Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Kontracepcija

Почетак Forum Ginekologija Kontracepcija

Означено: 

Ова тема садржи 7 одговора, има 5 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Jovana Đurđević 7 месеци, 2 седмице раније.

Гледање 1 чланака - 1 до 8 (од 8 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #4623 Одговор

Katarina Jovanovic
    Учесник

Postovani, pijem microgynon 30 vec godinu ipo dana. Proslog meseca sam trebala od ponedeljka kao i uvek ali sam prvu popila u utorak, normalno sam dobila i sve je bilo ok. Krenula sam kutiju ovog meseca isto u utorak ali sam zaboravila da popijem u petak a nisam ni primetila, a u subotu sam ih zaboravila kuci u nedelju cim sam dosla popila sam sledecu po redu nisam ni primetila da je to ona za petak.uvece sam popila za nedelju normalno. Tek u ponedeljak primetim da nisam popila u petak i popijem onu za subotu cim sam videla jer nisam znala sta da radim. U subotu uvece kao za baksuz pukne nam kondom…da li ima sanse da sam trudna, da li da popijem pilulu za jutro posle…molim vas ako mozete odgovor sto pre…hvala unapred

#4628 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Uzmite pilulu za dan posle kako bi smanjili mogućnost trudnoće. Za svaki slučaj – uradite betaHCG najranije 2 nedelje od odnosa.

#5156 Одговор

Anita Vukovic

Postovani, desilo mi se da je kondom ostao u vagini nakom odnosa. To se desilo drugog dana ciklusa, a najstrasnije je sto ja to nisam znala do iduceg ciklusa, kada sam ga izbacila. Znam da je svasta moglo da se dogodi, cak da dobijem sepsu koja bi se zavrsila fatalno. Sta mi je sad ciniti, da li bi trebalo uraditi neke briseve da se vidi da li je doslo do neke infekcije, i da li ovo sto se desilo moze da ostavi neke druge posledice? Nikakve tegobe nisam imala, jedino sumnjivo mi je bilo neprijatan miris krvi na pocetku ovog ciklusa. Jako se plasim. Hvala unapred na odgovoru

#5157 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko nemate nikakvih tegova – ne morate ništa raditi. Ukoliko poštoji i dalje neprijatan miris – javite se ginekologu.

#5160 Одговор

Anita Vukovic

Hvala na odgovoru. Da li moze da utice na zdravlje generalno to sto je kondom stajao skoro mesec dana u meni? Taj miris nestaje, ali ja cu svakako posle ciklusa uraditi bakterioloski i mikoloski bris.

#5178 Одговор

Anab90
    Учесник

Postovani,

Imam nedoumicu vezanu za kasnjenje menstruacije.
    Naime, pijem Yaz pilule vec godinama bez prestanka, redovno ih koristim, s tim da mi se zna desiti poneko kasnjenje od 3-4 sata, kada ne budem u prilici da ih odmah popijem.
    U ovom blisteru imala sam odnos sa ejakulacjom u posljednjoj sedmici uzimanja i upravo tu i prethodnu noc sam imala kasnjenje s uzimanjem pilule od 3 sata. Preskocenih pilula nije bilo.
    Menstruaciju inace dobijam na drugoj placebo piluli, danas mi je cetvrta i jos je nema. Imam li razloga za brigu?
    Na blisteru stoji da je tolerancija kasnjenja 24 sata.
    Unaprijed hvala na odgovoru.

#5196 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@Anita – ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

@anab90 – ne bi trebalo da kašnjenje od 3 sata ima uticaja. Ipak za svaki slučaj kako bi bili sigurni uradite test na trudnoću.

#5395 Одговор

Jovana Đurđević
    Учесник

Poštovani, imam pcos, 23 god. Endokrinolog mi je kao terapiju dao kontraceptivne pilule,koje pijem po prvi put. Ginekolog se odlucio za Logest. Popodne sam popila 4. tableticu i ujutru sam imala mučninu, vrtoglavicu i bol u želucu. Da li da nastavim da ih pijem?

Гледање 1 чланака - 1 до 8 (од 8 укупно)
Одговор на: Kontracepcija
Ваши подаци:

,