Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 794 одговора, има 94 гласа и последњи пут је ажурирана од стране  jovanabambi 23 сати, 39 минута раније.

Гледање 715 чланака - 715 до 728 (од 795 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #7008 Одговор

Mila

Postovani,
    Imala sam ciklus 28.10.2018., s obzirom da smo i suprug i ja pili antibiotike koji nisu dozvoljeni u trudnoci, nisađ zelela da ih pijemo ni na eventualnom pocetku trudnoce..nakon jednog ” sumnjivog” odnosa, 5.11. popila sam tabletu nakon pet sati od nezasticenog odnosa i krvarenje je pocelo 09.11., danas je treci dan. Da li ovo krvarenje se smatra kao menstruacija tj.sto se tice hormona kao početak ciklusa (s obzirom da sam imala dogovor sa ginekologom da nakon skedeceg ciklusa pocnemo stimulaciju ovulacije Klomifenom..)?
    Unapred hvala na odgovoru!
    S postovanjem!

#7010 Одговор

Aleksandra

Postovani,
    Imala sam nezasticen odnos poslednjeg dana od uzimanja kontraceptivne pilule, inace njih koristim kao zastitu i do sad je sve bilo u redu. Medjutim u periodu uzimanja pilule imala sam upalu krajnika i pila sam jak antibiotik Panklav gde kazu da je dejstvo pilule umanjeno i iz tog razloga sutradan sam popila pilulu za dan posle Escapele radi predostroznosti. Trebala sam da dobijem menstruaciju dva dana nakon zavrsetka uzimanja kontraceptivne pilule kao i svaki put do sad.
    Zanima me da li je antibiotik umanjio dejstvo kontracepcije, pa sam ja iz straha popila Escapele i iz tog razloga mi sad kasni menstruacija. Nakon koliko vremena bi trebala da dobijem i da li ako ne dobijem mogu da pocnem sa novim pakovanjem Yasmin pilula koje koristim redovno posle sedam dana pauze kao sto i treba. Molim Vas da mi malo detaljno objasnite iz razloga sto mi se ovo prvi put desava. Nikad pre nisam koristila Escapele pilule.
    Hvala unapred.

#7016 Одговор

FridaJe
    Учесник

Poštovanje
    Nezasticen odnos sam imala kada su bili plodni dani. Popila sam tabletu “dan posle” nakon 16h. Nisam imala nikakve mučnine, krvarenje i ostalo. Dobila sam na vreme, malo je krace trajalo, ali je svakako bila. Drugarica mi je rekla da se posle tablete obavezno pokvari. U mom slucaju nije bilo nicega. Pa me intetesuje da li je tableta imala dejstvo ako nisam imala krvarenje posle tablete? Inace imam 42 godine i veoma se bojim da nisam trudna, a nisam z mogucnosti da uradim test.osecam bol u zelzdcu i mucninu. Da li je moguce da mucnina vec pocne ako postoji trudnoca. Nezasticen odnos ke bio 20. Oktobra, a dobila sam 4. Novembra. Nadam se brzom odgovoru. Hvala

#7026 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@Selina – Prema savetu proizvođača – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete za svaki slučaj.

@aleksandra – Poštovana Alesksandra – uradili ste sve što ste mogli. Nije moguće znati kada ćete dobiti sledeći ciklus. Prema savetu proizvođača – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete za svaki slučaj.

@fridaje – nije obavezno da prokrvarite. Prema savetu proizvođača – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete za svaki slučaj.

#7104 Одговор

Nikola

Postovanje,

Imao sam ne zasticeni odnos sa devojkom bez ejakulacije ali iz predostoznosti smo se odlucili za Escapelle tabletu. Popila je nekih 12 sati posle odnosa. Ciklus joj trenutno kasni 7 dana. Na 5 dana kasnjenja (dve nedelje nakon odnosa) uradili smo beta hcg koji je pokazao da nema trudnice. Inace ima jako neregularne cikluse. Znamo da tableta moze da poremeti ciklus ali da li i posle testa krvi mozemo da sumljamo na trudnocu ili je ona iskljucena. Inace osace sve simprome pred pocetak ciklus. Sta preporucujete u ovom slicaju. Hvala.

