Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Escapelle tableta

Почетак Forum Ginekologija Escapelle tableta

Означено: ,

Гледање 71 чланака - 71 до 84 (од 838 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2925 Reply
    Biljana
    Гост

Popila sam tabletu posle ne zasticenog odnosa, da li danas i sutra mogu da imam odnose bez zastite, da li tableta stiti u narednih 74h? Hvala

#2926 Reply
    Marija
    Гост

Popila sam Escapelle tebletu 30. oktobra, nakon sto smo decko i ja imali nezasticen odnos. Tabletu sam popila cisto radi predostroznosti, posto je ejakulacija bila dosta cudna, i uplasili smo se da je deo sperme mozda ipak uspeo da dodje do mene, iako se ejakulacija desila napolju. Dobila sam menstruaciju otprilike 10-15 dana ranije, negde na sredini ciklusa, i danas sam na papiru nakon brisanja, pored sekreta, pronasla kao neku opnicu, koja je licila na probusenu loptu, i bila je prozirna. Rekla bih da je otprilike velicine oko 1cm. Iskljucila sam opciju kondoma koji je ostao tu, posto se nijednom nije desilo da pukne za vreme odnosa. Izvinjavam se na detaljnom opisu, ali zaista ne znam sta da radim, i ne znam da li treba da odem na pregled. Srdacan pozdrav, i hvala vam unapred.

#2927 Reply
    Marija
    Гост

Pozdrav!
    S dečkom sam 9. 11. imala zastićeni odnos, ali kondom nam je prvi put u 7 mjeseci puknuo i dečko je ejakulirao. Sve to se dogodilo oko ponoći, a ja sam ujutro što prije otišla u ljekarnu i već oko pola 8 sam popila pilulu za dan poslije Escapelle. Zadnja mjesečnica mi je počela 29.10. a završila 2.11. Ciklus mi je inače redovit, od 28 do 30 dana, ali prošli mjesec je došla već 27. dan. Postoji li šansa da je i ovaj put ovulacija nastupila ranije i da mi tableta neće djelovati? Odnos je bio 12. dan ciklusa. Hvala na odgovoru.

#2928 Reply
    Tanja
    Гост

Možete li mi objasniti funkciju pilule za dan poslije? Dali ona samo odgađa ovulaciju ili se ovulacija uopće ne dogodi taj mjesec?

#2931 Reply
    Ana
    Гост

Imala sam nezasticen odnos 22.10. i posle 12h popila escapelle, menstruaciju sam dobila 1.11.i trajala uobicajeno, otprilike 7 dana, medjutim vec oko 8.11.pocela sam da primecujem braon tragove, koji traju i dalje. Na putu sam trenutno, pa ne mogu da odem na pregled i interesuje me Vase misljenje

#2937 Reply
    Palcica
    Гост

Imala sam kritican odnos pre 9 dana tacnije dan pred ovulaciju. Pukao nam je kondom decko je svrsio van ali nismo bili 100% sigurni posle pola sata sam popila tabletu Escapelle. Prokrvarila sam posle sedam dana,prvi dan mi je islo onako skoro kao i obicno imala sam bolove u donjem delu ledja i spreda gde se nalazi materica, medjutim vec dva dana mi jedva ide bukvalno cisto da obelezi ulozak ali nikako da ga ‘napuni’ kad mokrim i kada se obrisem ima krvi na papiru. Od prvog dana krvarenja pijem Legravan ali sad nisam sigurna da li je ovo ciklus ili nuspojava? Sta treba da radim? 😦

#2949 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Biljana – Ne bi trebalo da imate nezaštićene odnose ukoliko ne želite da ostanete trudni.

@Marija
    – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili Escapelle tabletu.

@Marija
    – Tableta ima svoju određenu efikasnost. Trebalo bi da delujue ali ipak kao u prethodnom odgovoru uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili tabletu.

@Tanja
    – Poštovana Tanja u ovom postu (ranije) pročitajte opisano je dejstvo tablete za dan posle.

@Ana
    – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili Escapelle tabletu.
    @Palčica – Najbolje da se javite ginekologu na pregled.

#2950 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

@marija – Za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili Escapelle tabletu.

@marija
    – Tableta ima svoju određenu efikasnost. Trebalo bi da delujue ali ipak kao u prethodnom odgovoru uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon što ste popili tabletu.

@tanja
    – Poštovana Tanja u ovom postu (ranije) pročitajte opisano je dejstvo tablete za dan posle.

@ana
    @Palčica – Najbolje da se javite ginekologu na pregled.

#2959 Reply
    mina001
    Учесник

Postovani, imala sam nezasticen odnos 6.11. na 14ti dan ciklusa, popila sam pilulu za dan poslije escapelle sjutra dan otprilike u okviru od 30 sati od odnosa. Nakon toga osim povremenih grceva u donjem dijelu stomaka i povecanih grudi nisam imala nikakvih nuspojava, nikakvo krvarenje. Menstruacija nije jos stizala, a trebala je 22.11. a od odnosa je proslo 18 dana. Trebam li biti zabrinuta? Hvala unaprijed

#2960 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Ne. Ukoliko mensturacije ne dođe, uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon prijema pilule.

#2964 Reply
    mina001
    Учесник

Postovani uradila sam test i bio je pozitivan. S obzirom da je trudnoca ako postoji stara nepune 2 i po nedelje da li mogu uraditi ultrazvuk radi potvrde a ukoliko ne se ne moze vidjeti na ultrazvuku joskad bi moglo?

#2965 Reply
    dr Djordje Petkovic
    Модератор

Najranije negde oko 5. nedelje trudnoće.

#2967 Reply
    Anja
    Гост

Poštovani,
    Nakon što sam popila escapelle tabletu imala sam slabo krvarenje koje je trajalo 3 dana, a pojavilo se 7 dana nakon sto sam ju popila i 10 dana prije očekivane menstruacije. Moje pitanje je je li to znak da je tableta djelovala? I kada da očekujem menstruaciju: u očekivano vrijeme ili tek mjesec dana nakon ovog izazvanog?

Lp

#2968 Reply
    Srdjan
    Гост

Postovani,devojka je uzela tabletu posle 3-4 sata nakon odnosa,menstruacija joj kasni 3 dana,ali smo dobili informacije da je normalno da kasni 8 do 11 dana,tableta je popijena 18.11,ali njoj je vec 4 dana naduvan stomak,da li postoji mogucnost da je to od tablete?
    Posle koliko može da se utvrdi trudnoca,ginekoloskim putem?

Гледање 71 чланака - 71 до 84 (од 838 укупно)
Одговор на: Escapelle tableta
Ваши подаци:

Call Now Button