Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Mogucnost trudnoce

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Mogucnost trudnoce

Означено: 

Ова тема садржи 81 одговор, има 18 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година, 6 месеци раније.

Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 82 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5257 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Nije moguće odgovoriti kolika je šansa.

#5261 Одговор

fifi
    Учесник

Da li mislite da je pilula za dan poslije potrebna?

#5262 Одговор

Nermina

Poštovani,

menstruacija mi kasni već 9 dana. Od 10.01. sam bila bolesna, imala sam grip. Koristila sam Eritromicin, Lordes i Linex. Čitala sam da sve tri vrste tableta mogu dovesti do kašnjenja ili čak izostanka menstruacije. Par dana me već stomak boli baš kao kad trebam dobiti. Da li je baš moguće da su ovi lijekovi imali toliki uticaj na moj ciklus?

Unaprijed hvala na odgovoru.

#5309 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@fifi – s obzirom da koristite i kontraceptivne pilule – to bi bila prevelika doza hormona.

@Nermina – Moguće je ali ipak uradite test na trudnoću kako bi isključili i tu mogućnost.

#5329 Одговор

Aleksa
    Учесник

Postovani,

Juce je moja devojka zaboravila da uzme desetu tabletu Logesta iz kutije. Pre toga je pila redovno u 21h. Danas je uzela obe tablete u 23h. U tih 26h razlike smo imali vise nezasticenih odnosa. Takodje danas oko 23h je primetila sporadicno krvarenje.
    Zanima me da li postoji sansa za trudnocu i da li treba da uzme tabletu za dan posle?

#5332 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Prema uputstvu proizvođača – zaštićeni ste.

#5339 Одговор

Aleksa
    Учесник

Prema uputstvu proizvođača, ako se zakasni vise od 12 sati, kontraceptivna zastita Logesta je smanjena. Ona je zakasnila 26 sati. To nas brine.

#5344 Одговор

violeta Kelemen
    Учесник

o

• Овај одговор је промењен 1 година, 9 месеци раније од стране  violeta Kelemen.
    #5346 Одговор

Sale

Postovani doktore, zanima me kolika je verovatnoca da dodje do trudnoce ukoliko nakon prvog sexualnog odnosa (u kom ejakuliram u kondom) , otpocnem drugi nakon par minuta, bez tusiranja, uriniranja i pranja ruku i penisa, vec tako sto penis obrisem toalet papirom i ponovo stavim novi kondom ali bez pranja ruku? Tj. zanima me da li postoji mogucnost trudnoce tako sto bi eventualno ejakulat putem ruku ili sa vrha penisa dospeo na spoljasnjost novog kondoma. Unapred hvala

#5347 Одговор

Aca

Uvazeni doktore, zanima me kolika je mogucnost da dodje do trudnoce ukoliko ejakuliram po telu partnerke (butine, ledja, grudi, lice. zadnjica). Takodje me zanima dali je moguce da dodje do trudnoce nakon te ejakulacije kada se ona obrise peskirom, pa se kasnije u toku dana tusira… I dali ima sanse da spermatozoidi nekako dospeju u njenu vaginu? poz

#5348 Одговор

Aleksandar

Da li je moguce da dodje do trudnoce ukoliko nakon nocne polucije, odmah ujutro dodje do sexa (pre jutarnjeg uriniranja i bilo kakvog pranja penisa ili tusiranja), sex je nezasticen ali ejakulacija je bila van nje.

#5360 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@aleksa – smanjena ne znači da ne postoji. U svakom slučaju uradili ste pravilno, tableta za dan posle se ne preporučuje u vašem slučaju.

@sale – verovatnoća je izuzetno mala.

@Aca – ukoliko nije bilo kontakta između semene tečnosti i vagine – šanse su samo teorijske.

@Aleksandar – pri nezaštićenim odnosima – postoji šansa za trudnoćom.

#5366 Одговор

Jelena
    Учесник

Postovani,

Pijem kontraceptivne pilule vec 2 godine. Juce je decko ejakulirao u mene prvi put, svaku tabletu pijem redovno i na vreme, mozda sam jednu ili dve popila 2-3 sata kasnije. Da li je moja zastita od trudnoce sigurna?

Hvala unapred.

#5367 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ukoliko se pravilno koriste – kontraceptivne pilule su jedan od najsigurnijih vidova kontracepcije.

Гледање 43 чланака - 43 до 56 (од 82 укупно)
Одговор на: Mogucnost trudnoce
Ваши подаци:

Call Now Button
,