Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Mogucnost trudnoce

Почетак Forum Kontracepcija i siguran seks Mogucnost trudnoce

Означено: 

Ова тема садржи 81 одговор, има 18 гласова и последњи пут је ажурирана од стране  dr Đorđe Petković 1 година, 6 месеци раније.

Гледање 57 чланака - 57 до 70 (од 82 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #5383 Одговор

Sanja

Postovani,interesuje me da li je potrebno da popijem pilulu za dan posle? Obzirom da sam imala odnos poslednjeg dana menstruacije i da sam koristila pharmatex ovule. Hvala

#5385 Одговор

Miaa
    Учесник

Postovani,

Pijem logest vec 2ipo godine.. uglavnom mi menstruacija pocne petak uvece ili subota ujutru.. a sad nista, cak su mi i simptomi slabiji.. ali prosli vikend sam popila pilulu redovno u 8h a kasnije (ne znam koliko) sam imala dijareju.. 2 dana kasnije tokom odnosa je momak ejakulirao u mene.. da li postoji sansa za trudnocu i sta da radim?

#5387 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@sanja – mala je verovatnoća za trudnoćom, ali ukoliko želite dodatnu žaštitu – uzmite pilulu.

@miaa – trebalo bi da ste žaštićeni (dijareja neće uticati na efektivnost pilule).

#5407 Одговор

Iris

Postovani da li upotrebaa vaginaleta maacmiror ili nekih drugih protiv kandide utice na efekat oralne kontracepcije?

#5411 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

@iris – ne bi trebalo.

#5420 Одговор

Milica

postovani, pijem daylette i ove nedelje sam pila pilule u pogresnom smeru. tek danas sam shvatila da sam popila 8 a trebala sam da popijem 14. da li to smanjuje efikasnost pilula?

#5421 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana Milice, ukoliko ste prvo pili neaktivne pilule – efikasnost pilula je u svakom slučaju smanjena.

#5423 Одговор

Milica

nisam lepo objasnila… prvih 7 pilula sam popila, i kada sam trebala da popijem 8-u ja sam krenula u suprotnom smeru. pocela sam od 14 i tako sve do danas kada sam popila 8-u, kada sam zapravo i shvatila da sam pogresila smer za drugu nedelju. zato brinem, da mozda pilule ne sadrze isti broj hormona pa da sam neesto zabrljala.

#5427 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Ne bi trebalo da je smanjena u tom slučaju.

#5441 Одговор

nm199387
    Учесник

Postovani, pijem yaz tablete vec 3 meseca svaki dan, jednom sam propustila jednu tabletu sada 1-vog februara kada mi je pocela menstruacija ali odmah sutradan 2-gog februara sam nastavla da pijem sve rednovno i dan danas, ali sam juce imala nezasticen odnos i bio mi je dan ovulacije, kolika je sansa za trudnocu i da li trebam da popijem tabletu za dan posle? Hvala

#5448 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana nm199387,

tabletu za dan posle ne bi trebalo da uzimate zajedno sa kontraceptivnim pilulama. Šansa za trudnoćom je mala, ali za svaki slučaju uradite test na trudnoću najranije 2 nedelje od nezaštićenog odnosa.

#5464 Одговор

molimodgovor

Postovani nezasticen odnos sam imala 4.02. u roku od 10h sam popila Escapelle… 13.02. imala sam krvarenje koje po obilnosti i svemu lici na menstruaciju… pre 2 meseca imala sam isto iskustvo i popila escapelle… da li ovaj ciklus iskljucuje trudnocu kao mogucnost s obzirom da je sve izgledalo kao u normalnom menstrualnom ciklusu, bolovi , krvarenje…hvala unapred

#5469 Одговор

dr Djordje Petkovic
    Главни мајстор

Poštovana, za svaki slučaj kako bi bili sigurni uradite test na trudnoću 3 nedelje od popijene tablete.

#5517 Одговор

Stefan Cubonovic
    Учесник

Svi se jave kada su u problemu, niko se ne seti da podeli iskustvo…
    Desilo se da je tokom odnosa kondom pukao, ali to sam prmetio tek na kraju. Svršio sam u nju, popila je Escapella pilulu posle 2,3h (toliko sam se uspaničio da sam stigao do toga sa će dete biti Škorpija ili Strelac. Bolesno, znam).
    Nikakvo krvaranje narednih 6 dana (koliko je i trajala agonija) i napokon dobila je.
    Eto, samo sam hteo sa podelim jedan ‘srećan’ završetak sa čitaocima foruma.

Гледање 57 чланака - 57 до 70 (од 82 укупно)
Одговор на: Mogucnost trudnoce
Ваши подаци:

Call Now Button
,