Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 57 чланака - 57 до 70 (од 851 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2796 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Sandra Moguće je da se javi smeđe krvarenje. Ukoliko ne dobijete menstruaciju na vreme uradite test na trudnoću.

#2797 Reply
    Stefan96
    Гост

Postovani
    Imaimao sam odnos 22.09. sa devojkomgde nam je pukao prezervativ. Da li smeda popije lek escapelle ako je popila18.08.? Treb da dobije za 5 dana, nije joj kasnila menstruacija koju je imala od 01-05.09. Da li postoji sansa za trudnocom?

#2801 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Sme.

#2815 Reply
    Sandra
    Гост

Postovani, porodilja sam, porodila sam se 25og jula, posto ne dojim, prva menstruacija mi je bila 09. septembra, i trajala je do 13og septembra.. Rizican odnos smo imali 25og septembra u nedelju oko ponoci, tabletu za jutro posle sam popila nakon 11sati.. Interesuje me kolike su sanse da ostanem u drugom stanju? Posto sam imala jednu do sada menstruaciju, tesko je utvrditi kada jeotprilike ovulacija.. Nakon proslih porodjaja mi je uvek bila na 28 dana, nikada nije kasnila.. Nemam nikakve simptome od tablete, prvi put je pijem.. Hvala unapred na odgovoru..

#2825 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Šanse su male, ali ipak uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon rizičnog odnosa.

#2832 Reply
    Milica
    Гост

Dobar dan, imala sam nezasticen odnos jula ove godine (dva dana pre toga mi se zavrsila menstruacija), moj decko je na vreme prekinuo odnos ali posto nismo bili sigurni popila sam escapelle pilulu za dan posle. Prokrvarila sam dan,dva posle popijene pilule(to je vec pocetak avgusta) i to je trajalo par dana. Sledeceg meseca (septembra) sam isto dobila pocetkom meseca. Medjutim sada oktobra jos nisam dobila, a vec je 13-i oktobar. Da li je to normalno ili bih ipak trebala da uradim test za trudnocu ili odem kod ginekologa? Hvala 🙂

#2835 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Ukoliko Vam kasni menstruacija svakako uradite test na trudnoću i javite se ginkologu sa rezultatom.

#2905 Reply
    Kristina
    Гост

Poštovani,

Imala sam nezaštićen odnos 31.10., a poslednja menstruacija mi je bila 17.10. Tabletu sam popila 01.11. odnosno 10 sati nakon odnosa. Nemam nikakve bolove niti sam dobila menstruaciju, pa sam htela da Vas pitam da li je moguće da se posle popijene tablete ne dobije odmah menstruacija, odnosno da li je moguće da tableta nije delovala, jer ja nikakve simptome nemam. Unapred hvala na odgovoru.

#2907 Reply
    aleksandar
    Гост

poštovani,

devojka i ja smo imali odnos u sredini njenih plodnih dana, po kalendaru bas na dan ovulacije, pukao nam je kondom tokom odnosa, nisam ejakulirao u njoj ali me brine pre-ejakulaciona tečnost. escapelle pilulu uzela je 11h posle odnos. zanima me da li ce pilula biti ucinkovita jer je mozda ovulacija vec bila . ? hvala za odgovor

#2912 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Kristina – menstruacija se ne očekuje odmah posle popijene tablete.
    @aleksandar – tableta deluje iako je ovulacija već nastupila.

#2914 Reply
    Darko
    Гост

Postovani,

Supruga i ja smo imali odnos sa zastitom koja je pukla. Danas joj je poslednji dan menstrualnog ciklusa. Zanima nas da li sme da popije pilulu escapele s obzirom da je dojilja? Beba ima cetiri meseca.

#2915 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovani Darko, mala je verovatnoća da dođe do trudnoće. Ukoliko ste ipak zabrinuti izbegavajte dojenje najmanje 8 sati posle uzimanja tablete.

#2917 Reply
    Lidija
    Гост

Poštovani,
    Imala sam nezaštićeni odnos 2 dana nakon menstruacije.Popila sam pilulu za dan posle nakon 10h. (Sreda,2.11.), a menstruaciju sam dobila 6 dana nakon sto sam popila pilulu, tj danas. Imam bolove u središnjem delu abdomena.
    Da li ima potrebe da brinem? I da li je to sto sam dobila znak da je tableta delovala?

#2922 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Trebalo bi da je sve u redu. Ipak uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili tabletu.

Гледање 57 чланака - 57 до 70 (од 851 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button