Postavite pitanje ginekologu

Dragi pacijenti,

Postavili smo ovu stranicu zbog brze i lakše komunikacije sa Vama. Sva pitanja možete postaviti direktno na e-mail klikom na link ordinacija@palmoticeva.com ili iskoristiti mogućnost ostavljanja pitanja u forumu koji smo otvorili specijalno u tu svrhu.

Srdačno,
Tim ordinacije Palmotićeva

Mozaik na grlicu materice

Почетак Forum Ginekologija Mozaik na grlicu materice

Означено: 

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
  • Аутор
    Чланци
  • #6905 Reply
    Miaa
    Учесник

Postovani

Bila sam na pregledu, gde mi je dokt.rekla da imam ranicu na grlicu(to znam) i spominjala je mozaik. Pise na izvestaju ovako:
    Na prednjoj usni iznad SMU na polju 11-13h mozaik. Oko SMU manje polje ektopije cilindricnog epitela koje je ocekivano jod negativno ukljucujuci i opisano polje mozaika. Ostali deo PVU homogeno jod poz.i bez atipije. Uputiti na biopsiju i ph verifikaciju

Mene interesuje sta to znaci i koliku opasnost predstavlja po moje zdravlje?

#6908 Reply
    dr Đorđe Petković
    Учесник

Poštovana Mia,

to će se znati nakon urađenje biopsije i PH evaluacije.

#9993 Reply
    Elvira
    Гост

Pozdrav. Dijagnoza N87 Duspasia cervicis uteri. Papa treca a ASC HMozaik 1 2 h AV epitel 12 hAV epirel 6 7 h peobiopsio PVU et ECC.

#16032 Reply
    Ivana
    Гост

Poštovani,

Da li možete objasniti šta je tačno mozaik na grliću? Vidim da su ginekolozi kategorično podeljenog mišljenja da li tu pojavu treba ili ne treba tretirati. Kako se mozaik ponasa vremenom i da li je to ili nije ranica?

Hvala unapred.

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
Одговор на: Mozaik na grlicu materice
Ваши подаци:

Call Now Button