Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

• This topic has 849 одговора, 101 глас, and was last updated 1 month раније by Gaga.
Гледање 491 чланака - 491 до 504 (од 850 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5097 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@ Ana – moguće je da dođe do poremećaja ciklusa usled uzimanja tablete. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon uzimanja pilule.
    @ Nemanja – tableta bi trebalo da deluje. Nije moguće reći verovatnoću.
    @ Radmila – ne savetuje se uzimanje tableta često a naročito ne u istom ciklusu ili nakon jednog dana.
    @ Marko – verovatnoća je mala, ipak pri nezaštićenim odnosima verovatnoća za trudnoćom postoji.
    @ Tijana – nije.
    @ Nikola – ukoliko želite veću zaštitu – onda može da popije.
    @ magarac – vrlo malo verovatno da je moguća trudnoća.
    @ Jasna – Ukoliko krvarenje ne prestane javite se ginekologu. Što se tiče trudnoće – uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete.
    @ Irena – Mentrualni ciklus može doći na vreme a može i doći ranije ili kasnije. U svakom slučaju savet je da uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5105 Reply
    Anonim
    Гост

Posle Escapelle sme li da se pije Sinacilin i hoce li utucati?

#5109 Reply
    Mici271
    Учесник

Poštovanje, imala sam nezaštićen odnos dan nakon menstruacije 28.11.. Tabletu escapelle sam popila nakon 20h. Posle 7 dana sam neznatno prokrvarila i to je bilo u tragovima i trajalo jedan dan. Sledeća menstruacija je trebala da bude 18og a ja sam dobila 15og (inače su mi redovni ciklusi i sa bolovima u stomaku, ali ovaj put nikakve bolove nisam imala). Da li treba da brinem? Hvala vam.

#5112 Reply
    Rada
    Гост

Postovani, imala sam nezasticen odnos u toku menstruacije(2. dan) u toku kog je on ejakulirao u meni, sutradan sam popila escapelle tabletu,menstruacija se zavrsila nakon 2,3 dana i nakon zavrsetka menstruacije nisam imala nikakvo cudno krvarenje, sada mi kasni 6 dana, ima li mogucnosti da sam trudna??
    Hvala Vam!

#5113 Reply
    Natalija
    Гост

Postovani, imala sam nezasticen odnos 5.12, inace dobijam na 22/23 dana, a poslednja menstruacija bila je 27.11. Trebalo je da dobijem 19.12.ali nisam. Da napomenem, rizican odnos sam imala 18.11.i posle par sati popila sam pilulu escapelle, nisam imala nikakve posledice, a menstruacija posle nje je dosla na vreme. Zanima me, da li mi mozda kasni zbog pilule ili postoji sansa za trudnocu. Molim vas odgovorite, unapred hvala.

#5121 Reply
    ana
    Гост

Trebalo je da dobijem redovnu menstruaciju 20.12. Imala sam ne zasticen odnos 21.12.Dvanest sati nakon odnosa popila sam pilulu Eskapelle ali danas je vec 26.12. I ja jos uvek nisam dobila.. Da li je moguce da lek pomeri mensruaciju bas ovoliko? Da li postoji mogucnst da pilula nije delovala?

#5122 Reply
    ana
    Гост

Hvala unapred

#5123 Reply
    Ines
    Гост

Poštovani, imam 45 godina ciklus na 21-24 dana, poslednji ciklus je bio 9.12. uzela sam Escapelle tabletu 22.12. u roku od par sati od nezastićenog odnosa, 26.12.2017. sa pojavilo obilno krvarenje, da li je to normalna reakcija? (pijem betablokatore u min. dozama)

#5139 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Anonim – može.

@Mici271
    – Ukoliko sumnjate na trudnoću – najjednostavnije je da uradite test na trudnoću.

@Rada
    – Ukoliko sumnjate na trudnoću – najjednostavnije je da uradite test na trudnoću.

@Natalija
    – moguće je i jedno i drugo. Ukoliko sumnjate na trudnoću – najjednostavnije je da uradite test na trudnoću.

@ana
    – moguće je da pilula pomeri menstruaciju. Ukoliko ne dobijete ciklus za 2 nedelje – uradite test na trudnoću.

@Ines – dešava se da se poremeti ciklus nakon uzimanja Escapelle tableta. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje nakon odnosa kako bi bili sigurni.

#5141 Reply
    Alex
    Гост

Postovani, imao sam odnos sa devojkom gde sam svrsio. 2 dana posle toga je uzela tabletu i imali opet nezasticen odnos. Koje su sanse da tableta ne funkcionise

#5143 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovani Alex,

nije moguće proceniti kolike su šanse. U svakom slučaju uradili ste sve što ste mogli.

#5162 Reply
    nezgoda
    Гост

Postovanje, 29.12 nam je tijekom seksualnog odnosa pukao kondom iako nije doslo do ejakulacije svejedno je cura popila escapelle 1.5mg tabletu kaoo prevencija jer eto nikad se ne zna, ali 31.12 je opet doslo do nezgode i ejakulirao sam joj na nogu te se je sperma spustala do vagine (ali nismo sigurni je li dotaklo ili ne), e sada me zanima je li pametnmo da popije jos jednu tabletu ili ne?

#5169 Reply
    Milica
    Гост

Da li pilula za dan posle moze da koristi osoba od 15 godina

#5172 Reply
    AlexSandra
    Учесник

Postovani, popila sam 4.1. Escapelle tabletu. Da li smem da pocnem za 2 dana da koristim Mercilon pilule? I da li mislite da su bolje Logest od njih?

Гледање 491 чланака - 491 до 504 (од 850 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button