Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

• This topic has 849 одговора, 101 глас, and was last updated 1 month раније by Gaga.
Гледање 463 чланака - 463 до 476 (од 850 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4978 Reply
    Nevena Vukovic
    Учесник

Postovani,
    Imala sam menstruaciju 20.10 koja je trajala 5 dana (25.10). 27.10 smo decko i ja imali ondnos i desilo se to da sam morala da popijem escapelu. Nakon dva dana sam prokrvarila.. i evo vec treci dan traje. Da li imam razloga za brigu, posto mi nije bas normalno da 4 dana nakon zavrsetka mestruacije opet dobijem menstruaciju? Hvala najlepse na odgovoru!

#4979 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Nevena,

moguće je da se desi tako nešto nakon uzimanja Escapelle. U svakom slučaju preporuka je da 3 nedelje nakon uzimanja uradite test na trudnoću za svaki slučaj.

#4981 Reply
    Ivana
    Гост

Poštovani, počeli su bili simptomi pms-a. Imala sam odnos sa dečkom, nakon kog je on ejekulirao u mene. Oko 36 do najkasnije 48 sati nakon odnosa, popila sam tableticu. Nešto kasnije, par dana 2-3 mene je uhvatio jak virus. Povraćala sam i imala sam veliku temperaturu. Simptomi pms-a su prošli i kasni mi već 6-7 dana. Da li mi mozete reći da li je tableta delovala ili ne?

#4984 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Ivana,
    da li je tableta delovala ili ne možete jedino ustanoviti testom za utvrđivanje trudnoće.

#4989 Reply
    Julija
    Гост

Postovani, vec sam pisala i poslusala Vas savet, naime danas sam odradila betu iz krvi i rezultat je <0,1. Proslo je 25 dana od rizicnog odnosa, koji sam imala 9.9 i odmah zatim nakon sat, dva popila pilulu, to mi je bio 4. dan ciklusa (poslednja menstruacija je bila 6.9) koji su inace redovni, 28, +1,-1 dana. Posle pilule nisam imala nikakvo krvarenje, danas mi je 29. dan ciklusa i grudi su mi natekle i bolne, kao i uvek pred menstruaciju. Imam grceve u donjem delu stomaka, povremene bolove u predelu jajnika, i pojacan sekret. Za sada jos uvek ne mogu da kazem da mi menstruacija kasni, jer se desavalo nekad da dobijam na 31,30 dana, mada je to retkost. Nadam se da je sada ovo stanje zbog pilule, koja je, odlozila ovulaciju (moja pretpostavka), jer sam i u uputstvu procitala da moze da dodje do kasnjenja redovnog ciklusa, samo me zbunjuje to sto od pilule uopste nisam prokrvarila. Zanima me koliko je pouzdan ovaj test iz krvi, da li moze dati lazno negativan rezultat i da li ima potrebe ponoviti ga, kao i da li sada sa sigurnoscu mogu da znam da nisam trudna? Svakako da cu se, ako dodje do nekog ozbiljnijeg kasnjenja javiti ginekologu.Unapred hvala na odgovoru.

#4994 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Julija,

betaHCG iz krvi je visoko pouzdan test.

#4996 Reply
    Julija
    Гост

A da li je proslo dovoljno vremena i da li ga za svaki slucaj treba ponoviti, proslo je 25 dana od popijene pilule. Izvinite sto sam dosadna, ali ovo mi je prvo ovakvo iskustvo. Hvala.

#4997 Reply
    Nikoleta
    Гост

Postovani,pre skoro 2 meseca sam popila tabletu. Posle 20 dana radila sam pregna test i bio je negativan ali posle 11 sati pojavila se kao zuckasto siva linija. Menstruacija mi redovno kasni ali sam je ipak dobila recimo posle nekih 40 dana od poslednje(prvi dan prosle 09.09 a ove 23.10) s tim sto je malo duze trajala. Uradila sam test opet,01.11 i bio je negativan s tim sto sam prvi jutarnji urin stavila u flasicu i otisla da kupim test,znaci stajao je nekih mozda sat ili dva tu,mozda i manje. Test kada sam uradila bio je ngativan a u uputstvu pise da mokracu mozemo upotrebiti u roku od 24h. Da li je test merodavan obzirm da nemam neke znakove trudnoce,a i radjen je quick test koji meri 20mh/hcg a da sam 2 mesec trudnoce verovatno bih imala preko 100.000mg/hcg u mokraci i vise sto verujem da ne bi isparilo ni nakon 24h…

#4999 Reply
    Nikoleta
    Гост

Izvinjavam se zbog 2 posta. Treba napomenuti da sam u toku proslog meseca imala upalu pluca i visoku temperaturu tako da sam pila par lekova. Takodje normalan menstrualni ciklus mi traje oko 35-36 dana gore dole. Tako da je to moguci uzrocnik kasnjenja.

#5000 Reply
    Julija
    Гост

Ja se jos jednom izvinjavam sto sam dosadna u predhodnom postu sam pogresno napisala 6.9 umesto 6.10 i 9.9 umesto 9.10. Pomesala sam septembar i oktobar.

#5007 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Julija -25 dana je dovoljno vremena (proizvođač savetuje 3 nedelje).

@Nikoleta – Test bi trebalo da je u redu. Kao što ste napomenuli moguć je drugi razlog kašnjenja. Ukoliko ipak imate nedoumice najjednostavnije je da uradite betaHCG iz krvi.

#5015 Reply
    Marina
    Гост

Postovani,25. mi se zavrsila menstruacija a nezasticen odnos sam imala posle 6 dana.Pri kome ,izvinjavam se na izrazu, nije usao do kraja vec pri vrhu tokom vadjenja malo izaslo iz njega.Tabletu sam popila nakon 20h.Od simptoma sam imala vrtoglavicu,umor koji je 2 dana i bol u donjem delu trbuha isto dan 2 nakon uzimanja.Da li treba da brinem da je tableta delovala, nemam redovan ciklus al otprilike bi trebala da dobijem 18. Dal mogu da ocekujem tad i koje su verovatnoce da mogu ostati u drugom stanju.Hvala.

#5018 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Marina – uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj prema preporuci proižvođajača uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete kako bi isključili mogućnost trudnoće.

#5020 Reply
    ivanaa
    Гост

Da li je dozvoljena konzumacija alkohola u bilo kojoj kolicini 5 dana nakon uzimanja Escapelle?Hvala unapred.

Гледање 463 чланака - 463 до 476 (од 850 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button