Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Ова тема садржи 797 одговора, има 95 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Dragan 6 дана, 1 сат раније.

Гледање 743 чланака - 743 до 756 (од 798 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #7702 Одговор

Danijela

Dali cu odgovor dobiti na mejlu ako vam ovde napisem poruku hvala.

#7742 Одговор

Ivana

Poštovani, prvi dan poslednje menstruacije bio je 22. januar. Ne mogu precizno da izračunam plodne dane, jer trajanje ciklusa mi varira (uglavnom mentruacija kasni do nedelju dana. Noćas (10. februar) imala sam seksualni odnos sa kondomom, koji nije dugo trajao, medjutim kondomu je istekao rok trajanja 1. januara 2019. godine, a mislim da mi je bio plodni dan i srednja šansa za trudnoćom, kako pokazuje aplikacija koju imam u telefonu, podešena na 32 dana kao trajanje ciklusa. Medjutim, opet napominjem dešava se i ranije da dobijem, dakle varira mi par dana ciklus. Dečko je siguran da nije došlo do pucanja kondoma i da nije došlo do ejakulacije u mene. Medjutim, mene je i dalje malo strah, pa me zanima vaše mišljenje, da li je potrebno da popijem tabletu ili ne? Hvala unapred!

#7765 Одговор

Sara Jovanovic
    Учесник

Menstruaciju sam imala 08.01. trajal je do 12.01. Imala sam nezasticen odnos sa deckom 15.01.(svrsio je u mene) popila sam pilulu posle sat ipo do dva sata. Prokrvarila sam opet 19.01 trajala je do 22.01. Uradila sam test 07.01 i bio je negativan,a ja i dalje nisam dobila. Da li ima mogucnosti trudnoce ili aksni zbog tablete? Hvala unapred.

#7769 Одговор

Sara Jovanovic
    Учесник

Jutros sam uradila test i negativan je.

#7771 Одговор

Sara Jovanovic
    Учесник

Da li da racunam da trebam da donijrm od 08. datuma ili da racunam od 19 posto dam prokrvarila drugi put jer mebi vec 6 dana kasni ako racunam od 08. Hvala unapred

#7791 Одговор

Sara Jovanovic
    Учесник

I jutros sam uradila test sa prvom jutarnjom mokracom i negativan je.

#7793 Одговор

Veronika

Postovani, imam pitanje.
    Naime, 12.01. sam dobila menstruaciju.
    Trajala do 17.01. (4-5 dana kao i obicno). Nezasticeni seksualni odnos koji je prekinut pre snosaja, sam imala 19.01. uvece.
    20.01. ujutru sam popila jednu pilulu Eskapel. U noci izmedju 24/25.01. sam dobila krvarenje koje je po obimu i duzini trajalo isto kao i menstrucija (nije bilo obilno krvarenje, ali ga je bilo u normalnim kolicinama i trajalo je 4-5 dana). S obzirom da jos nisam dobila, da li ciklus treba da racunam od 12.01. ili od 25.01.? Inace, zbog policisticni jajnika, ciklusi mi nikad nisu uredni i uvek variraju, uglavnom dobijam od 29. do 33. dana, mada kad sam pod stresom ume to i duze da bude. I naravno, kakve su sanse da sam ostala trudna?
    Unapred hvala na odgovoru.

#7877 Одговор

Marija

Dobar Dan,
    26og januara mi je bio pocetak poslednje menstruacije. Nakon 15ak dana, u vreme plodnih dana, imala sam nezasticen odnos, nakon kog sam, posle 30ak sati popila Escapelle pilulu.
    Posle uzimanja pilule, prosle je 9 dana kada sam prvi put dobila blago braon krvarenje koje nije trajalo dugo (malo uvece i malo ujutru).
    3,4 dana pre pocetka mestruacije, pocela sam polako i malo da krvarim, ali krv je bila braon boje.
    Na dan pocetka menstruacije, nastavilo se braon krvarenje koje i dalje traje. Svaki dan ga bude ali nije obimno. Povremeno prerasta u crnu boju i podseca na menstruaciju.

Molim vas, posavetujte me sta moze biti u pitanju?
    Kolika je verovatnoca da je u pitanju trudnoca?
    Hvala unapred!

#8075 Одговор

Sandra

Popila sam pilulu za dan posle 60h nakon nezasticenog odnosa. Dva dana od toga iz mene curi voda svetlo rozikasta i to traje vec 5 dana. Jako je neprijatno jer izgleda kao da sam se upiskila.
    Da li je to posledica tablete ili moze biti nesto opasno? Koliko to traje?
    Da li treba da se obratim ginekologu?

Hvala

#8110 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@Veronika – uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@ Marija – Moguće je da dođe do poremećaja ciklusa usled uzimanja pilule. Za svaki slučaj – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

@sandra – Moguće je da dođe do poremećaja ciklusa usled uzimanja pilule. Ukoliko se nastavi – javite se ginekologu.

#8143 Одговор

Lola

Postovani,
    Imala sam nezasticen odnos dan pred menstruaciju, odmah potom sam isprala vaginu irigatorom, a kako nisam dobila sutradan menstruaciju, popila sam i tabletu za dan posle 36 sati nakon odnosa. Evo treci dan nista od menstruacije, ni simtoma nema…mislile li da je trudnoca u pitanju

#8163 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lola,

uradili ste sve što ste mogli. Za svaki slučaj savetuje se da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

#8219 Одговор

Visnja

Postovani,

Pijem Lindynette pilule vec dve godine i tri meseca. U nedelju treba da dobijem, juce sam imala rizican odnos, a nisu mi plodni dani naravno. Da li postoji mogucnost da zatrudnim, da sacekam do nedelje pa da vidim da li cu dobiti, ili da popijem pilulu za dan posle? Radije to ne bih uradila svim organizmu, a i ne znam da li je preporucljivo, pogotovo obzirom na to da vec pijem antibebi pilule.

#8223 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Višnja,

ukoliko ste redovno koristili pilule – zaštićeni ste.

Гледање 743 чланака - 743 до 756 (од 798 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button
,