Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 407 чланака - 407 до 420 (од 816 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4771 Reply
    Tina
    Гост

postovani zanima me koliko cesto sme da se uzima tableta juto posle?

#4776 Reply
    Mili
    Гост

Postovana, poslije nezasticenog odnosa popila sam odamh tabletu jer savjetuju da je bolje sto prije pa da ne rizikujem jer sam je vec imala na dohvat ruke. Poslije toga sam osjecala umor I nadutost. Vec 2 dana mi kasni ciklus pa me zanima imam li razlog za brigu? Unaprijed hvala.

#4778 Reply
    Dijana
    Гост

Dobar dan htela bih savet imala odnos 14 jula popila tabletu 15jula nakon deset sati i dobila menustraciju 29jula zavrsila se 5avgusta normalno je trajala i sad dobila 7septembra zavrsila se 12septembra imala redovno ko i svaki put menustraciju jel to sad sve uredu nemoram se nicega plasit vise hvala unapred

#4780 Reply
    S989
    Гост

Postovani , koja je verovatnoca od trudnoce ako je momak ejakulirao u devojku 4 dana pred menstruaciju i uz to nakon 30 minuta je devojka popila escapele tabletu ?

#4781 Reply
    Dijana
    Гост

Ja uradila test i pokazalo mi jednu crtu sumnjala sam da sam trudna al nisam hvala bogu uzela test i uradila odma i jedna crta pokazala al me ledja bolu jako i sise dizem babu od 120kg jel mozda zbog toga

#4783 Reply
    Jelena
    Гост

Poštovani,
    Poslednja menstruacija mi je počela 30. avgusta. Escapelle tabletu sam popila 9. septembra, nekoliko dana nakon menstruacije. Juče i danas se pojavila krv, ne toliko obilno kao kod menstruacije, ali je ima i baš me brine. O čemu mislite da se radi? Hvala unapred.

#4790 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Учесник

@Vesna – najverovatnije je od tablete. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću i ukoliko krvarenje ne prestane – javite se ginekologu.

@Tina – tableta za jutro posle sadrzi veliku količinu hormona. Potrebno je da se posavetujete sa Vašim ginekologom o drugim metodama kontracepcije.

@Mili – moguć je poremečaj ciklusa zbog pilule. Ipak za svaki slučaj uradite test na trudnoću kako bi isključili tu mogućnost.

@Dijana – Najverovatnije je sve u redu. Ukoliko ipak sumnjate na trudnoću najjednostavnije je da uradite test.

@Jelena – moguć je poremečaj ciklusa zbog pilule. Ipak za svaki slučaj uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon rizičnog odnosa.

#4794 Reply
    Natalija S
    Учесник

Imala sam nezasticeni odnos 29. Dana ciklusa sa ejakulacijom van rodnice. Da li po vasem misljenju treba da popijem pilulu za dan posle ili ne? Ciklus mi u proseku traje 31 dan.

#4795 Reply
    Dijana
    Гост

Dobar dan ja uradila test jutros i cekals pet min i pokazalo mi jednu crtu crvenu veliku dva testa za dve nedelje uradila sad mogu bit mirna redovno sam dobila posle escapelle pilule hvala unapred na oba testa crvena jedna crta

#4796 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Учесник

@Natalija S – ukoliko želite dodatnu zaštitu – uzmite pilulu.

@Dijana – najverovatnije niste trudni.

#4799 Reply
    Sandra
    Гост

Postovani, poslednjeg dana menstruacije sam imala nezaštićen seksualni  odnos pri kom je kondom pukao, te sam nakon 40 sati popila escapelle tabletu. Oko sat vremena nakon tablete imala sam seksualni odnos sa svojim partnerom i oboje smo mislili da me je tableta zaštitila te ne ejakulacija bila unutar vagine. 3 dana nakon toga pojavila mi se sukrvica, tamnr boje, tacnije kao iscedak koji se pojavljuje poslednjih dana menstruacije, ali bez bolova u trbuhu. To blago krvarenje traje 8 dana, a kolocinski je vrlo malo, otprilike kao dnevni sekret. Zanima me da li je to posledica escapelle tablete? Kao i da li je nezaštićen seksualni odnos nakon popijene tablete bezbedan po pitanju trudnoće?  Napomenula bih da ni jedan od dva nezaštićene odnosa nisu bili u periodu plodnih dana, kao i to da do sada nisam imala krvarenje tokom ovulacije (procitah negde da se to desava).

#4800 Reply
    Ana
    Гост

Postovani,molim za pomoc imam bebu 5 meseci,tabletu sam vec morala popiti posle mesec dana od porodjaja,a sinoc sam opet imala rizican odnos,da li smem ponoviti tabletu ne bih zelela da zatrudnim sada.Hvala

#4801 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Учесник

@Sandra – Može biti posledica tablete. Uradili ste šta ste mogli. Kako bi bili sigurni – uradite test na trunoću najranije 2 nedelje nakon odnosa.

@Ana – Ne bi trebalo tako često da se koriste pilule za dan posle.

#4802 Reply
    Aleksandra
    Гост

Postovani,popila sam escapel tabletu u roku od 72h ,nisam dobila naradnih 20 dana,uradila sam test na trudnoci i bio je pozitivan,naravno zelim bebu,ali 2.maja ja sam imala pobacaj i nakon toga mi je utvrdjena trombofilija.Pre dva dana sam saznala da sam trudna otisla kod ginekologa i konstatovao mi je trudnocu tj da sam ostala trudna 20 dana pre te tablete,a tabletu sam popila 2.septembra?Interesujeme da li ce beba imati posledice i kakve?I da li je pametno zadrzadrzavati tako trudnocu?hvala unapred

Гледање 407 чланака - 407 до 420 (од 816 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,