Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 505 чланака - 505 до 518 (од 844 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5173 Reply
    Rule
    Гост

Poštovani, imala sam rizičan odnos 16. dana ciklusa i nakon 12 sati sam popila Escapelle pilulu, ali menstruacija mi kasni već 4 dana. Da li postoji mogućnost da sam trudna?

#5179 Reply
    Jovana
    Гост

Postvani,
    Desilo se da je pukao kondom tokom seksa…Da li tableta treba da se popije jutro posle i da li pomaze iako su mozda plodni dani..

#5197 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@nezgoda – ne.

@Milica
    – da.

@AlexSandra
    – možete. Savet je ipak da pre nego što počnete da koristite kontraceptivne pilulue konsultujete ginekologa kako bi Vam prepisao pilule koje Vam odgovaraju.

@Rule – moguć je poremećaj ciklusa zbog pilule. Uradite test na trudnoću kako bi bili sigurni.

@Jovana
    – trebalo bi. Pomaže i u toku plodnih dana.

#5223 Reply
    Dragan
    Гост

Postovani, imali smo nezasticen odnos mislim da sam ispustio prederekciju ili kako se to vec kaze a svrsio sam tek posle 5 minuta, da li je moguce imati prederekciju 5 minuta pre erekije, unapred zahvalan. Izvinjavam se na recniku.

#5228 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Ukoliko mislite na ejakulaciju – moguće je.

#5238 Reply
    Ivana
    Гост

Poštovani, imala sam nezaštićen seksualni odnos 1. januara. Menstruacija mi uglavnom kasni par dana, nekad se desi da dobijem 28. dan ili dan ranije, ali retko. Trebala sam da dobijem 17. odnosno to mi je bio 28. dan, medjutim dobila sam 12., u početku nije bilo obilno i bio je braonkasti iscedak, a kasnije je postalo crveno. Pošto sam videla na forumu da se spominje to kao izazvana menstruacija, I da posle obicno se dobije i redovna sto kod mene nije slučaj, sada je 19. a ja još nisam dobila tu normalnu menstruaciju pa me zanima da li ću je dobiti možda ili se poklopila sa ovom I da li slučajno imam nekih razloga za brigu, hvala unapred.

#5239 Reply
    Ivana
    Гост

Naravno, zaboravila sam da napomenem da sam popila escapelle tabletu u roku od 48h od nezaštićenog seksualnog odnosa.

#5241 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Verovatnoća je mala. Ipak uradite za svaki slučaj 3 nedelje nakon popijene tablete test na trudnoću.

#5244 Reply
    Nikolina Knezevic
    Учесник

Postovani, ne znam jesam li na pravom mjestu ali imam pitanje. Juce sam pocela da pijem yaz tablete na preporuci ginekologa, tu sam tabletu popila u pola 2, zanima me smijem li je danas popiti u 8 jer mi to vise odgovara?

#5246 Reply
    sara
    Гост

Danas sam imala nezasticen odnos sa momkom i zavrsio se ejakulacijom u mene. Danas mi je drugi dan od ovulacije ovog mjeseca, pa me zanima da li tabletai
    U tom slucaju djeluje? Poslije 6 sati od odnosa sam popila EllaOne pilulu. Molim za sto brzi odgovor,unaprijed zahvala

#5248 Reply
    Gradjanin
    Гост

Poštovani
    Imao sam nezasticen odnos sa devojkom i u dogovoru sa njom uzeli smo pilulu za dan posle,prošlo je nekoliko dana I zbog sumnje da je trudna uradilo smo Beta hcg test,rezultat testa je 156 a referentna vrednost <1.
    Da li pilula može da utiče na razvoj deteta?

#5249 Reply
    Anon
    Гост

Poštovani, imala sam nezaštićen seksualni odnos nakon čega sam u roku popila escapelle tabletu. Dobila sam menstruaciju 5 dana nego što je redovna trebala da bude, inače osam dana nakon ppopijene tablete. Obicno mi nikad ne porani menstruacija, pa me zanima da li je to izazvana menstruacija ili prava menstruacija, I da li treba da dobijem jos jednom tu tzv pravu menstruaciju ili ne? Posto sam trebala pre 4 dana, medjutim nisam je dobila. Kod te prve menstruacije, trajala je 6 dana otprilike , pa ne znam da li imam razloga za brigu. Javio mi se I neki cudan beli iscedak, I cudan miris, mada mozda je zbog neke infekcije. Nikakvi drugi simptomi mi ne ukazuju na to da sam trudna, a i on je siguran da nije svrsio u mene (izvinjavam se na izrazu).

#5250 Reply
    Anon
    Гост

Posto nisam sigurna da li mi se to poklopila da kazem menstruacija, ili ne I da li treba da dobijem jos jedanput. I nisam sigurna da li se to izazvano krvarenje javlja samo kad je tableta delovala I nece doci do trudnoce (,@;9-je tako nemam razloga za brigu), ili se uvek javi kao posledica pijenja tablete.

#5260 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Građanin – ne bi trebalo.

@Anon – nije moguće predvideti kakvo će krvarenje biti nakon popijene pilule. Zbog toga proizvođač savetuje da se za svaki slučaju radi test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

Гледање 505 чланака - 505 до 518 (од 844 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button