Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 617 чланака - 617 до 630 (од 822 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5777 Reply
    Marija
    Гост

Poštovani, imala sam menstruaciju koja je trajala od 5.4 do 10.4, sledeću bih trebala dobiti 7.5 međutim imali smo odnos 19.4 i pri tom odnosu kondom je pukao a nismo sigurni da li je bilo ejakulacije ili ne. Za svaki slučaj popila sam Escapelle posle sat vremena. Nisam imala nikakvih neželjenih dejstava niti sam osećala bilo kakve mučnine koja sam čitala da se često događaju. Posle nedelju dana sam primetila nekakav blago braonkast iscedak koji traje još uvek, povremeno se javi. Nisam još dobila menstruaciju pa me zanima da li je to znak da je tableta delovala, i da li će sledeća menstruacija kasniti?

#5845 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Marija,

ukoliko sumnjate na trudnoću uradite test.

#5847 Reply
    aaaa
    Учесник

Poštovani, poslednja menstruacija mi je bila od 3. do 7. aprila i tada smo imali nezaštićen odnos. Tabletu sam popila posle dva dana, krvarenje je ponovo počelo 15. i trajalo do 19. aprila. Sada mi menstruacija kasni 4 dana, radila sam test pre 2 dana koji je pokazao negativan rezultat. Inače su mi uvek redovni ciklusi. Da li treba da posetim ginekologa ili opet uradim test ako je moguće da je pogrešno pokazao?

#5848 Reply
    Ivana
    Учесник

Cao 🙂 Pre mozda mesec dana sam popila pilulu za dan posle, decko i ja nismo koristili zastitu i za svaki slucaj ja sam popila tableticu. U martu mesecu sam imala redovnu menstruaciju oko 30tog i posle sam opet dobila oko 15.aprila. Tabletu sam popila izmedju 30tog marta i 15tog aprila. Sada mi mens kasni vise od nedelju dana. Trbuh mi je naduven vec nedelju dana, kad pritisnem kao da unutra ima vazduh. Malo su me i jajnici boleli i iz vagine je izlazila neka zelenkasta sluz. Da li je to od tablete? Ili je u pitanju trudnoca, test nisam uradila.

#5851 Reply
    Milena
    Гост

Poštovani,
    Uzela sam pilulu “za dan posle” u roku od 2h od nezaštićenog odnosa sa ejakulacijom unutra, koji se desio u plodnim danima. Posle tri dana dobila sam krvarenje koje je trajalo nekoliko dana, odnosno dok nisam posetila ginekologa koji mi je dao inekciju za prestanak krvarenja. Posle nekog vremena stanje se stabilizovalo i krenule su normalne menstruacije, odnosno videla sam da nisam trudna. Moje pitanje je da li je moguće znati da li sam ja prilikom uzimanja same pilule primenila kontracepciju ili abortus? Grize me savest.
    Unapred hvala!

#5853 Reply
    Redpepper
    Учесник

Dragi Doktore,
    30/03 sam imala nezasticen odnos i nakon sat i po vremena sam popila Escapelle. Menstruacija pre odnosa je bila 16/03. Menstruaciju sledeću sam dobila 10/04, vece pre ocekivane. Ciklusi su mi 26 dana. Nakon toga sam radila kucne testove da budem sigurna. Testovi su radjeni 18/04, 22/04, 30/04 i 07/05 i svi su radjeni prvim jutarnjim urinom. Svi su bili negativni. Radila sam i par testova u tim danima popodne i oni su čak bili negativni.
    Trebala sam dobiti drugu menstruaciju 06/05 ali je ni danas na 07/05 nisam dobila. (I jutros sam uradila test i bio je opet negativan).
    Da li je moguće da kasni zbog hormona iako je Escapelle uzeta pre više od mesec dana i odnos je bio pre više od mesec dana? Nije bilo drugih odnosa nakon toga. Činilo mi se da je menstruacija nakon Escapelle bila manja u obimu ali dovoljna da se nose ulošci i tamponi.
    Zanima me zašto mi sada kasni? I da se trudnoca iskljucuje na osnovu svih negativnih testova gde ni jedan nije uradjen prerano?
    Hvala

#5855 Reply
    Aleks
    Гост

Postovani. Imala sam odnos pre cega je on svrsio. Posle je stavio kondom koji ke bio ceo ali je pukao tokom odnosa meni je taj dana bila ovulacija a on kaze da nike svrsio. Popila sam escapele nakon 15 sati a pre toga su mi se javili bolovi u stomaku izgred pre tog odnosa nisam imala 2 meseca jaci odnos

#5856 Reply
    Aleks
    Гост

Ispravka pre odnosa je on svrsio van tokom oralnog sexa posle je usledio vaginalni sex

#5861 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@aaaa – ponovite test i javite se ginekologu.

@Ivana – najbolje je da za svaki slučaj uradite test.

@Milena – kontracepcija.

@Alex – Uradite test na trudnoću za svaki slučaj.

#5876 Reply
    Irina
    Учесник

Poštovani,

Imala sam odnos poslednji dan ciklusa, koji je kasnio 2 dana i trajao 7 dana, prilikom kog je došlo do pucanja kondoma. Dva sata nakon toga popila sam pilulu i naredna dva dana osećala veliku mučninu i dekoncentrisanost. Da li je pilula delovala ili postoji verovatnoća trudnoće? Takođe, zanima me posle koliko dana najranije od tog odnosa mogu da uradim beta hcg test iz krvi?

#5877 Reply
    Jelena
    Гост

Postovani
    Dan pre zavrsetka menstruacije iala sam ne zasticen odnos (menstracija je trajala i taj djn)
    Popila sam escapelle posle 72h mozda i vise, i prokrvarila nakon 5dana od bilule, krvarenje tamno a grudi su mi napete, o cemu se radi i koje su sanse da sam trudna
    Hvala

#5878 Reply
    Jelena
    Гост

Postovani
    Dan pre zavrsetka menstruacije iala sam ne zasticen odnos (menstracija je trajala i taj djn)
    Popila sam escapelle posle 72h mozda i vise, i prokrvarila nakon 5dana od pilule, krvarenje tamno a grudi su mi napete, o cemu se radi i koje su sanse da sam trudna
    Hvala

#5887 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Irina – u svakom slučaju se savetuje da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@Jelena – u svakom slučaju se savetuje da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5888 Reply
    AnaJov
    Учесник

Postovani
    Imala sam situaciju da je kondom pukao tokom odnosa i da je malo sperme koja je bila cudno prozirna,zavrsilo u meni. Popila sam Escapelle pilulu sat i po nakon toga. Osecala sam jaku mucninu i nelagodnost u donjem stomaku.
    Dva dana posle sam masturbirala i svrsila i sada imam strah da pilula nece delovati. Imam li da brinem?

Гледање 617 чланака - 617 до 630 (од 822 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,

COVID-19 -MERE PREVENCIJE U ORDINACIJI PALMOTIĆEVA

Poštovani pacijenti,

U ordinaciji Palmotićeva, usled epidemiološke situacije, uveli smo brojne predostrožnosti i pregleda pacijenata u toku trajanja pandemije koronavirusom.

Radi zakazivanja pregleda potrebno je da pozovete broj 0637787411

Sigurnost naših pacijenata, osoblja i posetilaca uvek je naš glavni prioritet.

Za više informacija o merama molimo Vas da kliknete na tekst:
Kako se pripremiti za pregled?