Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Mogucnost trudnoce

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Mogucnost trudnoce

Означено: 

Ова тема садржи 81 одговор, има 18 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година, 6 месеци раније.

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 82 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5130 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@Zvazda Sjajna – ukoliko želite dodatnu zaštitu – uzmite pilulu.

@iris – vrlo malo verovatno – zaštićeni ste i u vreme pauze.

#5148 Одговор

Andrijana Zivkovic
    Учесник

Poštovani, imala sam nezaštićeni seksualni odnos u danu ovulacije. Kolika je šansa da se desi trudnoća?

#5151 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Andrijana, nije moguće odredti verovatnoću. Trudnoća je moguća.

#5159 Одговор

Iris

Postovani ,
    Kakva je efikasnost oralne kontracepcije jeanine ukoliko se tableta uzela, a pre toga popilo neko alkoholno pice? Utice li to na zastitu?

#5170 Одговор

hitan odgovor

Postovani,
    nezasticen odnosi imala sam 9.12. u 03:00 ,11.12. popila sam u 10h tabletu za dan posle, Escapelle i nisam imala nikakva dejstva, apsolutno kao da nisam popila, nije bilo krvarenja apsolutno nicega, mucnine i sl..to je inace prvi put kako sam popila tu tabletu
    nakon toga imala sam krvarenje za koje mislim da je ciklus 20.12. a pre thodni je bio 27.11. medjutim jako se osecam cudno, pre ovog odnosa mesecima nisam imala odnose sto znaci da nema mogucnosti necega pre toga, jako se osecam cudno,osecam mucninu i kao da mi je stomak porastao, bukvalno je trudnickog izgleda a ja sam sitne gradje pa je istaknut i osecam se bas cudno sa stomakom. Da li je moguca trudnoca ili samo moja opterecenost stomakom?

#5189 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@iris – ne utiče.

@hitan odgovor – Kako bi bili sigurni – uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene tablete.

#5204 Одговор

ML

Izvinite, odgovorite mi sto pre ako je moguce
    Popola sam escapelle 03.01. ne punih sat vremena nakon odnosa, interesuje me da li je normalno da normalna menestruacija kasni ( meni bi trebala da bude 18.01) i ako nisam dobila izazvano krvarenje u roku od onih desetak dana od uzimanja tablete?? Osecam simptome kao pred normalan ciklus (grudi, blage glavobplje, po licu su pocele bubuljice), nista zaista neuobicajeno ali se plasim da necu dlbiti na vreme i sta to treba da znaci, sta treba da preduzmem?? Hvala Vam unapred

#5205 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana ML,

moguć je poremećaj ciklusa nakon uzimanja pilule. Za svaki slučaj kako bi bili sigurni uradite test na trudnoću 3 nedelje nakon popijene pilule.

#5207 Одговор

ML

Takodje rad creva mi je ubrzaniji od uobicajenog, imam cesce stolice, takodje i povremene, blage bolove u donjem stomaku, ne znam sta da ocekujem iz cele ove situacije nadam se da sam na vreme popila tabletu alii nikakve simtome njenog delovanja jos nemam, prvi put sam je u zivotu popila pa mi je potrebno vase misljenje da znam sta da radim i sta da ocekujem, da li je ovo normalno??

#5211 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana ML,

nikakve simptome ne bi ni trebalo da osećate. Poslušajte savet koji sam Vam već dao.

#5230 Одговор

Iris

Postovani hvala na svim odgovorima,
    Sad bih vas samo pitala trenutno mi je u toku pauza od 7 dana pijenja jeanine tableta, a razbolela sam se, treba da pocnem da pijem hemomicin od 500mg da li to utice na umanjenje zastite tokom pauze?

#5233 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne utiče značajno.

#5234 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne utiče značajno.

#5245 Одговор

fifi
    Учесник

13. i 15. pilulu sam zaboravila popiti, te ih popila u roku 12 sati, 14. sam popila uodredjeno vrijeme, vec ste mi odgovorili na ovu poruku, da je potrebna zastita tokom 7 dana, no ako zastita nije koristena, kolike su sanse za trudnocu?

Гледање 29 чланака - 29 до 42 (од 82 укупно)
Одговор на: Mogucnost trudnoce
Ваши подаци:

Call Now Button
,