Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 804 одговора, има 96 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Ivana 1 седмица, 4 дана раније.

Гледање 393 чланака - 393 до 406 (од 805 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4677 Одговор

Jelena
    Учесник

Postovani
    Popila sam tabletu pre 4 dana, tacnije 28.avg. Pukao nam je kodnom i odmah sam popila tabletu, mozda je proslo sat vremena, mozda i manje. Juce nakon odnosa, posle orgazma,primetila sam krv, ali to je bilo tako slabo,vrlo malo krvi, vise je bilo roze nego crveno s obzirom koliko je malo krvi bilo. Nakon toga sam imala ostar bol u predelu jajnika samo sa desne strane. Pomislila sam da je menstruacija jer sam procitala da moze tableta da je izazove. Inace mn je ovo 4 put da sam uzela tabletu u 2 godine. Ovo je druga ove godine ili 3 nisam bas sigurna i razmak od zadnje je bio 3,4 meseca. Krvarenje jr inace prestalo, ali sekret je braonkast, kao po zavrsetku menstruacije. Inace zadnja menstruacija mi je prosla 27, tabletu sam popila 28 i krv sam primetila 31. Da li je neki problem jer sam vec 4.put uzela tabletu ili je povezano sa menstruacijom, ja sam se uplasila jer sam procitala da se tackasto krvarenje javlja pri ranoj trudnoci, da li je uopste moguce?
    Ps da pomenem da sam koristila tablete za odlaganje menstruacije proslog meseca zbg odmora, da li je to pogorsalo stvari?

#4680 Одговор

Jelena

Poštovani,
    10.08. 13.08 i 18.08. imala sam zasticene odnose,i nakon svakog odnosa je provereno,nijedan kondom nije pukao.Medjutim, 24.08. imala sam odnos za koji sam sumnjala da je kondom pukao,ali kada smo proverili,ispostavilo se da nije.Ja sam za svaki slucaj nakon 15h popila ‘Escapelle’ tabletu(prvi put da je pijem).Trebala sam da dobijem jos 10.08,medjutim i dalje nisam,ali i ranije se desavalo da mi menstruacija kasni po 15ak dana nakon odnosa(skoro uvek).Zanima me,da li je moguce da mi sada opet kasni,jos dodatno zbog tablete,ili postoji mogucnost da sam u drugom stanju?Hvala unapred.

#4683 Одговор

Aleksa993

Postovani, imao sam ne zasticeni seksualni odnos sa devojkom 18.08 i zavrsio unutra, sutradan sam kupio i popio escapelle.Njoj menstruacija kasni vec vise od par dana, dali to znaci da pilula nije delovala?

#4704 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@dragana – Ukoliko niste popili tabletu, sačekajte menstrualni ciklus.

@katarina – Moguće je i jedno i drugo. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa.

@mara – Ukoliko nije ejakulirao – malo je verovatno da je došlo do trudnoće.

@milicaj735 – Moguće je da se tako nešto desi zbog pilule. Ipak zbog kašnjenja menstrualnog ciklusa uradite test kako bi bili sigurni.

@jelena – moguć je poremećaj ciklusa usled pilula. Ukoliko se nastavi krvarenje – javite se ginekologu.

@milica – Moguće je. Ipak za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

@jelena – zbog svih pilula koje ste koristili moguće je da je došlo do poremećaja ciklusa. Ukoliko se ne reguliše uradite test.

@jelena – Moguće je i jedno i drugo. Za svaki slučaj uradite test kako bi isključili trudnoću.

@Aleksa993 – Poštovani Aleksa, ko je popio tabletu?

#4715 Одговор

Milica
    Учесник

Poštovani, poslednju redovnu menstruacija sam imala 30.jula, a nezaštićeni odnos sam imala 17. Jula s tim da sam popila escapelle tabletu 10 sati nakon odnosa i nisam imala nikakvo krvarenje. Danas je 5. Septembar i pojavilo mi se nešto nalik menstruacija ali je braon boje i traje dva dana već. Da li je moguće da je tableta poremetila ciklus? Hvala unapred.

#4723 Одговор

Jovanče

Postovani, menstruaciju sam imala od 3.7. do 8.7. nezasticeni odnos 14.7. nakon 11 sati sam popila Escapelle tabletu, sest dana nakon toga sam imala krvarenje koje je trajalo 4 dana. Uradila sam i test posle dve nedelje od odnosa i bio je negativan. Sledeca menstruacija je bila redovna od 3.8. do 7.8. Ali sada mi kasni vec 3 dana, da li postoji mogucnost da sam trudna?

#4732 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@milica – Moguće je. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

@Jovanče – Uradite test ukoliko sumnjate na trudnoću.

#4747 Одговор

Jelena

Poštovani,
    Dečko je pre par sati u toku petinga ejakulirao preko veša, ali je malo sperme završilo i medju mojim butinama, kao i na delu veša koji je bio blizu vagine. Na samoj vagini nisam primetila bilo kakvu tečnost ili vlažnost. Veoma se brinem po tom pitanju i ovo je prvi put da se ovo desilo, pa me zanima da li ima potrebe da uzmem pilulu za dan posle? Molim za brz odgovor.

#4751 Одговор

Babun

Postovani,
    Imao sam nezasticeni seks sa devojkom prvog dana njene menstruacije. Na kraju odnosa sam izvadio na vreme,ali iz predostroznosti je popila escapelle 11 sati nakon odnosa. Menstruacija se i dalje nastavila i posle escapelle-a. Pa me zanima da li ima razloga da brinem o nezeljenoj trudnoci?

#4752 Одговор

Aleksandra

Pozdrav,

Petak uvece sam dobila redovnu menstruaciju.nedelju ujutru smo imali nezasticen odnos, decko je zavrsio cim je izasao, kaze da nije ranije krenuo. Proslo je otprilile 30tak sati od tada.
    Inace mi memstruacija traje oko sest dana,danas vidim da imam izuzetno malo na ulosku i kada se obrisem papirom.
    Da li bi mi preporucili da popijem pilulu? Ove god sam jednu popila u januaru.
    hvala unapred na odgovoru.

#4758 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@jelena – trudnoća je malo verovatna. Ipak ukoliko želite dodatnu zaštitu, uzmite tabletu.

@Babun – Ukoliko bude kasnila sledeća menstruacija – uradite test na trudnoću.

@aleksandra – ukoliko želite dodatnu zaštitu, uzmite tabletu.

#4762 Одговор

Vida

Postovani,interesuje me da li koroscenje tablete dva puta mesecno moze da bude stetno za zenu? (smanjene kasnije mogucnosti za trudnocu ili nesto tako) Kakve posledice zapravo stvara ovaj lek?

#4768 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne bi trebalo da se koriste tako često (to je ipak visoka doza hormona). Posledice su uglavnom reverzibilne (poremećaj ciklusa, pojačano krvarenje…)

#4770 Одговор

Vesna

Nedelju dana pre ciklusa imala sam nezasticen odnos,pa sam odmah posle toga popila tabletu za dan posle. Posle toga,dobila sam nekih osam dana ranije… trebala sam 8.septembra ali sam do ila 31.avgusta. Ciklus je trajao normalno,oko sedam danaa,ali od tada pa sve do sada jos uvek imam blego krvarenje. Da li postoji mogucnost da je to zbog tablete? I da napomenem da uz to blago krvarenje imam i bolove. Hvala unapred na odgovoru

Гледање 393 чланака - 393 до 406 (од 805 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,