Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 659 чланака - 659 до 672 (од 864 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6069 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Miloše,

uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6074 Reply
    Nins
    Гост

Poštovani,
    Popila sam tabletu 48 sati nakon nezaštičenog odnosa.
    Posle 12 sati imam jake bolove u abdomenu i maloj karlici.
    Da li je to očekivano?

Hvala unapred.

#6077 Reply
    Dragan
    Гост

Postovani,devojci se zavrsuo ciklus 30.4 i imali smo nezasticeni sek odnos 8.5 i popila je odma tabletu i dobila je posle pet dana opet.Jel to znaci da je delovala tableta ili nesto drugo???

#6078 Reply
    Maja
    Гост

Da li treba da popijem tabletu ako decko nije svrsio u mene (izvinjavam se na izrazu).

#6101 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Nins – nije očekivano, javite se ginekologu.

@Dragan
    – ne možemo znati da li je pilula delovala ili ne. Zbog toga se savetuje da se za svaki slučaj uradi test na trunoću 3 nedelje nakon odnosa.

@Maja
    – ukoliko želite dodatnu zaštitu – uzmite.

#6112 Reply
    Martina
    Гост

Poštovani, ciklus sam dobila na 26 dan, kao i obično a Esxapellu sam popila kad je bio nezaštićen odnos a bili su plodni dani. Ciklus je trajao 1,5 dan a krjrv je bila tamno braon. 28 dana bilo je krvarenje samo u toku pre podneva. Zanima me Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna.

#6113 Reply
    Dona
    Гост

Poštovani,
    Danas sam imala nezaštićen odnos. Prvi put nije došlo do ejakulacije (bar je polni organ bio suv, bez ikakvih tragova koji pokazuju da se ejakulacija desila, a i dečko je rekao da je ejakulacija izostala). Posle nekog vremena smo opet imali odnos koji je takođe prekinut i desila se ejakulacija vani, nekih 3-4 sekunde nakon vađenja. Posle 4 sata popila sam tabletu jer sam bila u strahu da je možda nešto zalutalo… Zanima me da li će imati efekta?
    Moram da napomenem da sam bila nevina, pokušavali smo sa zaštitom, ali nije išlo. Sada je bez zaštite uspelo malo da uđe, možda trećina polnog organa.
    (više ne znam ni da li je himen probijen jer nije skroz ušao, a i nije bilo krvi ni preteranog bola..) Inače imam probleme sa menstruacijom, neredovne su.. Pijem inofolic i glucophage xr 750mg kako bih ih regulisala (sa tom terapijom uglavnom imam svaki drugi mesec, mada sad sam imala 3 meseca za redom; 9.3.,16.4.,14.5., a pre toga u decembru). Tako da ne mogu znati kad su mi plodni dani, niti kada ću dobiti narednu menstruaciju…
    Da li je potrebno da strahujem? 😓

#6119 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Martina – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću tri nedelje nakon popijene tablete.

@Dona – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću tri nedelje nakon popijene tablete.

#6130 Reply
    Sandra Ilic
    Учесник

Sandra
    Postovanje,
    ESCAPELLE tabletu sam popila na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju,jer sam dan pre toga imala nezaštićen odnos. Da li postoji mogućnos za zbog teblete ne dobijem menstruaciju ovaj mesec?

#6132 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Sandra, moguće je da će menstruacija da zakasni.

#6172 Reply
    Andjela Mandic
    Гост

Postovani
    Popila sam pilulu dva dana pred ovulaciju
    Imam 2 pitanja
    Da li pilula deluje ako je popijem 2 dana pred ovulaciju u roku od 2 sata i da li mora menstracija da porani ako sam je popila u prvoj polovini ciklusa, ili moze i na vreme da dodje? Jako je hitno molim Vas mi odgovorite. Hvala

#6186 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Andjela,

trebalo bi da deluje. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6187 Reply
    Milena Antic
    Гост

Kada se popije tableta u prvom delu ciklusa, da je obavezno da menstruacija porani ili da dodje u uobicajeno vreme??

#6190 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Milena,

moguće je i jedno i drugo!

Гледање 659 чланака - 659 до 672 (од 864 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button