Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

izostanak menstruacije

Почетак Forum Ginekologija izostanak menstruacije

Ова тема садржи 22 одговора, има 12 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 3 седмице, 6 дана раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 23 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #2295 Одговор

Tami92
    Participant

Postovani,
    Vec 5 meseci pijem logest i do sada nisam imala nikakvih problema. Odnose sa momkom imam bez zastite, ali nikad jos nije zavrsio u mene.. Nisam propustila nijednu tabletu.. Prosla menstruacija mi je dosla na dan poslednje pilule, a pre toga sam 2 dana imala braon sekret.. Bila je jako oskudna i tamna, a stomak me nije nimalo boleo.. U sredu sam zavrsila sa kutijom i cekam menstruaciju, ali nema naznaka da ce doci.. Zbog cega to moze biti? I pijem 2 leka jedan antibiotik Levoxa i Urosfalk za zeludac, pa me interesuje da li oni uticu na pilule? Jedan doktor mi je rekao da ne uticu, ali me posebno zanima za taj antibiotik.?
    Izvinjavam se sto sam opsirna, i unapred hvala na odgovoru

#2296 Одговор

Lekovi koje pijete ne utiču na cikluse. Menstruacija bi trebalo da dođe u periodu od 7 dana kada pravite pauzu između 2 kutije Logesta, tako da još ima vremena.

#2359 Одговор

AmraOrdic

Postovanje, naime imam slijedeci problem. Imala sam upalu pluca, 2 mjeseca kasnije sam saznala za to, na nogama sam je nosila doslovno, pila sam antidepresiva, takodjer su mi otkrili bakteriju u zeludcu i jednostavno sam non stop bila bolesna i to me deprimiralo i onda mi je doktorica prepisala antidepresiva, to je sve bilo prosli mjesec , te silne bolesti i ti silni lijekovi i sve, i naravno sad mi menstruacija kasni mjesec i 2 dana, imala sam sa deckom spolni odnos i sad me zanima da li je moguce da sam trudna, strah me uraditi test ili ici ginekologu ne znam da li cu to moci izdrati sve, tako da me zanima da li postoji sansa da sam trudna, znaci imam sve simptome kao kad trebam dobiti, bole me jajnici konstantno, ledja me bole, po cijelom tijelu sam se iscibala, tako me boli sve pa stane, pa onda opet zaboli i tako vec preko mjesec dana a nikako da menstruacija krene, zanima me je li postoji mogucnost da sam trudna ili je to jednostavno doslo do nekog poremecaja hormona, Unaporijed hvala !

#2365 Одговор

Postoji mogućnost. Uradite test na trudnoću.

#2530 Одговор

radojevicm
    Participant

Postovani, trebala sam da dobijem 30.04. ali kasni mi vec cetiri dana, ciklus mi traje 25-26 dana, zadnji put sam imala nezasticeni odnos 5 dana pre prethodne menstruacije a zatim sam dobila 05.04. i menstruacija je bila normalna, sad nemam nikakve simptome da cu dobiti, osim sto me s vremena na vreme blago zaboli stomak….Sta bi mogao biti uzrok tome, da li je moguce da sam zatrudnela iako sam vec imala redovnu menstruaciju posle nezasticenog odnosa ? Hvala

#2531 Одговор

Malo je verovatno da ste trudni. Ukoliko niste do sada dobili menstruaciju, javite se ginekologu kako bi se utvrdio razlog.

#2533 Одговор

milica92
    Participant

Poštovani, pijem Diane35 već 3 godine. Svaki put mi počne menstruacija istog dana, ali ovog puta mi kasni. Imam nezaštićene odnose sa dečkom. Jel postoji mogućnost trudnoće?

#2538 Одговор

Iako su kontraceptivne pilule jedan od najefikasnijih metoda kontracepcije ukoliko se pravilno koriste, nisu 100% pouzdane. Postoji mala šansa da je trudnoća u pitanju.

#2553 Одговор

Jelenaaa
    Participant

Poštovani,
    sve do septembra sam imala redovne menstruacije (na 30 dana) ali od septembra mi se poremetio ciklus. Naime, kasni u proseku 10ak dana i dobila sam na težini. Bila sam kod ginekologa koji mi kaže da je to na nervnoj bazi, ali nisam imala neke zapamćene stresove. Uradila sam i hormone štitne žlezde – malo joj je smanjena funkcija, pa tako došla do endokrinologa koji mi je prepisao Oestrofact E. Treba da pijem po kapsulu dnevno tri meseca. Pijem ga 2 meseca i moja menstruacija kasni već 20 dana. Imam 28 godina. Šta da radim? Da li da nastavim da pijem s obzirom na to da je, koliko sam pročitala, za menopauzu i pred menopauzu? Kome da se obratim?

Hvala

#2558 Одговор

Javite se ginekologu kako bi se utvrdio razlog neredovnih menstruacija. Što se tiče Oestrofact E kapsula, potrebno je da se obratite endokrinologu koji Vam ih je i prepisao.

#2708 Одговор

SanjaSanja
    Participant

Postovani,
    imam 37 god,dva porodjaja i u poslednje dve godine izostanke menstruacije od 2 do 3 meseca.Tada dobijem orgametril posle koga bude krvarenje.Naredni mesec menstruacija dodje na vreme.Zatim opet izostanak i u krug.Pri pregledu je sve ok.Doktorka kaze hormonski poremecaj.Ali to mi nije odgovor i nema neko resenje.Juce sam bila na pregledu.Posle uz rekla mi je da cu dobiti za koji dan i nisam dobila po prvi put Orgametrril.Dobila sam uput da uradim Fsh.Odmah sam to uradila.Nalaz je 61,9.Sta to znaci?Posto su mi u laboratoriji rekli da se to radi 2-4 dan ciklusa nista mi nije jasno.Molim Vas za pomoc
    Unapred zahvalna

#2722 Одговор

Poštovana Sanja, hormonski status se obično radi od 2-6 dana ciklusa. Povišen FSH može da znači smanjenu ovarijalnu rezervu (mada se analiza obično ponavlja više puta kako bi se utvrdilo da li je konstantno visok). Javite se na kontrolu sa nalazom FSH gde će Vam ginekolog objasniti šta dalje da radite.

#2771 Одговор

Eemina
    Participant

Postovani,
    imam 22 godine, poslednju menstruaciju sam imala 25.7. i trajala je do 31.7. Zasticen odnos sam imala 1.8.(dan nakon zavrsetka menstruacije). Menstruacije ponekad kasne i do 10 dana. 4.9. mi se pojavio braonkasti iscedak u veoma maloj kolicini, i trajao je svega 2 dana. Da li je to bila menstruacija? I da li sam mozda trudna?

#2791 Одговор

Uradite test na trudnoću kako bi videli da li ste trudni ili ne.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 23 укупно)
Одговор на: izostanak menstruacije
Ваши подаци:

,