Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 631 чланака - 631 до 644 (од 822 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5891 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana AnaJov,

u svakom slučaju savetuje se da uradite test 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5911 Reply
    Lara
    Гост

Poštovani,
    Pre 5 dana sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom. Radi sigurnosti (usled toga što nismo bili u potpunosti sigurni da li se desilo) popila sam tabletu, 2h kasnije. Prošli put kad sam je popila (pre 2 god) dobila sam menstruaciju u roku od 3,4 dana. Međutim, ovog puta se ništa ne dešava, i dalje. Apotekarka mi je rekla da je dokaz da je delovala, ako dobijem. Da li je to tačno i čemu mogu da se nadam? Hvala unapred, pozdrav.

#5913 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lara, moguć je poremećaj ciklusa posle uzimanja pilule. U svakom slučaju se savetuje da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5918 Reply
    Saka87
    Гост

Postovani doktore,

Sestra je radila sve briseve cerv.i vaginalno nisu izolovane patogene bakterije. Sekret III grupa i izolovano dosta polimorfonukl.u vag.i cerv.brisu.Od cega je to i smije li da uzima betaden vaginalete jer joj je dole crvenilo? Dr nije dao nikakvu terapiju.

#5924 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Saka87,

neka posluša svog ginekologa.

#5927 Reply
    Aleksandra
    Учесник

Postovani,
    Poslednja menstruacija mi je bila 5og maja, potom sam imala nezasticeni odnos 15og i 16og(izutra), kada mislim da su mi poceli plodni dani obzirom da dobijam na 29dana,nije bilo ejakulacije,ali mozda je postojala mala kolicina sperme pre. Zatmm sam 17og popila Escapellu negde popodne. Danas mi je poceo neki oskudan braonkasti sadrzaj,sa malim bolovima u karlicnoj regiji,pa nisam sigurna jel to od tablete, ili mozda postimlantacioni sekret?Postoji li mogucnost trudnoce? Hvala unapred.

#5931 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Aleksandra, uradili ste sve što ste mogli. Prema savetu proizvođača – za svaki slučaj uradite test na trunoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5942 Reply
    Natasa
    Учесник

Postovani,
    Popila sam escapelle pilulu prosli mesec i nakon toga je menstruacija bila bas kad i treba. Medjutim sad, druga menstruacija nakon tablete kasni vec 4 dana. Da li je to normalno da tableta poremeti ciklus?

#5946 Reply
    Ana
    Гост

Postovani,
    Imala sam zasticeni odnos 18.05. ali je tokm odnosa kondom pukao. Popila sa sam pilulu escapelle 30min nakon odnosa.
    6 dana kasnije imala sam krvarenje koje je trajalo 3 dana nije bilo konstantno.
    Menstruacija mi je inace bila 07.05.-11.05.
    Da li ima mogucnosti da sam trudna?
    Zbog cega se desilo to krvarenje?

#5955 Reply
    Redpepper
    Учесник

Dobar dan.
    Nezasticen odnos je bio 30. Marta, Escapelle uzeta sat, dva nakon odnosa.
    Menstruacija pre toga je bila 16. Marta. Ciklusi su 26 dana, ponekad 28.
    Menstruacija nakon Escapelle nastupila 10. Aprila. Menstruacija posle te nastupila 8. Maja.
    Kucni testovi radjeni su 18. 22. 30. Aprila kao i 7. 16. i 23. Maja.
    Svi su bili negativni, svi radjeni na prvi jutarnji urin i ne prerano, čak šta više. Test krvi uradjen 27. Maja i negativan (ali nije bio beta test nego obican).
    Čitala sam kako žene dobijaju menstruaciju i negativne testove a ipak trudne (ja ne verujem da je to moguće).
    Na osnovu svega navedenog, da li je trudnoca isključena?

#5957 Reply
    dada
    Гост

ovako 13.05 imala sam rizican odnos i 15 sati posle toga popila Escapella tabletu,to su mi bili plodni dani jer prethodan ciklus mi je poceo 4.05,radila sam betu 26 og bila je 101,na UZ se nista ne vidi,imala sam i krvarenje neko slabije tri dana koje je pocelo 10 dana posle popijene pilule,beta 28 je vec 248,dal postoji mogucnost da 1.06 kada trebam da dobijem da to sve nestane jer na uz se nista nevidi,doktorka kaze da ce tableta mozda odraditi svoje ili je ipak nemoguce?

#5960 Reply
    Ana
    Гост

Menstruacija mi je stala dva dana pre nezasticenog odnosa. Dan nakon odnosa, popila sam tabletu, ali vec pet dana od popije e tablete nemam simptome. Nemam vrtoglavicu i mucninu, jedino osecam mali bol u stomaku, kao pre menstruacija. Plasi me sto nisam iskrvarila i sto se nista ne desava, pa me zanima sta to znaci? Menstruaciju bi trebalo da dobijem te oko 14. juna, posto mi inace nisu bas redovne (2-3 dana pre ili posle). Ovulacija mi je bila 28. maja, a ja sam 25. maja popila tabletu.
    Hvala unapred!

#5965 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Nataša – za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

@Ana – ukoliko sumnjate na trudnoću – uradite test.

@redpepper – ukoliko je prošlo više od 3 nedelje nakon odnosa i test iz krvi je negativan – trudnoća je isključena sa velikom verovatnoćom.

@dada – moguće je da trudnoća ne uspe. Po analizama ste trudni, beta je još uvek mala kako bi se trudnoća videla na ultrazvuku.

@Ana – za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

#5971 Reply
    Redpepper
    Учесник

Dragi Doktore,
    Hvala na odgovoru. Da, test iz krvi je uradjen 8 nedelja i 2 Dana nakon odnosa.
    Nije bio beta hcg (kvantitativni) već samo kvalitativni – jel i u tom slučaju vas odgovor isti da je trudnoca isključena?
    Hvala

Гледање 631 чланака - 631 до 644 (од 822 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,

COVID-19 -MERE PREVENCIJE U ORDINACIJI PALMOTIĆEVA

Poštovani pacijenti,

U ordinaciji Palmotićeva, usled epidemiološke situacije, uveli smo brojne predostrožnosti i pregleda pacijenata u toku trajanja pandemije koronavirusom.

Radi zakazivanja pregleda potrebno je da pozovete broj 0637787411

Sigurnost naših pacijenata, osoblja i posetilaca uvek je naš glavni prioritet.

Za više informacija o merama molimo Vas da kliknete na tekst:
Kako se pripremiti za pregled?