Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 323 чланака - 323 до 336 (од 852 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4376 Reply
    Iva
    Гост

Kada najranije (dana posle seksualnog odnosa) moze da se uradi beta hcg, a da bude pouzdan?

#4382 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Iva – 2 nedelje nakon odnosa.

#4417 Reply
    Ana
    Гост

Postovani, vec sam pisala ovde sledece “Popila sam tabletu 11. dana menstrualnog ciklusa u roku od nepunih sat vremena nakon odnosa sa deckom. Petog dana je pocelo krvarenje slicno kao menstruacija (dve nedelje ranije). Da li je to normalno nezeljeno dejstvo ili treba da se zabrinem?”.
    Radila sam beta hcg test danas, odnosno 20 dana nakon odnosa, a drugog dana izostanka menstruacije ne racunajuci ovo krvarenje nakon 5 dana i rezultat je <1. Medjutim, zena sto je radila tu analizu mi je rekla da je to ipak mozda rano. Zanima me koliko je verovatno da rezultat nije pouzdan i kada onda treba da radim?

#4422 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

BetaHCG bi već trebalo da pokaže pozitivan rezultat ukoliko je u pitanju trudnoća. Ukoliko ipak sumnjate ponovite betaHCG za nedelju dana.

#4427 Reply
    kaca
    Гост

prije 6 mjeeci sam popila escapelle. takodjer prije 2 mjeseca sam je popila. zanima me da li je smijem opet popiti ovog mjeseca? hvala

#4429 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Ne bi trebalo tako često da ih pijete (koristite neki drugi vid kontracepcije).

#4435 Reply
    Jovama
    Гост

Postovani
    Prislog meseca sam popila pilulu posle nezasticenog odnisa,nakod 4 dana sam dobila i trajalo je 10dan. Ovog meseca jos uvek nisam dobila,da li postoji rizik od trudnoce ili je ciklus zbog pilule pomeren

#4436 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Moguće je i jedno i drugo. Kako bi bili sigurni uradite test na trudnoću.

#4437 Reply
    Katarina Stijepovic
    Учесник

Imam problem,imala sam odnos zadnji dan menstruacije, ali decko nije svrsio 2 sata nakon popila sam tabletu i nekih nedelju dana posle 2 dana je mi je isla krv i prestala je nakon 2 dana,menstruacija mi kasni vec 4 dana da li je moguce da je doslo do trudnoce s obzirom da decko nije svrsio i da je bio kraj menstruacionog ciklusa. I popila sam tabletu..?

#4438 Reply
    Nikolina Parmakovic
    Гост

Postovani,

Dobila sam menstruaciju 04. jula i imala sam zasticen odnos sa deckom 11 jula, kada nam je zastita zakazala. Posto nije bio siguran da li je svrsio u mene, popila sam escapella tabletu nakon manje od sat vremena. I dalje sam imala menstruaciju posto mi uobicajeno traje od 7 do 9 dana. Danas sam videla da imam malo krvarenje koje nije sigurno menstruacija, da li je to znak da je tableta odradila svoje i da li je uopste bilo potrebno da je popijem ?

#4441 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Katarina – Kako bi isključili trudnoću uradite test.

@Nikolina
    – Najjednostavniji način da to proverite je da uradite test na trudnoću.

#4444 Reply
    Jovanče
    Гост

Postovani, zanima me jedna informacija. Prilikom gubljenja nevinosti nismo koristili zastitu i on je svrsio(izvinjavam se na izrazu) u mene i nakon 13 sati sam popila Escapelle tabletu, da li postoji mogucnost da sam trudna? Na internetu sam porocitala da simptom trudnoce moze da bude bela sluz(sekret), kod mene to postoji ali i pre gubljenja nevinosti sam to primetila, pa me to malo brine, imam 18 godina i ne bih zelela da ostanem trudna. Unapred se zahvaljujem za odgovor!

#4446 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Pre nego što se pojave bilo kakvi simptomi moguće je uraditi test. Ukoliko sumnjate na trudnoću i prošlo je više od 15 dana od odosa -uradite test.

#4447 Reply
    Jovanče
    Гост

Od odnosa je proslo samo 3 dan. Kolika je verovatnoca da devojka prilikom gubljenja nevinosti ostane trudna?

Гледање 323 чланака - 323 до 336 (од 852 укупно)
Одговор на: Одговор #4382 на Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button