Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Mogucnost trudnoce

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Mogucnost trudnoce

Ова тема садржи 47 одговора, има 21 глас и последњи пут је ажурирана од стране  Zabrinuti Momak 2 седмице, 3 дана раније.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 48 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5026 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovani Nemanja,

ne bih mogao da Vam odgovorim na pitanje, ali u svakom slučaju mogu da Vas posavetujem da ukoliko ne želite da partnerka zatrudni – potrebno je da koristite neki vid kontracepcije.

#6194 Одговор

Lana Jovanovic
    Учесник

Zdravo,
    Imam jedno pitanje u vezi kontracepcije, da li ukoliko ja pijem Jazz pilule, ako decko slucajno svrsi u mene ja mogu da ostanem trudna i koje su sanse. Tablete uzimam redovno vec 5 meseci!

#6195 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Lana,

ukoliko ih pravilno uzimate – šanse su male.

#6880 Одговор

Dragana

Dobar dan ja imam 1 pitanje ja i moj suprug planiramo dete i nikako da ga dobijemo a zadnje odnose smo imali u junu prosle god da li je mogucnost da se desi trudnoca od te prosle godine iako vise nismo imali odnose molim sto pre odg hvala

#6885 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Dragana,

ukoliko do sada niste imali simptome trudnoće i imali redovnu menstruaciju, nije moguće.

#7005 Одговор

makimaki007
    Учесник

Postovani,

Koristim Logest pilule vec duze vreme. Menstruaciju u 90% slucajeva dobijam na 28, retko na 27 ili 29 dana. Iz prethodne kutije uzimala sam ih redovno, sem sto sam zaboravila da popijem poslednju pilulu u sredu, 24.10., dakle popila sam 20 umesto 21 pilule i poslednja koju sam uzela bila je bila u utorak, 23.10. Menstruaciju sam dobila u subotu, 27.10. i trajala je do noci izmedju utorka i srede (30. i 31.10.). Medjutim, imala sam nezasticen odnos prilikom kog je partner ejakulirao unutra u sredu, 31.10. misleci da sam zasticena jer jos uvek nisam shvatila da sam poslednju pilulu iz prethodne kutije preskocila. Dakle, posto je bio utorak kada sam uzela pilulu poslednji put, da li to znaci da je prvu pilulu iz sledece kutije trebalo da popijem sledece srede i da zbog toga nisam bila zasticena na dan odnosa? U cetvrtak sam u uobicajeno vreme popila dve pilule jer sam tada shvatila sta se desilo i da sam preskocila. Mozete li mi reci da li postoji sansa da sam ostala u drugom stanju i kada najranije preporucujete da uradim neki pouzdaniji test? Hvala unapred

#7407 Одговор

jovanak
    Учесник

Poštovani,

Interesuje me da li postoji mogućnost da zatrudnim od presemene tečnosti ukoliko nije skroz ušao u mene?
    Takođe, sutradan sam popila Escapelle tabletu i u uputstvu piše da, ukoliko je menstruacija manje obilna nego inače, postoji mogućnost trudnoće, a meni je danas prvi dan menstruqcije (redovno), ali je značajno manje nego inače.

#7413 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovna jovanak,

mala verovatnoća postoji. U svakom slučaju savetuje se da uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

#7430 Одговор

Nikola

Postovani,
    pre par dana devojka i ja smo smo zadovoljavali jedno drugo. Kada sam ja svrsio, obriosao sam ruke maramicom, a zatim i vlaznim maramicama. Da li je moguce da devojka ostane trudna ako sam posle toga ja nju zadovoljavao, a mzd deo sperme zaostao na prstima? Hvala unapred na odgovoru.

#7443 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovani Nikola,

šansa je samo teorijska.

#7511 Одговор

italiandreams
    Учесник

Pozdrav!
    Imala sam nezaštićeni odnos dva puta iste noći, popila sam Escapelle tabletu 7-8 sati nakon odnosa.
    Partner nije ejakulirao u mene, a nisam ni bila u plodnim danima, ali me zanima da li ipak postoji šansa od neželjene trudnoće?
    Jako sam uplašena budući da sam se prvi put upustila u ovakav odnos.

#7641 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana,

pri nezaštićenim odnosima uvek postoji mogućnost trudnoće, ona je u vašem slučaju mala. Ipak se savetuje da za svaki slučaj uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#7745 Одговор

calliope
    Учесник

Poštovani,
    Po preporuci ginekologa već pet meseci pijem primolut nor radi regulisanja ciklusa. Znam da nisu kontracepcija. Svaki mesec od uzimanja dobijam tačno, skoro u sat. Primera radi, prestala sam da pijem u sredu, i očekivala sam menstruaciju u subotu ujutru. Računajući da je dan pred menstruaciju neplodan, u petak je partner ejakulirao u mene.
    Sada je nedelja veče, ja još uvek nisam dobila, mada me bole krsta.
    Da li uopšte postoji mogućnost trudniće, ili je to isključeno?

#8120 Одговор

dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana calliope,

ukoliko sumnjate na trudnoću – uradite test.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 48 укупно)
Одговор на: Mogucnost trudnoce
Ваши подаци:

Call Now Button
,