Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Kontracepcija/dan posle/moguca trudnoca/kontracepcija

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Kontracepcija/dan posle/moguca trudnoca/kontracepcija

Означено: , ,

Ова тема садржи 57 одговора, има 18 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  Dunja 4 седмице раније.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 58 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #3577 Одговор

Decibel
    Учесник

Postovani,

Pre tačno dve sedmice imala sam abortus, koji je uradjen upravo u vašoj klinici. Sve je prošlo u redu i partner i ja smo večeras po prvi put nakon toga imali odnos. Medjutim desilo se da nam je kondom pukao u toku odnosa. Srećom, partner nije ejakulirao unutar mene, ali se plašim da ipak postoji šansa da zatrudnim, pa sam htela da za svaki slučaj popijem pilulu za dan posle. Koliko je bezbedno popiti escapelle ubrzo nakon abortusa?

Unapred hvala na odgovoru.

#3578 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana, šanse za trudnoćom su veoma male ali ipak postoje. Savetuje se da uzmete pilulu jer je preporuka da se ne ostaje u drugom stanju minimum 3 meseca nakon intervencije. Cikus može kasniti iz oba razloga (pilula, prekid), ukoliko ne dodje za 3 nedelje – uradite test kako bi isključili trudnoću.

#3580 Одговор

Decibel
    Учесник

Poštovani doktore,

Hvala na tako brzom odgovoru!

#3604 Одговор

suki su
    Учесник

Pijem Jasmin pilule vec neko vreme. Ovaj mesec sam pocela da ih pijem 08.01. ali pri pogledu na moj menstrualni kalendar shvatila sam da je trebalo da pocnem sa novim pakovanjem 05.01.! Pri tom sam 05.01. imala nezasticen odnos sa deckom.. Sta da radim? Ila li svrhe da nastavljam da ih pijem ili ne? 😬😬

#3622 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Nastavite da pijete pilule. Uradite test na trudnoću ukoliko bude kasnila menstruacija. Sledećih sedam dana niste žaštićeni pa koristite neki drugi vid kontracepije (kondom).

#5730 Одговор

Dajana

Dobar dan, imala sam izostanak menstruacije gotovih dva meseca, obratila sam se ginekologu i ona mi je prepisala primolut nor 5 da pijem,10 dana , dva puta dnevno izvadivsi mi i betu koja tad nije bila nesto znacajno velika. Nakon tih 10 dana imala sam opet kontrolu zbog policisticnih jajnica kojima nije bilo ni traga, nijedne ciste… ali je ustanovila ginekoloskim pregledom da sam trudna, da je plod mali, i da ne zna koliko sam tacno trudna, istog dana mi je vadila betu i bila je 2600… zanima ne da li lek primolut moze stetno da utice na plod? Posto mi je rekla, ostalo nam je da molimo Boga da se plod zadrzi.

#5733 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Dajana,
    javite se u genetičko savetovalište kako bi dobili odgovor na to pitanje.

#5951 Одговор

dada

e ovako 13.05 imala sam rizican odnos i 15 sati posle toga popila Escapella tabletu,to su mi bili plodni dani jer prethodan ciklus mi je poceo 4.05,radila sam betu 26 bila je 101,na uz se nista ne vidi,imala sam i krvarenje neko slabije tri dana,beta 28 tj danas je vec 248,dal postoji mogucnost da 1.06 kada trebam da dobijem da to sve nestane jer na uz se nista nevidi,doktorka kaze da ce tableta mozda odraditi svoje ili je ipak nemoguce?

#5953 Одговор

Aleksandra

Postovani,
    Molim Vas za pomoc. Poslednji ciklus sam imala 3.4, a nakon toga sam sa deckom imala i zasticene i nezasticene odnose, ali jedini rizican je bio 6.5. Nakon sto je decko ejakulirao van mene, jedna kap sperme se slila do moje vagine. Nakon toga sam se oprala dva puta. Tada mi je kasnilo vec nekoliko dana. Radili smo radili test 12.5, zatim 16.5, 25.5. i poslednji 26.5. Svi su bili sa prvom jutarnjom mokracom, sem poslednjeg i svi su pokazali negativan rezultat. Ali ciklusa jos uvek nema i ukupno mi kasni 28 dana. Da Vam napomenem da su mi se grudi nadule i ocvrsle, ali me ne bole, imam pojacan apetit, stalno sam pospana i umorna. Pa Vas molim za Vase misljenje zbog cega je ciklus izostao, a imala sam normalne pms simptome jos pocetkom meseca, kada je trebalo da dobijem?
    Pozdrav

#5966 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Aleksandra,

javite se ginekologu kako bi se utrvdio razlog kašnjenja menstrualnog ciklusa.

#6835 Одговор

Jelena

Postovani, imala sam nezasticen odnos nakon kojeg sam u roku od 24 sata uzela escapelle pilulu. Posle 3 dana sam opet imala nezasticen odnos prilikom kojeg je partner ejakulirao u mene. Nakon 9 dana od toga sam uradila test na beta HCG hormon i rezultat je bio <0.3. Da li postoji mogucnost da sam ostala u drugom stanju? Referentna vrednost koja ukazuje na pozitivan rezultat je 5 i vise… Nisam nacisto da li test bio kvantitativni ili kvalitativni, nisam dobila nikakvo objasnjenje pa bih zelela da dobijem savet od vas. Unapred zahvaljujem na odgovoru.

#6845 Одговор

FridaJe
    Учесник

Poštovanje
    Sinoc sam prvi put u zivotu popila tabletu “dan posle”.Proslo je 17h od rizicnog odnosa. Suprugu je pukao kondom i obzirom da vec imamo odraslu decu, odlucili smo se za ovaj korak. Inace, imam 42 godine i vec 2 puta mi je radjena konizacija materice. Moje pitanje je sledece. Kada sam sinoćpopila tabletu, nije bilo nikakvih prroblema. Jutros se vec situacija drugacija. Uzasno mi se spava i boli me glava. Osecam jaku napetost u grudima i bol u ledjima. Da li je to “normalna” reakcija? Inace,trebalabi da dobijem za 13 dana, ali sam cula da sad sve ovo moze da poremeti i ciklus krene ranije. INTERESUJE ME I KOLIKO OVA TABLETA ODRADJUJE SVE STO TREBA U ORGANIZMU? K hvala punooo

#6848 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

@jelena – Rano ste uradili test. Ponovite test 3 nedelje od poslednjeg nezaštićenog odnosa.

@Frididaje – Svi nus efekti su opisani u uputsvu za korišćenje pilule.

#7782 Одговор

Tamara

Postovani, koristila sam primulit nor zbog putovanja za odlaganje, u medjuvremenu je doslo do nezasticenog odnosa sa ejakulacijom u toku koriscenja tableta.
    Jel postoji sansa za trudnocu?

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 58 укупно)
Одговор на: Kontracepcija/dan posle/moguca trudnoca/kontracepcija
Ваши подаци:

Call Now Button
,