Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 794 одговора, има 94 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  jovanabambi 4 дана, 16 сати раније.

Гледање 519 чланака - 519 до 532 (од 795 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5264 Одговор

Nadja

Poštovani,imala sam odnos 5 dana pre ovulacije prilikom čega je kondom pukao. Sat vremena nakon toga popila sam escapelle,sada,11 dana nakon ovulacije i 4 dana pre očekivane menstruacije dobila sam krvarenje koje je mnogo manje nego uobičajeno i sada me zanima da li postoji mogucnost da sam trudan i kada mogu da uradim test za trudnoću? Hvala unapred

#5315 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Prema preporuci proizvođača – u svakom slučaju savetuje se da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

#5318 Одговор

Nina

Poštovani, popila sam pilulu, i dobila krvarenje nakon osam dana, a redovnu menstruaciju sam trebala da dobijem pet dana nakon toga. To krvarenje koje sam dobila nakon osam dana je bilo delimicno obilno, I dugo je trajalo(cista crvena krv), pa me zanima da li je to menstruacija izazvana lekom (vidim da se za nju kaze da je kraca i manje traje pa zbog toga pitam) ili je to redovna menstruacija malo poranila? Pri tom, menstruaciju koju sam trebala da dobijem pet dana nakon toga, nisam, pa nisam sigurna sta je u pitanju, hvala unapred.

#5319 Одговор

Tatjana Nedeljkovic
    Учесник

Postovani, imala sam nezasticeni odnos, popila tabletu escapelle u roku od 12h, posle nedelju dana sam prokrvarila, a 7 dana po prestanku krvarenja sam radila betaHcg test koji je bio negativan. Sada mi kasni vec 11 dana od dana kada je trebalo da dobijem, da li postoji mogucnost da sam ipak trudna? Unapred hvala

#5320 Одговор

Dilema

Dobro vece,
    Interesuje me da li vaginalete GYNOPHILUS mogu da umanje dejstvo escapelle tablete?

#5322 Одговор

Ivana

Samo da vam javim da sam popila escapelle tabletu u roku od 48h nisam imala mucnine, ni nikakvih simptoma, dobila nakon osam dana-nisam bila sigurna da li je u pitanju izazvana menstruacija ili normalna(trebalo je tek nakon pet dana da je dobijem, a I bilo je obilno I trajalo dugo sto nije karakteristicno za izazvanu menstruaciju), posle na dan ocekivane nisam dobila, plasilo me je da uradim test. Medjutim, danas sam uradila babyrapidi negativan je (menstruaciju sam trebala pre desetak dana da dobijem), a u vreme odnosa su mi bili plodni dani. Tako da, moja pretpostavka je da je tableta pomerila menstruaciju malo ranije I da su se poklopile menstruacija izazvana lekom i prava. S obzirom da sam veliki panicar uradicu jos jednom test, medjutim mislim da je vec sada sve jasno. Šta vi mislite o mom slučaju?

#5323 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@Dilema – ne.

@ivana – Kako bi bili sigurni – uradite betaHCG iz krvi.

#5326 Одговор

Jelena

Postovani,

Escapelle tabletu sam popila 22h nakon nezasticenog odnosa. 15h nakon te tablete popila sam modafinil koji pijem vec nekolika dana.( Nisam ga pila pre odnosa)
    Menstruacija mi kasni tri dana,zanima me da li je moguce da je modafinil uticao na escapelle I da sam ostala trudna?

Srdacno.

#5328 Одговор

Panika

Postovani,imala sam nezasticeni odnos, posle nekih petnaestak sati sam popila escapelle. Taj dan sam imala blagu glavobolju i narednih par dana blage grčeve, kao pred ciklus. Tada mi je, inace, bio pocetak ovulacije… danas, 5.dan, nema nikakvih simptoma navedenih u nuspojavama. Malo paničim, kolike su sanse da sam ostala u drugom stanju?

#5335 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@jelena – moguć je poremećaj ciklusa samo zbog pilule. Preporuka je da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@Panika – uradili ste sve što ste mogli. Uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5370 Одговор

Dajana

Kao i većina devojaka na ovoj stranici, i ja imam problem. Popila sam ovu tabletu 24 sata kasnije, ali mi se danas kako je 8 dan od nezaštićenog odnosa pojavilo slabo krvarenje. U uputstvu nije pisalo da su možda to neželjene pojave. Pa ne zanima koliko je sigurna delotvorbost ove tablete, i da ja ipak nisam ostala u drugom stanju. Hvala.

#5371 Одговор

Sofija

Postovani,
    Kasni mi tri dana i imala sam nezasticen odnos, od odnosa je proslo 12h.Da li smem da popijem escapelle posto mi vec kasni nevezano za taj nezasticen odnos i koliko je efikasno ako je popijem?
    Hvala.

#5372 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@dragana – nije moguće odrediti da li je delova tableta na osnovu neredovnog krvarenja. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@sofija – prvo isključite trudnoću (uradite test), ukoliko je negativan – možete uzeti tabletu. Javite se ginekologu kako bi se utvrdio uzrok kašnjenja menstruacije.

#5375 Одговор

Tamara

Poštovani,

Imala sam rizičan odnos dan ili dva posle ovulacije, 3 dana posle sam popila Escapelle, mi kasni menstr. osećam nadutost želudca, puna sam vode, blagu mučninu, iscrpljenost, vrtoglavicu i preznojavanje. Da li imam baš zeznut PMS zbog viška progesterona ili sam trudna? Imam zakazano svadbu 06. oktobra, nadam se da mi nije termin.
    Hvala puno na odgovoru, Tamara

Гледање 519 чланака - 519 до 532 (од 795 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,