Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

HPV

Ова тема садржи 11 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 5 месеци, 2 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2521 Одговор

Aleksandra Saric
    Учесник

Poštovani, imala sam ne zaštićen odnos sa momkom, za koga sam posle ispostavila da koristi kokain. Od njega sam dobila kondilome, koje sam uklonili. Iz straha da nema sidu ili neki hepatitis b, c, sam uradila i HPV, doktor mi je preporucio da se i preko toga moze videti ako imam nesto od toga. Da li je to tacno? Ili sam trebala nesto drugo? Jos me zanima da li se moze desiti da se kondilomi ne uklone? Mnogo vam hvala i veliki pozdrav

#2526 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana Aleksandra, dobro ste uradili. Imajte u vidu da je test na HIV potrebno da se ponovi 6 meseci nakon rizičnog odnosa. Kondilomi se ponekad vraćaju i potrebno ih je ukloniti ako se vrate.

#3781 Одговор

Jovanaaa90
    Учесник

Poštovani,
    U julu sam uočila kondilome i ginekolog je to potvrdio. Kako su bila samo dva, preporučio mi je da ih skinem tečnim azotom, što sam i uradila. Međutim, vratili su se posle 3 nedelje i od tada se ne povlače. Jave se posle nedelju dana. Da napomenem da se pojavljuju spolja i primetim ih u ranom stadijumu i kada ih ima 2,3 tako da posle jednog, dva tretmana nestanu. Radim na imunitetu, pijem cink, vitamin C, beviplex, hranim se zdravo, ali ne mogu da ih se otarasim. I da, od kada su mi konstatovani nemam odnose. Imate li neki savet?

#3801 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Potrebno ih je ponovo ukloniti.

#3928 Одговор

marinamm
    Учесник

Postovani,

ove godine 20. februara na pregledu je doktorka utvrdila da imam kondilome, odmah nakon toga 22 februara sam ih uklonila radio talasima. Do danas je sve u redu, ranice su poprilicno zarasle sem jedne vece koja je u blizini anusa ona je jos uvek crvenkasta.. interesuje me da li je to normalno i nakon koliko vremena nakon uklanjanja mogu da imam odnose, kao i da li mogu da ih prenesem partneru sada kada ih nemam.?

unapred hvala

#3934 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana, potrebno je da se javite ginekologu koji Vam je radio intervenciju imajući u vidu da ona ima bolji uvid u Vaše stanje (veličina kondiloma – lokalizacija) – kada možete da mu postavite i ostala pitanja koja imate.

#3978 Одговор

Maja

Postovani, planiram da idem na uklanjanje kondiloma, pa me zanima kada cu u tom slucaju moci da se vratim normalnim fizickim aktivnostima, treninzima (u pitanju je borilacka vestina)?
    Hvala unapred na odgovoru.

#3981 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Zavisi koliko ih ima, najčešće već sutradan.

#4166 Одговор

lunalu
    Учесник

Postovani,
    U avgustu sam uklanjala kondilome radiotalasima,posle mesec dana na kontrolnom pregledu ih nije bilo.Posle uklanjanja imala sam nezasticene odnose sa partnerom.Pre tri nedelje su se ponovo pojavili i ponovo sam ih uklonila,ali na kontrolnom pregledu ih je ponovo bilo.Partner nema nikakve vidljive promene,zanima me da li postoji neki test za utvrdjivanje hpv virusa,i da li mozemo da imamo nezasticene odnose nakon uklanjanja kondiloma,kao i da li mozemo primenjivati oralne odnose?Hvala.

#4174 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Poštovana lunalu, postoje testovi za utvrđivanje HPV virusa, lekari koji su Vam uklanjali kondilome bi trebalo da Vam kazu kada možete imati odnose.

#4183 Одговор

calliope
    Учесник

Poštovani,
    Imala sam odnose, i koristili smo kondom, sa momkom za kog se posle ustanovilo da ima kondilome. Ne znajuci za to, imali smo i oralni sex. Da li je potrebno da uradim neka ispitivanja?

#4203 Одговор

dr Đorđe Petković
    Главни мајстор

Preporuka je da se javite ginekologu kako bi ce uradio PAPA test i HVP tipizacija.

Гледање 1 чланака - 1 до 12 (од 12 укупно)
Одговор на: HPV
Ваши подаци:

,