Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Moguća trudnoća

Почетак Forum Ginekologija Moguća trudnoća

Ова тема садржи 30 одговора, има 7 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Djordje Petkovic 2 године, 3 месеци раније.

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 31 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #3982 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko sumnjate na trudnoću – najjednostavnije je da uradite test.

#4135 Одговор

Ognjen
    Учесник

Postovani, devojka je poslednji put dobila 18.03, nezasticen odnos smo imali 3 dana ciklusa(jos uvek je isla menstrualna krv), odnos je bio kratak mozda minut i bez ejakulacije. Ona je trebala da dobije 18.04, ali jos uvek nije. Napomenuo bih da obicno dobija izmedju 30-32 dana ciklusa, ali desavalo se da dobije i 37,38 dana. Takodje je poslednjih mesec dana pod stresom i nervozna je zbog ispita. Ona ne oseca nista cudno, sasvim je normalno, nema mucnine, grudi joj nisu bolne. Da li je moguce da je trudna ili ce dobiti mensteuaciju?

#4136 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Verovatnoća za trudnoćom je izuzetno mala.

#4238 Одговор

Majam
    Учесник

Poštovani,
    U martu mesecu prvi menstrualni dan mi je bio 5.3. u aprilu 2.4. A u maju mesecu 16.05. Imala sam nezaštićeni odnos 21.05. Kolika je verovatnoća trudnoće i da li imam potrebe popiti pilulu za dan posle? Unapred hvala.

#4258 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Pri nezaštićenim odnosima postoji mogućnost trudnoće. Uzmite pilulu kako bi smanjili mogućnost.

#4261 Одговор

Majam
    Учесник

Hvala na odgovoru. Tako sam i uradila. Nakon 12h popila sam escapelle, međutim danas imam jake bolove u stomaku i ponovo sam dobila menstruaciju. Znam da posle uzimanja escapelle, sledeca menstruacuja moze biti u uobicajeno vreme ili 5 dana ranije ili 5 dana kasnije ali zar nije ovo previse rano s obzirom da sam imala 16.05? Hvala unapred na odgovoru, jos jednom.

#4287 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Moguće je da se i da se pojavi krvarenje tako rano.

#4313 Одговор

Marija Nikolic
    Учесник

Postovani,
    pocela sam prvi put da koristim kontracepcijske pilule Mediana pre 11 dana, a 10.dana sam imala odnose bez dodatne zastite(kondoma). Zanima me da li je moguca trudnoca posto sam procitala na internetu da se preporucuje dodatna zastita prvih mesec dana koriscenja pilula?
    Hvala

#4322 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Mala je verovatnoća za trudnoćom. Ukoliko ne dobijete menstruaciju na vreme – uradite test.

#4337 Одговор

sanjica93
    Учесник

Postovani, imam redovne menst.,ali ovaj mesec mi kasni 4.dana, radila sam test prvi dan po izostanku menst.ali bio je negativan,isti taj dan vadila sam krv, i beta mi je 15. Muka mi je jako kada osetim neki jak miris,ali ne povracam. Gin.mi je na odmoru do kraja meseca…. Da li sam trudna?

#4338 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

betaHCG preko 5 ukazuje na trudnoću (kod Vas je jako rana trudnoća).

#4388 Одговор

Dijana

Postovani, molim Vas za pomoc. Pre par meseci sam prvi put u zivotu bila intimnija sa svojim partnerom. Medjutim, mi nismo imali odnos, tako da sam, tehnicki, devica, anije bilo ni muskog orgazma. Ipak, posle toga sam brinula da li sam, na neki nacin, mogla da prenesem koju kapljicu predsemene tecnosti u sebe, pa sam nekoliko nedelja kasnije radila sest kucnih testova i svi su pokazivali negativno. Medjutim, ja sam i dalje paranoicna, iako nisam imala nikave simtome trudnoce. Od tada sam omala cetiri redovne menstruacije, i nikakve seksualne kontakte. Ali, nedavno sam procitala da je ljubicasta vagina siguran znak trudnoce. Inace sam tamnoputa, ali mi se cini da mi je vagina sada, nekako, pomodrela, i ne mogu da utvrdim je li uvek bila takva. Sada bih prema tome bila u 17.nedelji trudnoce. Ali, i dalje nemam nikakvih drugih simptoma. Uradila sam juce jos cetiri testa, i svi su bili negativni. Prilicno sam i mrsava. Moje pitanje je: da li potamnela vagina moze da znaci i nesto drugo osim trudnoce? Stvarno sam uplasena. Hvala Vam na strpljenju!

#4389 Одговор

Jelka

Zadnja menstruacija 15.6 trajala 5 dana inace traje sedam. Neezasticeni odnosi, ejakulacija van (rikverc metoda) 14.6 pa 22.6 i 26.6(vise puta odnosi jedan za drugim). Po mom proracunu plodni danin su bili od 24.6 do 30.6. Menstruacije su mi inace redovne. Posle plodnoh dana pocela sam da imam tackasto krvarenje, koje traje vec nekoliko dana, primetno samo kad se obrisem posle obavljanja nuzde, i imam veoma malo sluzavog sekreta, skoro neprimetno. 2.07 je pocela jaka nadutost i grcevi u stomaku. Kolike su sanse za trudnocu i kad najranije mogu da uradim test? Unapred zahvalna.

#4390 Одговор

Sonja Aksentijevic

Postovani,
    Menstruacija mi kasni sada vec 14 dana. Inace mi nisu tacne u dan,ali nikada nisu kasnile ovoliko. Kako bih otklonila mogucnost trudnoce,treceg dana izostanka menstruacije uradila sam Baby Rapit test prvim jutarnjim urinom i bio je negativan. Posto sam na vasem sajtu citala o tome kako moze pokazati lazne rezultate u prvim danima,test sam ponovila i jutros,takodje je bio negativan. Interesuje me da li postoji mogucnost trudnoce i pored dva uradjena testa koja su pokazala negativne rezultate?

Гледање 15 чланака - 15 до 28 (од 31 укупно)
Одговор на: Moguća trudnoća
Ваши подаци:

Call Now Button
,