Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 603 чланака - 603 до 616 (од 808 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5696 Reply
    Ivana
    Гост

Postovani, imala sam nezasticen odnos 7. aprila oko 4 sata posle ponoci, decko je siguran da nije ejakulirao u mene, sam odnos nije dugo trajao, a i po racunanju bili su mi neplodni dani.. Pilulu za dan posle sam popila u ponedeljak.. Menstruaciju sam trebala da dobijem oko 8. Ili 9. Tacnije to bi bio 28. dan, ali nisam je dobila, kao ni krvarenje, a sada je 12. April.. Desavalo mi se da mi ciklus kasni do 7 dana. Sad imam par pitanja:
    Da li je smanjeno dejstvo pilule s obzirom da sam je uzela i u januaru?
    Kada bih trebala da ocekujem menstruaciju?
    Nakon koliko vremena od odnosa mogu da uradim i koju vrstu testa? Negde pise sa izostankom menstruacije, a negde da treba da se sacekaju tri nedelje od odnosa i to me malo zbunjuje
    Da li je istina da su plodni dani i pred dobijanje menstruacije posto sam tako negde procitala?
    Prosli put kada sam koristila tabletu izazvano krvarenje se javilo nakom nedelju dana otprilike, a menstruacija mi je poranila dosta, ali tada je odnos bio sredinom ciklusa, sto sada nije slucaj, nadam se da cete mi odgovoriti na sva pitanja, hvala unapred!

#5702 Reply
    Jovana
    Гост

Postovani,
    POosle 5 dana od kada samje popila tabletu sam imala malo krvarenje,braonkaste boje,mozda 2 dana,mada meni obicno.menstruacija traje 3 dana.Proslo je 2 nedelje od kako sam popila,i mene jako boli stomak i nadut mi je,kao da treba da dobijecm.Inace 2-3 pre popijene tablete je trebalo da dobijem,ali nisa,tako da je prvo krvarenje bilo dakle 5 dana posle tablete,koje je verovatno bilo izazvano tabletom.Zanima me da li je moguce da cu uskoro ponovo da dobijem,ili je.ovo normalna reakcija iako je posle 2,ili postoji jos neka nezeljena reakcija?
    Izvinjavam se zbog obimne prepiske,i unapred zahvalna

#5704 Reply
    Milica
    Гост

Koliko je normalno da se mentruacija da kazemo ‘pomeri’ kada se popije tableta? Kasni mi vec 4 dana, ali decko sa kojim sam imala odnos kaze da nije ejakulirao u mene, pa me zanima koliko treba da cekam pre nego sto nesto preduzmem? I nakon koliko vremena se dobija menstruacija izazvana lekom otprilike? Prosli put kad sam popila pilulu dobila sam tu menstruaciju oko nedelju dana nakon odnosa, i menstruacija mi je dosta poranila, medjutim seksualni odnos je tada bio na sredini ciklusa, a sada par dana pre menstruacije

#5705 Reply
    Ana
    Гост

Da li je pilula za dan posle efikasna ukoliko je sekusalni odnos bio nakon ovulacije, pred samu mentruaciju posto sam videla da pise da deluje tako sto odlaze ovulaciju, pa ako mozete objasnite mi malo vise njeno dejstvo i da li ce imati efekta u mom slucaju

#5709 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Ivana – nije smanjeno dejstvo. Odgovori na sva ostala pitanja su napisana u uputstvu za lek.

@Jovana – moguće je i jedno i drugo.

@Milica – moguće je da lek odloži menstruaciju. Ipak za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

@Ana – prema uputstvu proizvođača – efikasna je i nakon ovulacije.

#5711 Reply
    aaaa
    Учесник

Nezaštićen odnos smo imali 7. aprila kad mi je bio i poslednji dan menstruacije, tabletu sam popila 9. 14. je počelo krvarenje koje traje i danas znači tri dana. Da li treba da posetim ginekologa?

#5712 Reply
    Kris
    Гост

Postovani, decko i ja smo imali nezasticen odnos dva puta pri cemu nije ejakulirao u mene, bio mi je drugi plodni dan, sutradan popila sam escapelle za svaki slucaj-sada dva dana posle osecam nadutost u stomaku, pocele su da mi izlaze podkozne bubuljice (sto mi se inace desava obicno pred ciklus) da li je to na neki nacin povezano sa ovom pilulom? I da li je nekako moguce znati da li je delovala, osim cekati vreme ciklusa (u mom slucaju tek 1.maja bih trebala da dobijem)?

#5718 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@aaaa – za sada nema potrebe.

@Kris – Uradite test na trudnoću u svakom slučaju 3 nedelje nakon odnosa. Nije moguće drugačije znati.

#5725 Reply
    Darko Uhelji
    Учесник

Imao sam odnos sa devojkom 10 dana posle menstruacije, i pri tome je pukao prezervativ, popila je tabletu u roku od 12 sati, ali posle nedelju dana nije krvarila malo, da li je to znak da nije delovala tableta? a pre 4 meseca je isto bila popila escapelle i posle nedelju dana je malo krvarila i nakon toga je bio normalan menstrualni ciklus.

#5726 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Darko,
    potrebno je da se uradi test na trudnoću kako bi se znalo da li je tableta delovala ili ne.

#5728 Reply
    Joviceva
    Гост

Postovani,
    Imala sam odnos sa deckom dan pred ovulaciju, korostili smo kondom ali je pukao. Tabletu escapelle sam popila nakon sat vremena. Nisam imala nikakve nus pojave. Da li tableta deluje i u toku ovulacije ili neposredno pred nju? Hvala

#5729 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Trebalo bi da deluje u oba slučaja.

#5750 Reply
    Svetlana
    Гост

Postovani,
    Imala sam seksualni odnos, sa kondomom.
    Medjutim, po zavrsetku odnosa, decko je primetio da unutar kondoma, pre nego sto ga je skinuo, postoje beli tragovi koji su najverovatnije vazduh, a manje verovatno semena tecnost koja se razlila unutar kondoma van dela koji je za nju predvidjen.
    Napomenula bih da kondom nije pukao,, proverio je, i gumica kondoma je bila pricvrscena i na svom mestu po zavrsetku odnosa.
    Da li postoji razlog da se brinem i da li bi trebalo popiti pilulu za dan posle, buduci da je taj seksualni odnos bio na dan ovulacije, prema kalendaru koji vodi evidenciju moje menstruacije.
    Unapred hvala

#5752 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Ne bi trebalo da bude problema. Ukoliko ipak želite dodatnu zaštitu – uzmite pilulu.

Гледање 603 чланака - 603 до 616 (од 808 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,