#7106 Одговор

Nikola

Postovanje,

Potreban savet. Tacnije imao sam nezasticen odnos sa devojkom bez ejakulacije ali iz predostoznosti smo se odlucili za Escapelle pilulu i ako da napomenem snosaj nije bio u periodu ovulacije (mada je tesko tacno odrediti period ovulacije jer je individualan). Popila je pilulu nekih 12h posle odnosa. Ciklus joj trenutno kasni 7 dana. Na 5 dana kasnjenja i tacno dve nedelje nakon snosaja uradili smo beta hcg test krvi koji je pokazao da nema trudnoce (vrednost je bila <1.2). Znamo da pilula moze da poremeti ciklus ali, da li i posle testa krvi mozemo da sumljamo na trudnocu ili je ona iskljucena i da li je normalno da moze toliko da kasni ciklus. Nismo sigurni da li je beta test uradjen suvise rano. Inace oseca sve simptome uobicajne pred pocetak ciklusa (PMS) cak je i ultrazvuk koji je uradjen po naznakama ginekologa pokazao da je sve ok. Sta preporucujete u ovom slucaju. Hvala.

#7117 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Nikola,

ponovite test 3 nedelje nakon odnosa kako bi bili sigurni.

#7137 Одговор

mmm111

Dobro vece!
    Interesuju me neke stvarcice 🙂
    U oktobru sam menstruaciju dobila 10 dana ranije tacnije 30.10.Inace mi je redovna na 26,27 dana.Nezasticen odnos sam imala 20.11 i sutradan sam popila pilulu “dan posle” proslo je 10h od odnosa.Po menstrualnom kalendaru trebalo bih da dobijem sutra.Imam bolove u grudima.
    Da li menstruacija moze kasniti jer sam odnos imala 6 dana pre nego sto sam trebala da dobijem?Da li na odlaganje iste moze uticati pilula?I koliko znam nisu mi bili dani ovulacije.
    Hvala unapred na odgovoru.
    Pozdrav!

#7138 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana mmm111,

moguće je da menstruacija kasni zbog svih razloga koji ste naveli. Za svaki slučaj se savetuje da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

#7189 Одговор

Milos

Poštovani

Devojka i ja smo imali odnos sa kondomom koji je pukao, pretpostavljamo da joj nisu bili plodni dani jer smo odnos imali dan, dva posle ciklusa ali ipak je popila tabletu 17 sati nakon toga, narednih dana je imala mučninu i bol u leđima a posle 6 dana je dobila, ima jake bolove u stomaku i leđima, znam da posle uzimanja tablete može da dođe do krvarenja ali me buni jer je dobila tek 6 dana nakon uzimanja tablete, da li svi ti simptomi znače da je tableta delovala, da li je to prava menstruacija odnosno da li znači da nema trudnoće i da li od nje da računa za sledeći ciklus ili od one koju je imala pre odnosa?

Hvala na pomoći!

#7280 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Miloše, jedini način da se ustanovi da li je pilula delovala ili ne je da se uradi test na trudnoću.

#7348 Одговор

nani

Postovani,imala sam odnos sa deckom u neplodnim danima, sa zastitom, medjutim, kondom je pukao. Nije ejakulirao, ali sam nakon sat vremena ipak popila tabletu za dan posle. Medjutim, sutradan sam shvatila da je vrh kondoma ostao u meni, znam da nije ejakulirao i da sam uzela tabletu, i imam apsolutno sve simptome PMS-a trenutno (mada nikako da dobijem, inace imam nestalne cikluse), pa me zanima, da li preterano brinem ili ipak ima sanse za trudnocu?

#7378 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

nijedna kontraceptivna metoda nije 100% sigurno, verovatnoća je mala, uradili ste sve što ste mogli.

#7398 Одговор

Joka

Poštovani,
    Imala sam odnos koji je završen ejakulacijom nakon čega smo dečko i ja primetili da je kondom bušan. To je bilo 21. i nakon 2h popila sam Escapelle. Menstruaciju sam trebala da dobijem 22. Sada je 26. a još uvek nisam dobila, imam sve simptome kao da ću da dobijem, ali oni traju od 21. i nikako da dobijem. Pa vas pitam, koliko je najviše da menstruacija kasni i da li je moguće da tableta nije delovala?

Гледање 715 чланака - 715 до 728 (од 795 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,