Kondilomi - Ginekološka Ordinacija Palmotićeva - Beograd

Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Kondilomi

Почетак Forum Ginekologija Kondilomi

Ова тема садржи 13 одговора, има 6 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 5 месеци, 1 седмица раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 14 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4950 Одговор

Nenad Veselinovic
    Учесник

Da li mogu imati kondilome ukoliko sam nevin i nisam imao polnih odnosa?

#4952 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

HPV se prenosi preko kontakta sa inficiranom kožom, preko sluzokože i telesnim tečnostima. Ukoliko niste imali takvih odnosa – u tom slučaj niste mogli da se zarazite.

#5066 Одговор

Dijana Zdrnja
    Учесник

Postovani, imala sam kondilome prije vise od godinu dana. Izlijeceni su nekom kremom kod ginekologa. Nemam ih od tada vise, medjutim mnogo sam zabrinuta, da li cu prenijeti hpv sadasnjem momku iako nemam kondiloma? 🙁

#5090 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne bi trebalo ukoliko ih nemate više od godinu dana.

#5111 Одговор

Milana

Ja sam zivi dokaz da se kondilomi mogu dobiti I kada osoba nikada nije imala seksulane odnose. Ne mogu da se pomirim sa tim. Ne znam odakle oni tu. Imala sam virusne bradavice po rukama I vratu, trenutno imam jednu na prstu. Jedino sto mi pada na pamet je to da sam ih sama sa ruku prenela tamo dole. Da li je to moguce? Hvala

#5137 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@milana – moguće je.

#5180 Одговор

Sunshine
    Учесник

Imam kondilome i moj ginekolog mi je preporucio da mazem Papiloma kremu narednih mesec dana, usled saznanja da ih imam bila sa rasejana i zaboravila sam da pitam neke stvari. Pre svega, da li tu kremu treba da mazem direktno na kondilome i drugo pitanje je da li smem da imam odnose (zasticene, naravno)?

#5198 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Kremu mažete na kondilome, odnosi nisu preporučljivi (zavisi od lokacije kondiloma).

#5404 Одговор

Sunshine
    Учесник

Idem na tretman laserom i preporučeno mi je da stavljam Fluomizin vaginalete, 6 njih. Da li treba da ih stavljam zaključno sa danom kada idem na tretman ili treba da završim sa njihovim korišćenjem dan pred tretman? I da li, dok ih budem stavljala, da nastavim sa mazanjem Papiloma kreme?

#5409 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana,

to je pitanje koje je potrebno postaviti lekaru koji Vam je prepisao terapiju.

#5515 Одговор

Maja Markovic
    Учесник

Postovani,sumnjam da imam ravne kondilome i ako ginekolog nije jos video.Vidim neka ispupcenja na usminama kao papularni kondilomi.Medjutim mali su i jedva se vidi.Ginekolog nije nista video.Da li je moguce imati kondiloms a nisu toliko klinicki vidljivi?Na nekim mestima imam samo naboranu kozu a ja mislim da su to ravni kondilomi i ako nisam napipala nista.Hvala unapred

#5519 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Majo,

Vaš ginekolog bi sigurno reagovao da su u pitanju kondilomi.

#5596 Одговор

Jovana

Kako se lece kondilomi? Postoji li neka krema ili tako nesto?

#5604 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Jovana,

uglavnom je najefikasnije lečenje – uklanjanje kondiloma radionožem ili laserom.

Гледање 1 чланака - 1 до 14 (од 14 укупно)
Одговор на: Kondilomi
Ваши подаци:

,