Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

• This topic has 849 одговора, 101 глас, and was last updated 1 month раније by Gaga.
Гледање 673 чланака - 673 до 686 (од 850 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6198 Reply
    Mia Mitic
    Гост

Postovani
    Zadnja menstruacija je bila 06.06.2018
    Ciklus mi ide na 29-30 dana
    14.06 sam imala odnos sa deckom i popila escapelle pilulu nakon sat i po vremena
    Pitala sam dosta apotekarki da li je trudnoca moguca trudnoca i rekle su da sam zasticena jer sam je popila na vreme
    Onda sam osetila bolove u grudima 10 dana pred menstruaciju, i bolove u stomaku
    Medjutim nakon 7 dana je to malo prestalo, nije se pojavilo jos nikakvo uranjeno krvarenje, a ja sutra treba da dobijem menstruaciju? Da li treba da se plasim i da iskljucim Trudnocu jer se plasim da radim test. Hvala.

#6202 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Mia,

najjednostavnije je da uradite test kako bi izbegli nagađanje.

#6207 Reply
    Nata2
    Гост

Nakon koliko dana od popijene tablete escapelle mogu ocekivati krvarenje?
    Hvala unapred.

#6208 Reply
    Ruzica
    Гост

Dobar dan
    Proslu menstruaciju imala sam 09.06-14.06 ,29. sam imala odnos sa kondomom(ejakulirao je unutra) posle smo shvatili da on nije bio cuvan na adekvatnom mestu(ali nismo videli nikakvu supljinu) pa sam 60 sati nakon odnosa popila escapelle.Da li pored zastite i pilule postoji mogucnost za trudnocu,kada bi trebalo da nastupi krvarenje?

#6215 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

@Nata2 – nije moguće odrediti.

@Ružica – Verovatnoća mala postoji zbog čega se i savetuje da za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6244 Reply
    Zabrinuta
    Гост

Postovani, 14.6 sam imala poslednju menstruaciju. A rizican odnos 1.7 bez ejakulacije, sutra dan sam popila escapelle za svaki slucaj. Sledecu menstruaciju treba da dobijem 14.7, medjutim juce sam osetila ogroman bol u stomaku i u roku od 2 minuta je iscurila ogromna kolicina krvi. Vise nego za celu menstruaciju. Bila je svetla i sada je jos uvek ima po malo. Od tada ne osecam nikakve bolove samo su mi grudi nadute i osetljive kao pred redovnu menstruaciju. Da li mislite da je pilula delovala i sta moze da bude ta ogromna krv od jednom.

#6278 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

moguće je da dođe do poremećaja ciklusa usled pilule. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću – 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6316 Reply
    Marina
    Гост

Imala sam dva rizicna odnosa u toku menstruacije, tacnije u toku treceg dana. Popila sam u prvih dana pilulu za dan posle. Da li i dalje postoji mogucnost zaceca?

#6319 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Marina,

vrlo mala.

#6359 Reply
    Teodora
    Гост

Postovani ,
    Decko i ja smo imali nezasticeni odnos 30.07. Oko 00:00 nismo sigurni da je svrsio u mene ili je to bila samo semena tecnost jer on nista nije osetio , dok sam ja osetila nesto i na vagini je bilo neke tecnosti .Medjutim nakon toga smo nastavili sa kondomom i nije bilo snosaja. Poslednja menstruacija mi je bila 20.07. Escapelle sam popila 13 sati nakon odnosa zanima me kolika je verovatnoca na trudnocu i kako to da proverim , sta je najbolje da uradim ?

#6360 Reply
    Teodora
    Гост

Takodje nakon nekih 2 ,3 sata popijene tablete osecala sam mucninu , glavobolju i bol u dodjem delu stomaka i umor , medjutim nista strasno , blagi bolovi.

#6363 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Teodora, uradili ste sve što ste mogli. Uradite test na trudnoću za svaki slučaj 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6364 Reply
    ana maria
    Учесник

Poštovani,
    proslo je 7 dana od kad sam popila escapelle, prokrvarila sam i znam da u pitanju moze biti i izazvano krvarenje, ali imam sve simptome kao kada i zaista dobijem.
    Moje pitanje glasi: da li se nekako mogu razlikovati krvarenje izazvano pilulom i menstrualno i da li je moguce da pilula izazove pravu menstruacija nekih 14 dana ranije?

#6366 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Ponekad ne možete razlikovati. Uradite test na trudnoću za svaki slučaj 3 nedelje nakon popijene tablete.

Гледање 673 чланака - 673 до 686 (од 850 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button