Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 801 одговор, има 95 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Mirka 1 седмица, 4 дана раније.

Гледање 547 чланака - 547 до 560 (од 802 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5406 Одговор

Gagicc c
    Учесник

Postovani, imala sam odnos bez zastite 2 dana nakon zavrsenog ciklusa. 64 sata nakon toga sam popila Escapelle tabletu. Nikakve simptome nakon popijene tablete nisam imala osim sto sam osjecala bol u ledjima i slabu bol u donjem dijelu stomaka te mucninu i zgaravicu kao i smedji isjedak dok nisam tabletu popila. Kad sam je popila iscjedak je prestao bol u ledjima i dalje postoji kao i mucnina sa zgaravicom i slaba bol u donjem dijelu stomaka. Zanima me da li je tableta djelovala i kolike su sanse da sam trudna? I da li ce bit tacan rezultat ako sad uradim test za trudnocu?

#5418 Одговор

Ana

Poštovani imala sam nezaštićen odnos u plodnim danima, nakon toga dobila sam menstruaciju koja mi je poranila 4-5 dana, dugo je trajala, inace mi ciklusi traju dugo i bila je tu i tamo obilna. Nakon tri nedelje, uradila sam baby rapid test, i on je pokazao negativno. Trebala sam da dobijem 8. ukoliko se broji od dana kad sam poslednji put dobila iako se poremetio ciklus, medjutum nisam dobila. Desavalo mi se da mi kasni menstruacija, ali me ne boli stomak i ne osecam se kao da cu sa dobijem, samo mi krci ponekad I to je to, nisam u mogućnosti da odradim test iz krvi trenutno, pa me zanima šta vi mislite o ovome, da li je došlo do poremećaja ciklusa s obzirom da sam jednom već dobila, a i test je pokazao negativno, ili bi trebalo da se zabdinem?
    Mislim da cu odraditi jos jednom test ako ne dobijem u roku od sedam dana, hvala unapred.

#5438 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@tanjal – moguće je da ne osećate simptome. Za svaki slučaj savetuje se da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon odnosa.

@kristina – ukoliko sumnjate na trudnoću – najjednostavnije je da uradite test.

@Gagicc c – test uradite 3 nedelje nakon popijene tablete.

@ana – ponovite test.

#5439 Одговор

Ana

Dobila sam sa 5 dana kasnjenja, sve je bilo okej a bas sam se zabrinula bila

#5440 Одговор

jovan
    Учесник

Poštovani, zanima me odgovor na jedno pitanje..

Imao sam odnose sa devojkom u 01:00 ujutru, pukao je kondom i ejakulirao sam u nju. Popila je tabletu Escapelle u 05:00 ujutru. Peti dan je menstruacije. Ona je 27 januara popila jednom istu tu tabletu, zbog sličnog incidenta. I dobila 6 dana ranije (10 februar). Zanima me da li će tableta ispoljiti standardnu efikasnost, i koje su šanse da ostane u drugom stanju.

Unapred hvala!

#5442 Одговор

Miljana

Postovani,
    Imala sam sexualni odnos 14.02. Prilikom kog nam je pukao kondom, i svrsio je u meni. Interesuje me, da li treba da popijem tabletu Escapelle, a treba sutra, 16.02. Da dobijem menstruaciju. Da li postoji sansa za trudnocu? I da li da je sprecim tabletom? Hvala.

#5452 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Miljana,
    šansa za trudnoćom je mala.

#5460 Одговор

Ana

Koliko je česta pojava da se javlja menstruacija u trudnoći i po čemu se razlikuje od obične (da li je možda manje obilna, kraće traje, ima neku posebnu boju i sl)

#5461 Одговор

učesnik

Poštovani,imala sam nezaštićen odnos ali nije evajulirao u mene.Da li da popijem tabletu za dan posle? Poslednju menstruaciju sam imala 03.02,i dobijam na 24-30 dana,kako kad. Hvala unapred

#5474 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@ana – pojava nije česta, ali je moguća. Posavetujte se sa Vašim ginekologom.

@učesnik – ukoliko želite dodatnu sigurnost uzmite tabletu.

#5486 Одговор

dajananesa
    Учесник

Postovanje… imala sam nezasticen odnos i popila pilulu escapelle posle 70 sati od odnosa ,sa velikim predomisljanjem… kakvo je dejatvo nakon tolikog vremenakog perioda,zanima me Vase misljenje. Hvala unapred

#5491 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Pošovna Dijananesa,

što se kasnije uzme pilula – dejstvo je manje. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedlelje nakon popijete pilule.

#5507 Одговор

Bojana

Postovani,nadam se da cete moci da mi pomognete i da mi se necete smejati. Ne znam da li preterano brinem ili je to opravdana briga. Imali smo odnos uz prezervativ. Medjutim,prilikom stavljanja kondoma bio je okrenut obrnuto i na tren je dotakao penis na kom je mozda bilo malo predejakulativne tecnosti. Zatim je postavljen pravilno i dogodio se odnos. Dakle,da li je moguce da se na taj nacin u mene unesu spermatozoidi? Jer je taj deo koji je dotakao penis,bio u meni. Moguce je da su mi plodni dani. Nekad mi porane,nekad ih nemam zbog policisticnih jajnika. To se dogodilo pre 24 sata. Da li da popijem escapele?

#5508 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Bojana,

izuzetno mala verovatnoća.

Гледање 547 чланака - 547 до 560 (од 802 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,