Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 794 одговора, има 94 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  jovanabambi 2 дана, 9 сати раније.

Гледање 701 чланака - 701 до 714 (од 795 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6752 Одговор

jelena milovanovic
    Учесник

Postovani, imali smo nezasticen odnos pre 10h i malopre sam popila tabletu Escapelle. Po menstrualnom kalendaru juce mi je bila ovulacija. Menstruacije su mi uvek skoro na vreme 2 dana pre ili kasnije. Zanima me da li ce tableta delovati i da li moze doci do zaceca?

#6794 Одговор

Ivana

Ja sam imala zasticen odnos ali je kondom pukao. Popila sam tabletu u roku od 30 sati nakon sumnjivog odnosa. Dobila sam 5 dana ranije, ali mi se krvarenje produzilo (traje vec 2 nedelje). Treba mi savet sta da radim…

#6795 Одговор

Ivana

Imala sam zasticen odnos, ali je kondom pukao bas u periodu ovulacije. Popila sam escapell tabletu u roku od 30 sati nakon sumnjivig odnosa. Dobila sam 5 dana ranije, ali mi krvarenje traje vec 2 nedelje. Treba mi savet sta da radim…

#6850 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@marija Radovanović – uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@laki – uradite betaHCG iz krvi najranije 2 nedelje nakon odnosa.

@Tamara123 – U slučaju izostanka menstruacije uradite test na trudnoću.

@Vesna – Krvarenje može biti od tablete. Ipak ste rano uradili test. Sačekajte 3 nedelje nakon popijene tablete i uradite test na trudnoću.

@jelena milovanovic – tableta bi trebalo da deluje. Nijedna kontracepcija nije 100% sigurna.

@ivana – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6882 Одговор

Anja

Popila sam eskapelle tabletu 12h nakon nezasticenog odnosa, nakon toga sam osecala blagu neprijatnost u stomaku samo prvi dan. Od juce (2dana nakon popijene tablete) osecam mucninu i ceste promene raspolozenja, da li je to normalna posledica ili postoji mogućnost da je doslo do zaceca? Poslednja mesntruacija se zavrsila 2 dana pre rizicnog odnosa.Hvala unapred na odgovoru

#6886 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Anja,

moguće je da je od pilule.

#6900 Одговор

Lejlica

Poštovani,
    Po prvi put sam stupila u odnosu, međutim odnos je bio nezastićen ali dečko nije s… niti bio blizu toga. Mene zanima da li se mogu naći u drugom stanju i da li ima potrebe uzeti pilulu za dan posle (escapelle). Hvala!

#6910 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lejlice,

ukoliko želite dodatnu zaštitu – uradite test na trudnoću.

#6932 Одговор

Anja

Da li je moguce da mučnina traje i 10 dana nakon popijene tablete? Imala sam krvarenje 2 dana i stalo je

#6952 Одговор

Ana

Postovani, poslednji ciklus mi je trajao od 07.10. do 13.10. Nezasticen polni odnos je bio 20.10. oko 23 casova (mislim da su mi bas tada i bili plodni dani), nakon toga sam popila Escapelle tabletu 22.10. Ujutru. Sada je vec 04.11. krvarenja nije bilo, a redovna menstruacija mi kasni 2 dana.
    Zanima me kolike su sanse za trudnocu ? Da li sam mozda zakasnila sa tabletom i nije imala ucinka ?

#6953 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@anja – obično mučnina ne traje tako dugo.

@ana – ukoliko ne dobijete menstrualni ciklus – uradite betaHCG 3 nedelje nakon popijene tablete.

#6989 Одговор

Vesna Nikolic
    Учесник

Postovsni,posledni ciklus je bio 28.10.-1.11 imala sam nezasticeni odnos.Posle 13 casova popila escapelle .5 dan prokrvarila,traje vec 3 dana ,Da li postoji mogucnost trudnoce

#6994 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Vesna,

nijedna kontracepcija ne pruža potpunu zaštitu. Prema savetu proizvođača – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete za svaki slučaj.

#7002 Одговор

Selina

Imala sam odnos sa deckom 3 novembra popila sam tabletu za dan posle 4 novembra nisam imala nikakve simptome povracanje glavobolja i ostalo ali posle nekoliko dana tj 10 novembra pocela sam da krvarim ali vrlo malo ne bas kao kad imam menstruaciju..A moja menstruacija treba da bude za 14 dana…Sad ne znam dal je tableta delovala i kada bi trebalo najranije da uradim betu ili urin

Гледање 701 чланака - 701 до 714 (од 795 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,