnosti uzmite tabletu.

@ Makicaaa – Moguće je da se desi zbog tablete. Kao i pri svakom nezaštićenom odnosu postoji mogućnost od trudnoće.

#4236 Reply
    Jovanaaa7
    Гост

Postovani,
    imala sam menstruaciju 15.3. Nakon toga sam imala odnos 4.4. i decko je zavrsio unutra i tek nakon toga smo videli da je pukao prezervativ pa sam posle 1-2h popila Escapelle. Imala sam menstruaciju 16.3. koja je bila malo slabija nego uobicajeno ali verujem da je bila menstruacija. Trebala sam da dobijem pre 3 dana ali mi kasni menstruacija. Da li postoji mogucnost da sam trudna i da je ta prosla menstruacija bilo neko krvarenje zbog tablete ili slicno? Da li ima razloga za brigu?

#4257 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Moguće je i jedno i drugo. Uradite test kako biste bili sigurni.

#4262 Reply
    Ana Draskovic
    Учесник

Postovani,imala sam nezasticen odnos sa deckom 24 maja,s tim sto je malo svrsio u mene,pa prekinuo (izvinjavam se na izrazu),a redovna menstruacija mi je 29 maja. Pilulu sam popila 7h nakon nezasticenog odnosa. Da li postoji mogucnost da sam trudna? Hvala

#4264 Reply
    lana
    Гост

Dobar dan, imam jedno pitanje/
    Prosli mesec, dan pred pocetak menstruacije, se desilo da nam je pukao kondom i sav sadrzaj zavrsio u meni. Ujutru kada sam ustala, primetila sma pocetak menstruacije ali sam ipak popila tabletu. Krvarenje/mestruacija, nisam sig/ se nastavali i u narednih 7 dana, iako mi inace traje 4,5 ..sada mi kasni 3 dana. Da li ima razloga za strah?
    Hvala unapred

#4267 Reply
    Natasa
    Гост

Poštovani, pijem pilule već 5 godina, međutim nakon poslednje kutije napravila sam pauzu dužu od 7 dana, nekih 10 ak dana, a s obzirom da sam sinoć imala rizičan odnos, jutros sam popila Escapelle pilulu, zanima me da li sada treba uobičajno da nastavim sa kontracepcijskim pilulama ili treba da počnem novu kutiju nakon menstruacije? Hvala unapred. Pozdrav.

#4275 Reply
    Mila
    Гост

Postovani,
    Imala sam zasticen seksualni odnos 10.dan menstrualnog ciklusa.Medjutim,doslo je do pucanja prezervativa.Nakon cega sam popila Escapelle pilulu.Menstruacija je dosla u redovnom terminu,samo me brine sto je bas umanjena i u obliku braonkastog krvarenja.Pre toga je bila sasvim normalna,srednje obilna,sa trajanjem od 5 dana.Recite mi da li je to propratna pojava dejstva Escapelle pilule ili treba da se javim lekaru?
    Unapred zahvalna!

#4281 Reply
    marlon11
    Гост

Imao sam odnos sa djevojkom nakon cega je pukao kondom ali mislim da nijesam svrsio u nju.. nisu joj bili plodni dani i popila je tabletu dan kasnije ali je dan nakon popijene tablete pronasla u sebi dio kondoma.koje su sanse da ostane trudna ? Unaprijed zahvalan

#4282 Reply
    makima
    Гост

Poštovani,

Juče, drugog dana menstruacije sam imala nezaštićen odnos sa delimičnom ejakulacijom unutra. Zanima me koje su šanse da dođe do trudnoće i da li je moguće ultrazvukom ukoliko danas odem na pregled utvrditi da li je postojala mogućnost trudnoće? Ili ipak preporučujete tabletu za dan posle?

#4295 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@ Ana Draskovic – Mala verovatnoća.

@ Lana – Uradite test na trudnoću kako bi bili sigurni.

@ Natasa – Počnite novu kutiju nakon menstruacije.

@ Mila – Moguće je da je propratna pojava. Ipak uradite test kako biste isključili trudnoću.

@ marlon11 – ukoliko joj bude kasnila menstruacija uradite test na trudnoću.

@ makima – potrebno je da prođe minimum 2 nedelje nakon odnosa kako bi se iz krvi utvrdilo da li je došlo do trudnoće. Ultrazvukom malo kasnije.

#4316 Reply
    Milica
    Гост

Imam neredovne menstruacije u poslednjih nekoliko meseci, naime imala sam nezaštićen odnos sa dečkom, bili su plodno dano ali nije doslo do ejakulacije, niti je bilo blizu toga. u strahu od trudnoće sam popila pilulu za dan posle i nakon sat vremena je poveo da me boli stomak i iskrvarila sam, sada imam temperaturu 37, takodje sam pre neki dan imala 37.1. Takodje sam imala kijavicu pre nekih 3-4 dana. Da li postoji šansa da sam u drugom stanju? U velikoj sam panici

Гледање 295 чланака - 295 до 308 (од 844 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button