Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Ginekologija

Почетак Forum Ginekologija Ginekologija

Ова тема садржи 10 одговора, има 6 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 седмица, 5 дана раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 11 (од 11 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2360 Одговор

Milica

Postovani,

ciklusi su mi redovni na svaka 23-25 dana i traju 6 dana. Poslednju menstruaciju sam imala 23.januara 2016. Kada su mi plodni dani? Danas sam imala rizican odnos,ejakulirao je u mene. Da li postoji mogucnost da sam trudna?

Srdacan pozdrav.

#2364 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana milice pročitajte tekst Plodni dani. Ukoliko su odnosi bez zaštite svakako da postoji mogućnost trudnoće.

#2552 Одговор

Luna
    Учесник

Molim vas da mi protumacite nalaz
    Uterus homogene gradje 6.67×3,50×4,23
    endometrijum 8mm
    desni jajnik 3,44×2,65
    levi jajnik 2,95×1,7
    Hvala unapred.

#2555 Одговор

minap
    Учесник

Imam problem sa pojacanom maljavoscu. Sa 22 god. su pocele da mi se pojavljuju dlacice na mestima gde ih do tad nikad nisam imala. Neke su krace, neke duze, nisu mnogo tamne i dugacke. Najvise me brinu ove na licu, po obrazima, po grudbon kosu, vratu i celim nadlakticama. Primecujem i da se javljaju nove a neke cak i same otpadnu. Na nekim mestima se vrlo lako skidaju, dovoljno je da se malo povuku prstima i one ispadnu ali se javljaju nove. Ne znam sta da radim. Bas mi je neprijatno zbog toga. Idem redovno kod ginekologa, imam uredne menstrucije. Da li da uradim hormone i koje? Zanima me vase misljenje.

#2559 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Inicijalno bi trebalo da uradite nivo Testosterona i DHEAS, mada ne bi bilo loše ni da se uradi kompletni hormonalni status.

#3848 Одговор

Petra
    Учесник

Postovani doktore,
    Da li bi ste mi mogli reci sta je to placenta defecta?

• Овај одговор је промењен 7 месеци, 3 седмице раније од стране  Petra.
    #3868 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Petra, nakon porođaja se obavezno vrši inspekcija placente (pregleda se placenta). Ukoliko postoji neki defekt na placenti piše se placenta defecta.

#4750 Одговор

Petra
    Учесник

Postovani doktore,
    U februaru ove godine, imala sam indukovan porodjaj u 35GN, zbog FMU.Prvu menstruaciju, nakon porodjaja sam imala nakon mesec dana. Od tada, ciklusi su bili redovni, 29-32 dana, bez bolova pre i tokom menstruacije. 10 dana pre prethodnog ciklusa krenuli su jaki bolovi u donjem delu stomaka, konstantni, praceni mucninom i vrtoglavicom, menstruacija je dosla 25dc, bez promena u obilnosti i trajanju. Sa njom su prosli i bolovi. 13 dan ovog ciklusa, pojavili su se blagi bolovi, kao menstrualni, uz blago krvarenje, koje je trajalo nekoliko sati. Bolovi nisu prosli, danas je 21 dan ciklusa, oni su konstantno prisutni,kao menstrualni, samo jaci, sa mucninom i vrtoglavicom. Ne prolaze na analgetike. U julu sam eadila kolposkopiju, PAPA bris, vaginalni, cervikalni bris, UZ, sve je bilo uredno. Pre trudnoce su jajnici bili policisticni, menstruacije jako neredovne, ciklusi trajanja 35-50 dana. Mislila sam da se sve normalizovalo posle trudnoce, planiram novu trudnocu, ali mi nije jasno sta se sada dogadja.Pa ako bi ste mi na osnovu ovih informacija mogli reci o cemu se moze raditi.

#4757 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Petra,

zbog bolova potrebno je da se javite ginekologu.

#4892 Одговор

A M
    Учесник

Postovani, radila sam cervikavli bris na CMU. Ne menjam partnere, dijabeticar sam, ima losiji imunitet zbog pratecih anemija. Rezultati:

DIF metodom CHLAMYDIA trachomatis je NEGATIVNA (malo epitelnih celija, artefakti. Pozeljno ponoviti).
    MYCOPLASMA hominis je NEGATIVNA
    UREPLASMA urealyticum je NEGATIVNA

Dobila sam terapiju Dovicin kapsule 7 dana, 2×1, potom Hemomicin 6 dana, 2×1 i Macmiror vaginalete 12 dana pa posle 2 nedelje ponoviti bris na hlamidiju.

Zanima me zasto je nalaz negativan ako treba da pijem ove antibiotike? I sta znaci da su prisutni artefakti?
    I da li prvo pijem Dovicin pa po isteku 7 dana prelazim na hemomicin i kada uopste pocinjem sa vaginaletama, istovremeno kad i sa Hemomicinom ili odmah ili tek po idteku per os terapije? Unapred hvala.

#4898 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana A M, o tome bi morali da pitate doktora koji Vam je tu terapiju prepisao.

Гледање 1 чланака - 1 до 11 (од 11 укупно)
Одговор на: Ginekologija
Ваши подаци:

,