izostanak menstruacije

Почетак Forum Ginekologija izostanak menstruacije

Означено: 

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 111 укупно)
  • Аутор
    Чланци
    Maca
    Гост

..

S
    Гост

Poštovani, 16.11.sam imala odnos, prvih dva minuta je bilo bez zaštite, a onda sa. 21.11.mi se javilo krvarenje koje je oskudnije za razliku od menstruacije i trajalo je 8 dana. Menstruaciju sam trebala da dobijem 6.12.međutim ja još uvek nisam dobila. Uradila sam dva testa trudnoće, čisto da proverim, i oba su negativna. Da li ima potrebe da sumnjam u trudnoću, koliko se može verovati testovima? I šta bi mogao biti uzrok kašnjenju menstruacije? Hvala unapred!

dr Djordje Petkovic
    Модератор

@Jelena – ukoliko prođe više od 35 dana od početka ciklusa – javite se ginekologu.

@S – Poštovana, uradite betaHCG iz krvi i javite se ginekologu.

Zorica Milic
    Учесник

Postovani,imam 33 godina i javljam se po pitanju menstruacije,ako biste mi pomogli bila bi zahvalna jako.U oktobru mesecu sam imala problema sa izostankom menstruacije,nisam imala mesec i po dana,desni jajnik mi je policistican i cista je jos uvek tu.Novembra sam dobila,i imala jako krvarenje,otisla kod doktora koji mi je posle 17 dana krvarenja ukljucio kapi Methylergometrin i tab.koje se piju 30 dana.Nakon toga dobijem ponovo19.12.2017,traje mi 5 dana,i sada nije proslo ni 14 dana dobila ponovo 06.01.2018 i evo vec 7 dan krvarim obilno,molim vas pomozite sta da radim,i kako da zaustavim krvarenje?Sta mislite da li je nesto opasno?Da napomenem i to da sam dva put radjala.Hvala unapred

dr Djordje Petkovic
    Модератор

Poštovana Zorica – s obzirom da je krvarenje obilno – morate se javiti ginekologu.

Maja
    Гост

Postovani,

Menstruacija mi kasni dva dana, za vreme plodnih dana i ovulacije nisam imala odnose. Bili su par dana nakon ciklusa koji je zavrsio u februaru, i par dana pred ovu menstruaciju koja kasni.
    Ciklusi su na svakih 28/29 dana. Ne znam da li postoji mogucnost trudnoce, ili postoji sansa da je odlozena zbog ishrane? Postim ceo Vaskrsnji post, 48 dana.

Hvala unapred na odgovoru.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Majo, verovatno niste trudni. Ukoliko sumanjte na trudnoću – najjednostavije je da uradite test.

tijanaaaa
    Учесник

Postovani, u januaru sam pregledala stitnu zlezdu, TSH mi je 4,05. Ne pijem nikakvu terapiju. Prosle godine je menstruacija znala da kasni i do 2 sedmice, na 40.dan, na 36, 39, a inace je uvek bilo na 30 ili 31. Sada, vec par meseci dobijam normalno, medjutim ovog meseca ne. Proslog meseca sam dobila 14. a ovog meseca jos uvek nisam a vec je 36.dan ciklusa. Zabrinuta sam jer mi se prvi put od subote do ponedeljka javljala krv u sekretu koja je tamne boje. Sada vec manje a menstruaciju jos uvek nisam dobila. Da li je to stara krv ili je menstruacija blizu? Da napomenem, trudnoca je nemoguca. Hvala od srca!

tijanaaaa
    Учесник

Da dodam, nedavno sam popila celu terapiju antibiotika Cefaleksin, dr mi ga je prepisao zbog uha i grla.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Tijana,

bez ultrazvučnog pregleda Vam ne mogu odgovoriti.

NataB
    Учесник

Poštovani,u ponedeljak betaHCG je pokazala 32,u četvrtak 57,da li to znači da se trudnoća dobro razvija,stim da doktorka na pregledu je videla cistu koja je za mesec i po dana sa 6mm porasla na 5cm. Koja nije pukla u prethodnoj menstruaciji. I da li je moguće da u početnoj trudnoći oskudno krvarim par dana,i da je krv smeđe boje? Hvala unapred.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Nato,

pratite redovno betu, još uvek je rano da se na ultrazvučnom pregledu pokaže trudnoća.

NataB
    Учесник

Poštovani,radila sam betuHCG 7.5 iznosila je 32. 10.5-57. 15.5-97.60 da li znači da se trudnoća ne razvija dobro? Stim da oskudno krvarim 8dana.

dr Đorđe Petković
    Учесник

Moguće je i jedno i drugo. Ponovite betaHCG za nekoliko dana i javite se ginekologu.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 111 укупно)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.

Call Now Button