Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 801 одговор, има 95 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Mirka 1 седмица, 6 дана раније.

Гледање 687 чланака - 687 до 700 (од 802 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6441 Одговор

Maja

Poštovani, dva dana nakon menstruacije imala sam polni odnos i za vreme odnosa je pukao prezervativ. Nakon 20-ak minuta sam popila escapelle tabletu. Kolika je verovatnoća da se zatrudni i da li se može za svaki slučaj popiti još jedna tableta dok još nije prošlo 72 sata? Hvala unapred na odgovoru.

#6446 Одговор

Megi

Postovani, papila sam tabletu I nakon 5 dana prokrvarila, to Nije bila meca jer joj nije ni bilo vrijeme. E sad me interesuje da li to krvarenje znaci da Je tablete djelovala ili ipak i pored toga mogu ostati trudna, pitam jer mi kasni 4 dana? Hvala

#6459 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@maja, uradili ste sve što ste mogli. Još jednu pilulu ni u kom slučaju ne uzimajte. Za svaki slučaj preporuka je da se uradi test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@megi – Nije moguće znati da li je delovala ili ne. Preporuka je da se uradi test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6467 Одговор

Jelena13

Teba mi vasa pomoc. Prvi odnos sam imala 10.08 taj dan sam trebala da dobijem ali nisam. 11.08 isto nista ceo dan, uvece smo imali odnos i doslo je pucanja kondoma, decko je tvrdio da ne trebam da uzimam pilulu za dan posle ali posto 12.08 nisam dobila, 11 sati posle odnosa sam odlucila da uzmem pilulu. Ceo taj dan nisam osecala nikakve promene, 13.08 sam osecala male bolove u jajnicima i malo rozikaste krvi koja se vidi samo na tolet papiru posle mokrenja, a 14.08 i danas imam bolove u grudima i u stomaku grceve ali bez krvi ili icega. Moram da napomenem da sam prosli mesec prestala da pijem kontracepcijske pilule i da mi vrv zato kasni ali opet od stresa i nervoze ne mogu doci sebi, preznojavam se i muka mi je kad jedem.

#6468 Одговор

Ljiljana

Postovani,
    Menstruacija je bila 28.7.-duzina menstr. ciklusa je 25-26 dana, nezasticen odnos je bio 10.8. bez Ejakulacije unutar vagine. Tabletu Escapellem popila nakon 5 sati.
    Molim Vas Vase misljenje
    Hvala

#6477 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@Jelena13 – koje je Vaše pitanje?

@ljiljana – uradili ste sve što ste mogli.

#6478 Одговор

Jelena13

Zanima me da li prestanak koriscenja kontracepcijskih pilula moze da utice na menstruaciju kao i ova pilula? Posto mi kasni 6 dana, da li znate kad mogu uraditi test a da pokaze tacan rezultat i da li treba da brinem da li je trudnoca tj da li mislite da je to. Malo me je zbunilo i ovo krvarenje koje se videlo na wc papiru 13.08 i 15.08. Pozdrav

#6614 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Jelena13,

test možete najranije uraditi iz krvi (betaHCG) 2 nedelje nakon odnosa.

#6633 Одговор

Talia

Ppstovani,imala sam nezasticen odnos,4danan posle menustruacije,odmah sam popila escapelu,a sada mi menusteuacija kasni7 dana. Da li je moguce da sam trudna,jako zabtinuta.

#6662 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Talia,

moguće je da se od tablete poremetio ciklus. Ipak za svaki slučaj preporuka je da se uradi test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6678 Одговор

Marija Radovanovic
    Учесник

Postovani, 1.juna ove godine sam prestala sa duzom upotrebom Novineta. Oko 12. jula sam popila Escapelle, imala blago krvarenje, 6. septembra dobila menstruaciju. Zbog nezasticenog odnosa 24. septembra sam popila jos jednu pilulu “dan posle” Nowill, a nakon tablete se opet desio “nesrecan slucaj”. Jos uvek nisam prokrvarila. Kakve su sanse za trudnocu? I da li je ovo sto sam uradila opasno po moje zdravlje?
    Unapred zahvalna na odgovoru

#6697 Одговор

Laki
    Учесник

Imam ozbiljan problem..23.8 joj se zavrsila menatruacija 25.8 ,sam imao odnos sa devojkom gde je puko kondom,posle sat vremena je popila pilulu za dan posle Escap… ona je narednih nekoliko dana ima grceve u donjem delu stomaka i krvarenje 2-3 dana , 18/19.9 je radila test na trudnocu pokazivalo je jednu crtu znaci da nije trudna,e sad joj kasni menstruacija vec skoro 5-6 dana… Plasim se da nije trudna ili sta god ne znam …..Hvala

#6743 Одговор

Tamara123

Postovani!
    Imala sam nezasticen odnos poslednji dan menstruacije, tabletu sam popila posle malo vise od 24h.Inace imam neredovnu mestruaciju, tj. Uglavnom je krajem meseca(25,26,27,28), ali ponekad mi preskoci po ceo mesec, ali onda dobijem pocetkom sledeceg.Zanima me sta da radim u slucaju kasnjenja menstruacije, posto necu znati da li je uzrok tablet.

#6749 Одговор

Vesna

Imam jedno pitanje. Popila sam tabeltu dan posle 20.sepzembra..trebala sam da dobije 10 oktobra…medjutim od 3..4 oktobra po malo krvarim..ali bas malo…prestne pa opet? Sta to moze da znaci…radila sam test za trudnocu 11 dan i bio je negativan?

Гледање 687 чланака - 687 до 700 (од 802 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,